Přerušený kruh

(festivalový název)

The Broken Circle Breakdown

Hudební / Romantický / Drama

Belgie / Nizozemsko, 2012, 111 min

Velice silný snímek, jenž dokáže navodit mnoho pocitů, od příjemnějších po ty méně příjemné. Vše podpořeno příjemnou bluegrassovou hudbou, která pocity na plátně dokonale umocňuje a skvělými hereckými výkony. Prostě další z dramat, která v americe můžou tak maximálně závidět, nebo zprznit remakem, jak to prostě oni umí. Jedinou vadou na kráse mi přišlo ono prolínání času, jenž mi dojem trochu kazilo, ale nijak zvlášť sem kvůli tomu taky netrpěl. Adept na pátou bambuli.(23.9.2013)

Na svete nie je väčšej bolesti, ako keď rodič príde o svoje dieťa. Ťaživé a veľmi, veľmi smutné. Po duševnej a obsahovej stránke je tu všetko, čo bolo treba vypovedať, vrátane mnohých myšlienok na báze dilemy vzdať to alebo bojovať ďalej. V takýchto chvíľach vidina opätovného stretnutia je lákavá... a samozrejme i pochopiteľná. Film teda ponúkol veľkú hromadu vecí na zamyslenie. Trocha menej ma oslovil po formálnej stránke, hlavne čo sa týka štrukturovania príbehu (flashbacky) - nič komplikované, ale uberalo mi to emotívny náboj. Taktiež nie som fanúšik bluegrassovej muziky, a tej tu bolo teda dosť. Naproti tomu vďaka svojej neúprosnosti ma oslovil záver, veľmi rozumný a reálny pohľad na takúto smutnú situáciu. 70/100(3.5.2016)

Sebecký film. Zastiera vaše problémy a vnucuje vám svoje. Nabáda urobiť si radšej kérku, ako dieťa, keby ste chceli niečo trvalé. Ovplyvňuje hudobný vkus. Vtetuje sa vám pod kožu a pokropí výhľad kŕdľom čiernych vrán. Keď si dokonale zvyknete na ústredné postavy, premenuje ich. Presvedčí a sklame svojou krutosťou. Vezme ilúzie a prehluší ich akustickým zvukom.(18.2.2014)

Skládačka nejsilnějších a tudíž nejemotivnějších okamžiků života (ať už veselých či smutných) bluegrassového muzikanta Didiera, tatérky Elise a jejich nemocné dcerky Maybelle vás od začátku do konce nenechá vydechnout. Film je nejen emotivním zážitkem, ale také se na něj pro jeho obrazovou stylizaci a fotogenii herců hezky kouká a pro skvělou hudbu také dobře poslouchá. Film, který je hodno vytetovat na zadek jako jeden z nejsilnějších zážitků MFF Karlovy Vary 2013.(5.7.2013)

...bluegrass a Belgie? ...skvělá kombinace... se vší iluzí, nevkusem a bláznostvím... napadá mě otázka... mají emoce právo na existenci? ...každý si musí odpovědět sám... ale tenhle film má odvahu... ne kvůli (banálnímu?) prohlédnutelnému příběhu... ...ale pro svou krutost i smích, který zažívá každý sám... ...americký scénář bez kýčovitosti amerických klišé... ...nahradila je evropská, ale brilantně, s trochou ironie a výsměchu a narve to do nás naplno, protože ve skutečnosti víme, že ironií kýče je strach, že neprožijeme štěstí... a že neprožijeme happy end? ...škoda, protože ruku na srdce, každý z nás si to přeje, jen máme strach si to přiznat... takže díky mickey mousům za vynález hepáče... a vám milí Evropané díky za facku...(27.5.2014)