Čarodějnice ze Zugarramurdi

• Česko Čarodějnice (více)

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Děj se točí kolem peripetií skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. José je rozvedený a stará se ve střídavé péči o syna Sergia. Den loupeže připadá právě na jejich společný den. Tony pracoval jako PR pro diskotéku s poněkud podezřelým názvem Sperma, ale nyní je už nezaměstnaný. Taxikář Manuel trpí řadou neuróz a obdivuje slavného novináře Ikera Jiméneze. Po loupeži se rozhodnou utéct do Francie, aby Sergio mohl navštívit Disneyland. Nicméně jeho matka tento výlet považuje za únos a ani policie nezůstane nečinná. Zloději se ale shodou okolností musí zastavit v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti... (La Película)

jarmil8

Hysterická slátanina, která není ani vtipná ani dost akční, triky mizerné, postavy se chovají divně - jde samozřejmě o světovládu, že... ()

Gyl

Prvních pár minut vypadá na naprosto super komedii...pak se to ale zvrtne v totální píčovinu. :( ()

Miroslav.Zac

Hororová komedie, u které víte, kdy byste se měli smát, ale nesmějete se, a u které víte, že byste se měli bát, ale nebojíte se. Ale dohromady to nějak funguje a nakonec je to docela slušná zábava. ()

JesabelNW odpad!

Toto bolo utrpenie od prvej minuty, neodporucam sa nato pozerat ak nechcete stratit 2 hodiny svojho zivota. Bez napadu, vobec sa mi to nezdalo vtipne aj ked to ma byt aj komedia...a naviac absolutne nedomysleny film... odpad! ()

FranzVader

Už delší dobu jsem neviděl dvě tak rozporuplné půlky filmu. Začátek je krutý nářez plný originálních nápadů, u kterého jsem se skvěle bavil. Druhá (přibližně) půlka filmu ovšem značně upadá. Od chvíle, kdy se děj přenese do podzemí, jsem jen kroutil hlavou. Z filmu jako celku mám tedy značně rozpačitý dojem. ()

EagleSK

Ani Kristus nezabranil zabitiu Spongeboba ;-) Neskutocne nekorektny film o tom, ake su zeny mrchy, ale muzi im nakoniec aj tak podlahnu. ()

Matrix44 odpad!

To bolo preboha čo??? Nebola to komédia, a ani horor, teda zas na druhú stranu dopozerať to bol poriadny horor :( ()

patho666

Úvod v akčnom štýle sa preklopí do celkom príjemnej strednej časti s čarodejnicami pri ktorej sa sem tam človek aj zasmeje, všetko zadupe do zeme posledná polhodina za ktorú by sa nehanbil ani prefetovaný Jakubisko. ()

lineker

Suprově vygradovaná Iglesiova magořina. Od samého úvodu vyšinutá jízda trojice atypických zlodějů, kteří jsou nuceni do party přibrat jednoho taxikáře a náhodného zákazníka. Crazy komedie plná černého hůmoru, feministických nálad a mačoidních hlášek. Ženy, kontra muži bez jakýchkoliv bariér. Tam, kde pro jiné film ztrácel dech, tak pro mne ho nabíral. Ten sabatický chorál, plus nástup "paní Michelin" měl neopakovatelné kouzlo. Zvrhlost i genialita. To jsou pro mne dva nejvýstižnější pojmy pro Las brujas de Zugarramurdi. ()

Jirkacek

Čistokrevných španělských filmů jsem viděl poskrovnu a jednoho zimního večera jsem mezi zařadil také bláznivou komedii s hororovými prvky Čarodějnice ze Zugarramurdi z roku 2013. Netypická kombinace dvou zcela odlišných filmových žánrů vzbudila moji zvědavost stejně, jako manželku zase zajímalo, v jakém světle či spíše v jaké tmě se představí samotné čarodějnice. Slušnou zábavu sliboval jak trailer, tak slušné hodnocení zde na ČSFD a tak jsem se na tuto velice bláznivou komedii docela těšil, i když mi pochopitelně španělská jména herců vůbec nic neříkala. Příběh začal v Madridu, kde skupina přátel provedla velmi netradiční přepadení zastavárny se zlatem. Rozvedený José (Hugo Silva) se potřel stříbrnou barvou a v centru města tahal kříž, neboť byl převlečený za Ježíše Krista. Jeho asi desetiletý syn Sergio (Gabriel Delgado), kterého měl ve střídavé péči, poslal se školní aktovkou přímo do zastavárny, aby mu vysílačkou předával potřebné informace zevnitř. Den loupeže totiž připadal právě na jejich společný den. Druhý lupič jménem Tony (Mario Casas) pracoval jako PR pro diskotéku s poněkud podezřelým názvem Sperma, ale nyní byl už nezaměstnaný a tak se mu peníze z loupeže hodily. Natřel se zelenou barvou a před zastavárnou stál jako vojáček se samopalem, takže jeho zbraň nebyla vůbec nápadná. V okamžiku, kdy pro velkou hromadu zlatých prstenů přijela přepravní společnost, vtrhli ti dva do zastavárny a ještě si stihli pokecat s rukojmími. Jenže vzápětí přijela policie v Citroenech Picasso a ostatní komplice zatkla - zaujalo mne jejich převlečení za myška Minnie (Fabián Augusto Gómez), neviditelného muže (Nacho Braun) nebo mluvící mořskou houbu SpongeBoba. Tony a Jose stihli tak tak se synem ujet v taxíku, čemuž předcházela divoká honička ulicemi Madridu. Po loupeži se rozhodli utéct do Francie, aby Sergio mohl navštívit Disneyland. Vezl je taxikář Manuel (Jaime Ordóñez), který trpěl řadou neuróz a obdivoval slavného novináře Ikera Jiméneze. V autě si vezli ještě jednoho pasažéra (Manuel Tallafé), který zrovna cestoval v taxíku a musel tak snášet útrapy, když se ve špatnou chvíli ocitl na špatném místě. Ostatní ho svázali a strčili do kufru, kde strávil zbytek jízdy. Během cesty do Francie Josemu volala bývalá manželka a zaměstnankyně nemocnice Silvia (Macarena Gómez) a chtěla vědět, jestli jejich syn svačil a napsal si úkoly. Po této úsměvné scéně se do věci již vložila policie, která ji zavolala na své oddělení, kde po ní identifikaci požadoval inspektor Jaime Pacheco (Secun de la Rosa) a inspektor Alfonso Calvo (Pepón Nieto). Nicméně matka tento výlet považovala akci za únos a vydala se autem za taxíkem, neboť si na mobilu dokázala najít pozici svého syna. No a za ní se pro změnu vydala zase zmíněná policejní dvojice. Cesta do Francie vedla přes hory a těsně před hranicemi se museli zastavit ve vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozovala černou magii až do současnosti, takže po příjezdu do Zugarramurdi byly všichni ve velkém nebezpečí. To si však uvědomoval pouze Manuel, který o čarodějnicích četl v časopisu a byl celý vyděšený, zvláště když na silnici srazil starou ženu. Tu předtím potkali jako barmanku v hospodě, kde proběhly další legrační scény na záchodech, ve kterých se projevila určitá morbidnost tvůrců tohoto filmu. Bohužel tím pro skončila velice zábavná část komedie a do této chvíle jsem uvažoval o pěti hvězdách. O dalších pár minut později již to byly čtyři a na konci ještě o jednu méně, ale nepředbíhejme. Na silnice je stopla Graciana (Carmen Maura), která je poprosila o odvoz do svého domu, což taxikář nerad udělal. Tajemná žena je pak pozvala do svého domu, kde se setkali se starou Maritxu (Terele Pávez), což byla maminka Graciany, barmanka z hospody a do třetice také žena, kterou srazili o pár minut dříve na silnici před vesnicí. A také zde byla dcera Graciany jménem Eva (Carolina Bang), divoká dračice, která začala Josého svádět. To se nelíbilo Tonymu a začali se o atraktivní Evu dohadovat, ale do reality je vrátilo hledání malého synka, který se někde v domě ztratil. Když jej pak našli ve sklepě, kde jej peci chtěla upéci Maritxa, uprchli zděšeně z domu a taxíkem přijeli na hranice s Francií.Tam zjistili, že u čarodějnic nechali tašku s ukradenými prsteny a tak se tam pro ni vrátili, ale byli lapeni, svázáni k židlím ve velké jídelně, kde je čekala velká hostina pro pozvané hosty. Jídlem však měli být oni sami, včetně cestujícího z kufru auta. Následně do domu dorazila celá skupina čarodějnic, které se těšily po dlouhých letech na hostinu. Vzápětí však přijela také maminka Silvia a s ním oba policisté. Když vtrhli do jídelny rozpoutala se dlouhá bitka a poté se naši hrdinové dali na útěk, který se však podařil jen Josému. Pomohla mu totiž Eva, která se do něj zamilovala. Za to byla Eva matkou potrestána pobytem v podzemí domu, kterým bloudil také José na útěku. Mezitím čarodějnice z maminky Silvie udělali jednu z nich a z jejího syna se měl stát nově vyvolený šéf čarodějnic. Ty se shromáždili v podzemní jeskyni spolu s desítkami dalších ženských, které policisty a pasažéry z taxíku přivázaly na kříže a měli být upáleni či snědeni. Při tomto rituálu Graciana jakožto vedoucí čarodějnice vyvolala Matku bohyni, která vypadala jako věstonická Venuše s obrovskými povislými kozami a velkým pomerančovým zadkem. Bohyně spolkla malého Sergia a vzápětí ho zase vykakala, čímž se stal vyvoleným. A protože byla bohyně celá nahá, tato scéna vypadala opravdu morbidně. Mezitím José v podzemí narazil na celu s vězněm, kterým byl bratr Evy a který zdě trávil domácí vězení dlouhá léta. José ho osvobodil a pak se spolu vydali do jeskyně, kde se odehrálo několik závěrečných minut celého filmu. Jak to dopadlo prozrazovat nebudu, ale konec byl stejně bláznivý jako jeho průběh. Hlavně prvních 30 - 40 minut jsem se velice dobře bavil, ale postupně film přecházel spíše do hororu a nebyl tak bláznivý. Celkově jsem byl ale docela spokojen a těch 110 minut strávených před obrazovkou nelituji. Suma sumárum, snímek Čarodějnice ze Zugarramurdi ode mne dostal tři čarodějnické hvězdy ***. () (méně) (více)

Meraxes

Asi najväčšia Iglesiova šialenosť čo sa týka množstva podivných týpkov a uletených scén. Prvá polovica je nesmierne zábavný, dynamický, nabušený úlet, ktorý považujem za to najlepšie čo Iglesia natočil. Ježiš spolu so zeleným vojakom a svojím malým synom ukradnú kopu zlatých snubných prsteňov z nešťastných vzťahov a s pomocou náhodného taxikára utekajú do Francúzka, lebo Ježišov syn chce navštíviť Disneyland, čo jeho matka považuje za únos. Cestou sa zastavia v Zugarramurdi, kde na nich čaká ľudský vývar alebo týpek v záchode a samozrejme miestne čarodejnice so znovu fantastickou Carolinou Bang. Lenže Iglesiovy bohužiaľ niekedy okolo čarodejníckej večere dochádza pušný prach a Las Brujas začínajú byť skôr otravné než zábavné, čomu neprospieva ani to, že Carolina Bang sa mení z crazy w(b)itch na zamilovanú husu. No a s príchodom do podzemia sa to celé zvrtne na umelý digitálny bordel. Iglesia si síce ušetril trochu streliva na záverečnú kúzelnícku scénu, ale tá energia sa z toho zhruba v polovici proste vytratila a ďalej je to skôr nudné než zábavné, aj keď to stále oplýva množstvom šialených situácii a politicky nekorektného humoru a narážok. Herci aj postavy, ktoré hrajú, sú ale typicky skvelé. Škoda, že to nakoniec dopadlo tak, ako to dopadlo, lebo nakročené to malo k tomu najlepšiemu španielskemu úletu. 3* 66% ()