Bez návodu

No se Aceptan Devoluciones

Instructions Not Included

Komedie / Drama

Mexiko, 2013, 121 min

Ten námět není nijak originální a navíc to prvních cca 20 minut vypadá na dost nesympatický road trip. Jenže pak si to všechno nějak sedlo, hlavní dvojka si to parádně dává, celé to působí hodně příjemně...aby mě to v závěrečné třetině emočně vyždímalo tak, jak to kdysi uměly jenom staré dobré jihokorejské fláky. Velké překvapení.(9.12.2016)

A já si myslela, že jeden motiv k dramatu postačí. Tady se toho sejde tolik, že by se s tím normálně vystačilo na pět filmů, kdyby každý ten dramatický prvek, který má být životměnící, měl mít vlastní sequel. Ale co ta délka? Vzhledem k tomu, co všechno by se tam dalo ještě zapravit, tak jako jo, dobrý, tož ale po návratu Julie to jde spíš z kopce. Než aby se člověk pomalu začínal cítit emocionálně, tak spíš myslí na to, jak by někomu pořádně napráskal. Hlavně té dějové lince. Něco tak otravnýho se jen tak nevidí. Co můžu připočítat k dobru je to, že se nesklouzlo k úplný sentimentálnosti, né že by se ta komedie nějak zvlášť projevila, ale ze začátku slušný náběh. Není blbý, když zase zmíním tu délku? Když ono to je fakt nějaký táhlý.(27.12.2014)

Já bych snímek "Bez návodu" neviděl tak kriticky. Od začátku je jasné o co vlastně půjde, ale příběh je svým způsobem zajímavý a chytlavý. Téměř dvouhodinové komediální drama by mohl místy závidět kde jaký USA režisér. Občas se divák pobaví, protože těch komediálních scén tam pár je. Zhruba do poloviny vidíme herecký výkon Eugenio Derbeze, který se snaží být svůj a to je velmi dobré, netlačí na pilu a na nic si nehraje. Druhá polovina se sklouzne spíše do dramatu a občas je tlačeno na divákovo city. Ale i tohle v některých místech funguje, nemluvě o závěru, kde při pohledu na Eugenio Derbeze i těm nejotrlejším muže nějaká ta kapka ukápnout. Kdy se mi naposledy dostal do rukou Mexický film? To si ani nepamatuji, a proto tleskám, protože v Hollywoodu můžou závidět .. 7/10 = 79%(2.7.2014)

Pekné, no a najmä veľmi milé prekvapenie. Počiatočná komédia postupne meniaca sa v drámu. Spočiatku mi bol Valentin nesmierne nesympatický, dokonca nepochopím ako by na takého mohli ženy letieť (aj keď dnes už človek naozaj nevie). S príchodom Maggie a cesty do LA naberá film úplne inú dimenziu a naozaj krásne tu bola vystihnutá obetavosť a snaha o to, aby mala dcérka čo najkrajší život bez akýchkoľvek problémov. Občas som nechápal toto podivné správanie plné rozmaznávania, no na konci som všetko dokonalo pochopil. Hoci už niekde v polovici to malo nábeh na to, aby bola pointa prezradená, našťastie sa tak nestalo. No a na druhej strane tu bola Maggiena matka Julie, ktorá si zrazu po 6 rokoch spomenula, že má dcéru. Ten jej rámcovaný egoizmus mi prišiel naozaj dosť arogantný. No film ako celok vynikajúci, aj keď niektoré scénky a humor v nich mi prišiel dosť silený, našťastie len občas. Ale inak veľmi pekné, a aj smutné...(9.7.2014)

Krásný film. Komedie a drama, vtipné a úsměvné situace fantazie střídá drsná realita. Ale o tom to asi je, je to prostě přenesený život do podoby filmu. Nemůžete ho brát příliš vážně a přeci to někdy jinak nejde. Za mě, je to krásný kousek, na který se rád podívám znovu. I když potitulkovou scénu bych s klidem vynechal a nechal raději ještě v klidu doznít závěr filmu.(18.8.2014)