Bez návodu

No se Aceptan Devoluciones

Instructions Not Included

Komedie / Drama

Mexiko, 2013, 121 min

Tak jsem čekal, že se film bude odvíjet jako přeslazená limonáda o „roztomilým“ děcku, a v první půlhodině tento mexickej snímek za moc nestál (zpočátku jsem se díval jen kvůli oživení svojí španělštiny) – a pak střih, a z uslintaného mimina je sedmileta holka a film najednou nabral hloubku. Nektery fory detinsky, nektery prekvapive vtipny, přímý a celkem chytry, trochu jako ceskej humor. A smutnej konec, co prekvapi a dojme. Reziser je navíc takovej lepsi Tim Burton, s nenucenymi napady, v nichž film vazne vybocuje. 70 % Trochu to srazeji nelogicnosti – například tak serednej chlap jako je hlavni hrdina (a reziser v jedny osobe) by asi tezko mohl delat uspesnyho gigola; divna je ale především spanelstina vsudypritomna i mezi „bilym“ obyvatelstvem LA, kdy vsichni vychazeji vstric hlavnímu hrdinovi, jenz se odmita naucit anglicky, a ochotne vždy prejdou do spaniny. Kazdopadne jde o snímek prijemne spanelsko-anglicky bilingvni.(30.3.2018)

Musím říct,že když jsem viděl Mexiko,říkal jsem si,ten film je nadhodnocenej,ale opak je pravdou.Po dlouhé době film,kterej nemá chybu,je krásně natočenej a na konci chytne u srdce.Na začátku bych nevěřil,že vydržím 2 hodiny koukat a čekat,jak to dopadne.Je vidět,že né jen telenovely umí natočit v Mexiku...(13.7.2014)

Krásný film. Komedie a drama, vtipné a úsměvné situace fantazie střídá drsná realita. Ale o tom to asi je, je to prostě přenesený život do podoby filmu. Nemůžete ho brát příliš vážně a přeci to někdy jinak nejde. Za mě, je to krásný kousek, na který se rád podívám znovu. I když potitulkovou scénu bych s klidem vynechal a nechal raději ještě v klidu doznít závěr filmu.(18.8.2014)

Pro mě byl tento film citovou záležitostí... Jak je životem dáno že i ten největší necita, se umí rozdat , hlavně citově pro svou dceru, kterou mu , dá se říct, seslalo samo nebe. Obdivuhodný příběh o otci a jeho malé dcerušky, kterou musel vychovávat už od plenek, schopný se vzdát jediné věci co kdy dokázal a to dobré kariéry. I přes dost zničující zprávu, vlastně dvě zprávy, se dcerky nevzdá, bude s ní až do samého konce... jen podotýkám, brečela jsem jako želva, proto radím, připravte si kapesníky, protože věřím že ani jedno oko nezůstane suché. Pro mě každopádně za pět hvězd :)(10.8.2014)

Můj první mexický film, pokud si pamatuji. Jsem moc rád, že jsem mu dal šanci. Pustil jsem si ho s přítelkyní jako ten film, kterej prostě přežiju a on se z něj vyklubal moc zajímavej zážitek. Ty malý vtípky, kterých si třeba každej nevšimne, mě přiváděly k výbuchům smíchu. Na konci zajímavý zvrat. To mě popravdě ani nenapadlo. A přitom zpětně si člověk uvědomí, že naznačováno to bylo. No nic, nedejte na hnidopichy a pusťte si to.(8.8.2014)