Bez kormidla

Rudderless

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014, 105 min

Popis filmu neposkytuje presné info, o čom film je, ktoré menia celý pohľad na to čo sa tam deje. Pred časom som videla na podobnú tému film Beautiful Boy, ktorý sa zameriaval iba to onú situáciu, ktorú nechcem vyspoilerovať. Je to veľmi zaujímava otázka, pohľad na rodičov, ktorí prežívajú niečo také. Film Rudderless to pojal trošku ľahšie ako druhý spomínaný.(10.12.2015)

• sochoking

Myšlienka filmu bola celkom zaujímavá, ale v podaní bandy nesympatických hercov a za doprovodu neuveriteľných sračiek, ktoré sa nedali ani počúvať, bolo veľkým utrpením pre mňa toto zvládnuť až do konca! ( Hlavne, ked' sa pri hraní tých shitov tvárili bohovsky happy! ) Musel som si siahnuť až na dno svojho majstrovského kung- fu drilu trpezlivosti, aby som Mejsyho s týmto jeho kúskom neposlal do úplných hovien. Neurobil som to len kôli jednej veci: poslednej skladbe, ktorú zahral Sam na konci filmu...(15.10.2014)

Ano je to tak, hudba dokáže člověka povznést když je šťastný, ale dokáže také pohladit a povzbudit, když je člověk na dně. Alespoň u mě to tak funguje. A hudba hraje důležitou roli i v tomto filmu. Na začátku je obrovská tragédie, jejíž detaily jsou divákovi servírovány postupně během filmu. Mezi tím hraje hudba a té je tu dost. Mému rockerskému uchu sice nelahodící, ale já jsem tolerantní člověk. Každopádně teď už nebudu mít rád Williama H. Macyho jen za Fargo nebo za nesnesitelného Franka z Shameless, ale i za tento silný a neotřelý příběh.(11.3.2016)

Podle popisu u filmu byste čekali úplně jiný film, než jaký nakonec dostanete. Musím říct, že to byl jeden z nejpůsobivějších a nejlépe napsaných snímků, které jsem letos viděl, a to i díky skvěle napsané a do filmu zakomponované hudbě. Skvělé herecké výkony, duo Crudup - Yelchin fungovalo perfektně a jestliže jsem před chvílí u Ricki and the Flash spílal na to, že film byl víc hudební videoklip než film, tak tady musím říct, že "videoklipy" posouvaly děj dál a vyprávěly velice zajímavý příběh. Opravdu, ale opravdu hodně zajímavý příběh o jedné životní perspektivě. 90 % a víc takových filmů, prosím.(27.11.2015)

Malej film o tom, kterak se otec vyrovnává se smrtí syna, kterej se stal obětí střelby na půdě univerzitní knihovny. Jediný co mu po něm zbylo, bylo písničky, které syn složil. Film režíruje debutující herec William H. Macy, který se obtížné látky zhostil statečně. V jedné z vedlejších rolí, co by talentovaný kytarista, září Anton Yelchin. p.s. Soundtrack je bez přehánění skvělej.(13.9.2016)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance v lednu 2014. (Terva)

• - Na začátku filmu ve scénách na univerzitě je několikrát vidět název školy, například na plakátech a bráně u vchodu, tam stojí zkratka UCO, kterou používá University of Central Oklahoma. Později ve zprávách o střelbě na univerzitě je však napsáno, že se škola jmenuje Central Plains State University, což je v rozporu se zkratkou i nápisy v předchozích záběrech. (hansel97)

• - Natáčení začalo 21. dubna roku 2013, filmovalo se ve městě Oklahoma City a Guthrie v USA. (willy1)