Kikudžiro

• Japonsko Kikujiro's Summer (více)

Příběh muže, jehož pošle vlastní žena, aby doprovodil devítiletého Masaa na cestě za jeho matkou, kterou nikdy neviděl, je formou road-movie. Stylem je to ovšem opět kitanovsky pomalá, melancholická pouť, jakoby odnikud nikam. Jedním z charakteristických rysů Kitanova režijního rukopisu je totiž uvést diváka do příběhu, vnutit mu nezvykle pomalé tempo v rozvíjení děje i situacích a pak jej překvapit originálním zvratem děje, nečekanou reakcí, či překvapivým charakterem postavy, která podle všech vnějších znaků by měla být někým úplně jiným. (oficiální text distributora)

Houda666

Príliš dlhý a príliš trápny film. Herecké výkony sú navyše značne amatérske. Jediným plusom je hudba a hlavná myšlienka v pozadí filmu. Hodnotenie: 55% ()

Cracker

Kitana sa proste nedá nemilovať, či už je to jeho herecký prejav alebo perfektné režisérske schopnosti. Všetky jeho filmy sú akoby ušité presne pre mňa a ja ich proste žeriem ! Postava Kikujira nie je tá ktorú by ste si len tak obľúbili a fandili jej od začiatku. Kikujiro je gambler, zatrpknutý pošuk ktorý nemá rád nikoho a naopak nikto nemá rád jeho. Nájde sa však jedna výnimka ktorá ho spraví znesiteľným a veľmi zábavným... Všetci spomínajú ako je film pomalý alebo primoc dlhý, ja som si užíval každú minútu a veľmi dobre som sa pri ňom pobavil + タコ bola proste najlepšia :) ()

dopita

Pomalu vyprávěný příběh s neuvěřitelným humorem. Chvíli mě trvalo než sem tomu humoru přišel na chuť, ale pak sem se chechtal jak praštěněj. ()

bila.tecka

Kitano a jeho pojetí road-movie je jako uragán. Nečekaný a devastující... Asociál a cholerik v jedné osobě se má postarat o cizího devítiletého kluka, který jede navštívit svou matku. Stejný mrzout jako Clint Eastwood v Gran Torinu, přitom "drsně" milý a sarkasticky zábavný. Stejně jako celý film, bravo. ()

mota

Dojemná hudba a milé pojetí mě na chvíli zmátlo natolik, až jsem si myslil, že se Takeshi obsadil nezvykle do role kdovíjakého klaďase. Pět „dětí“ kempuje v létě u vody a dělají všechno možné, aby si to užily. ()

Marys

LFŠ 2009: Krásna hudba, zaujímavý príbeh, množstvo humoru, skvelý charakter Kikudžira, možno trošku nedotiahnutá pointa, no aj tak sa oplatilo privstať si na tento film. ()

Eruntano

Ze začátku je to slabota; člověk se v duchu ptá, proč si tak polovičatý kýč vysloužil 85 procent, a obává se dalšího zklamání. Jenže postupně se to začne rozjíždět ("propíchnem mu gumu a on nás vezme") a ve chvíli, kdy na scénu vstoupí Tlusťoch s Holou lebkou (alias panem Chobotnicí atd.), nastávají totální orgie. ()

Oxymoron

JO! To je přesně ten typ poetického (nebo lyrického? prostě víte jakého) snímku, který můžu. Doufám, že mne nebude nikdo linčovat, když řeknu, že Kikudžira můžu mnohem víc, než třeba takové Slavnosti sněženek (vím, na první pohled nesrovnatelné, ale poetika to je taky). Celý filmový zážitek navíc umocňuje nádherná hudba a vynikající humor. ()

Daweflip

TOP 5 Všechno zde už bylo řečeno jinými uživateli. Já můžu jen dodat, že zážitek z tohoto filmu je nepopsatelný. Racionální myšlení nechte při jeho sledování stranou. Vše je o pocitech, které by bylo škoda snažit se nějak verbalizovat, protože někdy slova prostě nestačí. 10/10 ()

HanaM.

Tento film nás opravdu naučí nedat na první dojem. Jak já jsem ze začátku stýčka nesnášela. Pak, když dělal možné i nemožné, aby Masaa rozveselil, úplně si mě získal. Zajímavé bylo, že až do konce filmu mne nenapadlo přemýšlet o tom, kdo je vlastně Kikudžiro. ()

Narciska

Před nějakým tím rokem zamilovala jsem se do ústřední melodie. Líbí se mi doteď. Přijde mi překrásná. Díky tomu jsem chtěla vidět film, nedařilo se mi to a mé přání to i vidět rostlo. Přesto není důvodem mého hodnocení zklamané očekávání. Ten film je totiž blbý, nesympatický a o ničem a jestli má co sdělit, mě to neoslovilo. ()

tragos

Jestli si někdo myslí, že Japonci nemají smysl pro humor, Kikudžiro ho spolelivě vyvede z omylu. Film seskládaný z absurdních fórků (resp. ze zfilmovaných komiksových stripů), u kterého se nebudete ani na vteřinu nudit a rozhodně využijete kapesník. A o čem že to vlastně je? Starý zlý mrzout nedobrovolně doprovází malého chlapce na cestě za jeho matkou. Jak to skončí? Slova "dobře" či "špatně" postrádají v tomto případě smysl, ale rozhodně vás pod hrubou skořápkou čeká možná až překvapivá porce lyriky a citu. ()

myc-hal

Pustil jsem si teď jen trailer zde na csfd a když v půlce zazní pár klavírních tónů ústřední melodie filmu, začal mi po zádech běhat mráz - mám to už dávno odzkoušené, je to pocit, který neumím spustit vědomě a který když se dostaví, tak to NĚCO znamená. A často se mi stane, že ač bych moc chtěl, některé dřívější spouštěče nefungují a to taky něco znamená. Kikujiro funguje. Když jsem jej viděl poprvé v noci v televizi, melodie mi pak zněla v hlavě a já ji nechtěl pustit, a pak ráno zazvonil budík a bylo to v háji. Ještě že se dá teď najít vše na netu :) a k filmu? Tímhle jsem si Kitana zamiloval, naposto nenucený styl, ubručenec jeden, ve kterém také NĚCO je. (FK-CT, 2002?) ()

GrgaPitic

Kdo má rád Kitanovu krvavější stránku, bude chvílemi zřejmě lehce překvapen až nečekanou "sladkostí" filmu, ale nebojte, pořád je to KITANO ! ;-) A sakra dobrej. ()