poster

Život s Kašparem

 • anglický

  Life with Jester

Dokumentární

Česko, 2013, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lida93
  *****

  Dokumenty Třeštíkové mají velký zvuk a není divu :). Do té doby jsme nevěděla o panu Kašparovy nic a film uměl pěkně člověka provést životem známého herce, který pořád zkouší a zkouší žít divadlem a zároveň žít s partnerkou a někdy je moc těžké souznění s uměleckou duší zapálenou pro "bláhovou věc " :) ...(23.11.2013)

 • FatimaO
  ***

  Jakub Špalek byl idolem mého mládí, hodně se mi líbil, chodili jsme na něj do Celetné. A pak jsem ho hodně let neviděla a pak až v tomto dokumentu, kde se najednou přede mnou objevil úplně jiný člověk. Unavený životem, bez jiskry, no řeknu vám, stárnutí jak naše, tak našich idolů není nic příjemného ke koukání. I když paní Třeštíková odvádí dobrou práci, jako vždycky....(18.2.2014)

 • cunicekb
  ***

  Tenhle dokument je trochu ze slabšího soudku paní Třeštíkové, ale i tak má své velké "třeštíkovské kouzlo". Dozvěděla jsem se dost nových informací. Docela mě mrzelo věčné točené kolem "ledviny", to si myslím do tohoto typu dokumentu moc nepatří, autorka chtěla patrně vyjádřit, že pokud se v rodině objeví problém takhle velkého rázu, jde všechno ostatní stranou a opravdu se začne odehrávat boj, který se točí jenom kolem toho jediného, nicméně bylo nutné tuto skutečnost ukazovat v "divadle" ? Záměr byl dobrý, ale dokument se tím zvrhl spíše do zdravotnického prostředí.... Co se týče Jakuba, nemám z něj úplně dobrý pocit a to patřil mezi mé top :((23.6.2014)

 • ORIN
  ****

  Ačkoli má být dokument o vztahu Jakuba Špalka k divadelní společnosti, kterou na přelomu 80. a 90. let založil (k čemuž odkazuje i samotný název filmu), je spíše o tom, jak mu divadlo "komplikuje" rodinný život, jak je oddán věci, jak divadlu obětuje naprosto vše, aniž by něco detailního z Kašpara jako takového ukázal. Těžko bych ale mohl Třeštíkové tuhle uměleckou volbu vyčítat (i vzhledem k výmluvnému konfliktu, který ve výsledném filmu zůstal, po němž následovala několikaletá pauza v natáčení). Stejně jako u Lavičkova časosběru i zde jsou nejsilnějšími momenty ty, kdy jsou vidět na Špalkovi drobné nuance v chování a názorech, kdy se z nejdříve odhodlaného, zapáleného a i arogantního a egoistického člověka, který v lecčems upřednostil divadlo před rodinou (včetně inkriminované a hodně diskutované transplantace ledviny), postupně stává více smířlivým, životem opráskaným jedincem hledající životní jistoty a rodinné zázemí (a připouští darování ledviny své partnerce). Holt sledování uměleckých osobností bývá obvykle zajímavější (narážka na tebe Soukromý vesmíre).(23.9.2014)

 • Tosim
  ****

  Kdesi jsem četl podtitul o muži ve víru doby, to je přesné, Helena Třeštíková nám nenásilně předkládá určitý výseč našich dějin posledních pětadvaceti let, začíná to euforií, přes práci, překážky až k rozuzlení - Jakub Špalek a sním většina ostatních angažovaných lidí není pouze hrdina nebo jen záporná postava, hlavně je to totiž člověk. Jednoduché, ale je potřeba to stále vyslovovat.(20.8.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace