Bez návodu

No se Aceptan Devoluciones

Instructions Not Included

Komedie / Drama

Mexiko, 2013, 121 min

Pro mě byl tento film citovou záležitostí... Jak je životem dáno že i ten největší necita, se umí rozdat , hlavně citově pro svou dceru, kterou mu , dá se říct, seslalo samo nebe. Obdivuhodný příběh o otci a jeho malé dcerušky, kterou musel vychovávat už od plenek, schopný se vzdát jediné věci co kdy dokázal a to dobré kariéry. I přes dost zničující zprávu, vlastně dvě zprávy, se dcerky nevzdá, bude s ní až do samého konce... jen podotýkám, brečela jsem jako želva, proto radím, připravte si kapesníky, protože věřím že ani jedno oko nezůstane suché. Pro mě každopádně za pět hvězd :)(10.8.2014)

K filmu jsem se dostal náhodou - pracovně. Mexické a podobné filmy nevyhledávám, telenovely už vůbec ne. Tady jsem byl nad očekávání překvapen. Celý film jsem se mírně pousmíval a užíval si pohodu. Což v záplavě současných pitchovin je co říct. Příběh dal několik nečekaných překvapení, největší si tvůrce ponechal do poslední minuty. Spadla brada, vytryskla slza, dojel jsem závěrečné titulky, protože to slušný divák dělá a šel si nalít panáka. Mexiko překvapilo a potěšilo. Nestydím se za své hodnocení.(28.9.2015)

Bez návodu je pěkná komedie o tom, jak být otcem bez zkušeností. O tom jak vychovat dítě, aniž by strádalo. Tenhle snímek vás donutí se zamyslet nad tím, jak je život křehký a jak bychom měli být rádi za každý okamžik štěstí, který se nám dostane. Určitě vás tento příběh dojme i rozesměje. Možná mi úplně neseděl styl natočení, ale jinak určitě výborný film.(22.11.2014)

• Stoka

Tady bude problém asi v jediném a to v tom, že jako první jsem viděl tohle. Ono se vám vlastně nechce dívat na to stejné (myslím dějovou linii), co už jste vlastně jednou viděli.....jen ne se stejnými herci. Jinak zápletka je úplně stejná, jako přes kopírák. Neříkám, že film je špatný, je fajn, ale když vidíte zhruba po měsíci uplně skoro totožný film, jen s jinými herci, jiným rokem a názvem, tak to vážně není ono. Vidět Bez návodu jako první, má u mě větší obdiv než I dva jsou rodina. Musím ale přiznat, že francouzko-britský snímek byl o něco nápaditější, lépe zpracovaný a uvěřitelnější.(21.9.2017)

Můj první mexický film, pokud si pamatuji. Jsem moc rád, že jsem mu dal šanci. Pustil jsem si ho s přítelkyní jako ten film, kterej prostě přežiju a on se z něj vyklubal moc zajímavej zážitek. Ty malý vtípky, kterých si třeba každej nevšimne, mě přiváděly k výbuchům smíchu. Na konci zajímavý zvrat. To mě popravdě ani nenapadlo. A přitom zpětně si člověk uvědomí, že naznačováno to bylo. No nic, nedejte na hnidopichy a pusťte si to.(8.8.2014)