poster

Bez kormidla

 • USA

  Rudderless

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Vlastně se jedná o poměrně malý film ze života jednoho obyčejného člověka, který je součástí tohoto světa, stejně tak jako já nebo i ten, kdo zrovna čte tento komentář. Každopádně právě ta lidskost, se kterou William H. Macy natočil tento film, dělá z tohoto filmu zasloužený unikát. Hudba je naprosto parádní a Billy Crudup spolu s Milesem Heizerem se v něm vysloveně předvádí. Nečekané mini role v podání Laurence Fishburna a nebo samotného Macyho pak zaručeně udělají radost. Pro mě osobně je pak hodně fajn vidět, že v americkém filmu si v americkém baru chce někdo konečně také objednat pšeničné pivo. Billy Crudup má velkej palec nahoru. Pochopil, že se po něm dá líp nalejt, jak po klasickým Budu Light. A možná mu i chutná, to už nám nevysvětlil. Co nám ale vysvětlil, tak jeho život po smrti svého syna. A závěrečnou scénou přidal korunu, která za jeho dosavadním životem vytvořila pořádně tlustou čáru. A byla radost tak vypjatý závěr sledovat. Přirovnal bych to třeba k Whiplash a kvůli němu jsem pomalu nemohl ani spát, jak jsem byl pln emocí. Tady to vidím podobně.(17.7.2015)

 • ratpile
  ***

  Příjemný feel good malý film. Na pilu se netlačí nijak přehnaně, postavy se nechovají hystericky, takže to v kombinaci se sympatickým obsazením a řadou poměrně divácky vděčných scén, nebyla nějaká typicky přeslazená limonádička. Na druhou stranu, takový Love Song byl hravější, živější, a nepůsobil tolik televizně. Jinak ale naprosto OK.(7.2.2016)

 • VanTom
  ****

  Terapii a vyrovná(vá)ní se s nesmyslnou smrtí svého potomka (střelba ve škole - ale hůř) zprostředkují pro zničeného otce dema synových písniček, které se po letech odhodlá pustit, naučit i hrát na pódiu - a díky nimž se z mladých muzikantů (plus on) stanou lokální hvězdičky. Pohodový feeling se závažným podtónem podporují velice povedené folk-rockové songy a jejich texty.(15.11.2018)

 • Tsuki
  ****

  Nebýt toho, že jsem k tomuto filmu přišla skrz profil Seleny Gomez (která má však v tomto filmu pouze malou roli), tak bych ho nejspíš nikdy neviděla. A byla by to velká škoda. Je to hezký a velmi lidský film, který hýří množstvím různých emocí. Bezmoc, beznaděj a nemizící stín smrti vs. radost z hudby, přátelství a nová naděje do života. Konečné vyznění rozhodně není negativní, právě naopak. Líbilo se mi, že přes závažnost tématu je snímek svěží, energický a místy i úsměvný. ~(4,0)~(20.4.2016)

 • kolodej1
  ***

  celkem průměrný film, kterému by dost prospělo, kdyby pracoval s poslouchatelnější muzikou. Dost mě pobavila bývalá Joshova přítelkyně, která buhví proč považovala Samovu produkci za rock. Já tomu říkám těžko stravitelné americké country, až snad na jednu výjimku v závěru filmu. Samotný příběh ani herecké výkony nebyly tak zlé a dalo se na to koukat.(4.5.2015)

 • - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance v lednu 2014. (Terva)

 • - Natáčení začalo 21. dubna roku 2013, filmovalo se ve městě Oklahoma City a Guthrie v USA. (willy1)

 • - Na začátku filmu ve scénách na univerzitě je několikrát vidět název školy, například na plakátech a bráně u vchodu, tam stojí zkratka UCO, kterou používá University of Central Oklahoma. Později ve zprávách o střelbě na univerzitě je však napsáno, že se škola jmenuje Central Plains State University, což je v rozporu se zkratkou i nápisy v předchozích záběrech. (hansel97)