Šerif a mimozemšťan 2

• Itálie

Chissà perché... capitano tutte a me

Komedie / Sci-Fi

Itálie, 1980, 99 min

• Pierre

První díl byl poměrně roztomilý a příjemná nenáročná záležitost. Čekal jsem že pokračování bude stejné a taky to tak ze začátku vypadá. Jenomže všechno se rázem obrátí k horšímu a na scénu se dostávají záporáci, co chtějí ovládnout lidstvo a udělat z lidí poslušné roboty. Nějak mi to k tomu nesedělo, některé scénky jsou dost prapodivné a hluché. Mohl by to záchranit solidní bitky, jenomže tady je jich jenom pár malých a ani ne moc vtipných. Bud je pořád sympaťák (ostatně až jednou někde nebude, budu to považovat za zázrak) ale scénář mu neumožňuje aby se moc rozehrál. Docela se divím, že do tady toho slabého pokračování šel. Abych zase jenom nekritizoval, tak musím konstatovat že to třeba ve své době mohlo být působivé. A hlavní písnička je jako vždycky u Spencerovek skvělá. Jenomže dneska už to působí spíš dojmem sméšné parodie která za některýma dalšíma snímkama Buda Spencera pokulhává jako stoletý stařík. Ale tak třeba to opravdu kdysi bylo působivé. A za to a Buda ty dvě hvězdy dám.(25.9.2016)

• Jester_X

Co si na filmech tohoto ražení (rozuměj: většina filmů s Budem Spencerem) cením je fakt, že si nesnaží na nic hrát. Jednoduše jsou prostoduché a taky se tak v plné kráse ukazují, útočí na primitivní humor diváka stokrát opakovaným klišé. Před publikum předstupují obnažené v celé své hlouposti a mám pocit, že jim je to celkem jedno. Dokonce svojí prvoplánovostí a jednoduchým zpracováním vytvořili jakýsi vlastní styl kýče. Stejně tomu je i u tuhoto díla. Drží se přesně vymezených pravidel a v žádném případě nevyčnívá z moře hlouposti okolo. Takže aspoň jedna hvězda za upřímnost.(28.1.2011)

• tomtomtoma

Slabší pokračování, kdy šerif Hall (Bud Sencer) spolu s mimozemšťánkem H7-25 (Cary Guffey) musí hodně putovat, aby unikali svým pronásledovatelům z řad armády. Putování je zavede do městečka Monroe, kde Hall v roli šerifa nejdříve umravňuje ty méně společensky přizpůsobivé, jako vzpupné dřevorubce (Rccardo Pizzuti, Lorenzo Fineschi), členy Dynamitových bratrů (Giancarlo Bastianoni), kteří vybírají výpalné, a motorkářský gang, který vypadá jako by se najednou vyloupl z veselého maškarního bálu. Ale ti všichni nakonec spojí své síly, aby zdolali drzé mimozemské robotické vetřelce (šéfem byl Claudio Undari), kteří chtějí ovládnout celý pozemský svět. Ale je tu šerif, malý mimozemšťánek a velká dávka ran pěstmi všem špatným.(15.11.2010)

• otík

Jeden z naprosto nejhorších filmů Buda Spencera. Z roztomilé jedničky nezůstalo téměř nic, kromě minimum bitek s nudnou choreografií film nenabízí ani špetku humoru, za celý film jsem se téměř nezasmál. Zemi ohrožuje nějaká skupina mimozemšťanů, kteří lidem zcela vymažou mozky a udělají si z nich své nástroje moci. Jenže přijde na to hodný malý mimozemšťánek shodou okolností pod ochranou Buda Spencera a je jasné, že osud lidstva bude v rukou této mlátičky. Tohle si u mně tvůrci opravdu za rámeček nedají - takovou nudu je možné vidět jen jednou a rychle dát od této příšery ruce pryč.(5.12.2008)

• blackrain

V tomhle případě platí pravidlo, kterého se bohužel drží většina dvojek. Moje hodnocení ani nezachrání fakt, že Bud Spencer ze svého šarmu nic neztratil. Opět rozdával rány na všechny strany a museli se mít před ním na pozoru i vetřelci, kteří chtěli ovládnout zemi. Ale dobrotivý šerif a mimozemšťánek Charlie zkáze zabránili. Gang motorkářů terorizující městečko vypadal spíše komicky než aby vzbuzoval hrůzu a strach.(11.11.2009)