Bez kormidla

Rudderless

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014, 105 min

Výborná volba poměrně originálně podaného tématu, ale zpracování dle mého tu a tam drhlo. Při rozhodování o hodnocení mě to hodně táhlo k trojce, jelikož nějaké ty nudné pasáže se pro mě našly, ale přece jenom to je neuvěřitelně příjemný, oslovující a na city silně hrající film, takže jsem byl shovívavý. Navíc Macy dostal pod ruku slušný herecký ansámbl, ve kterém mi nevadila ani Selena Gomez, i když je pravda, že byla jen ve třech scénách, v nichž pokaždé ne zrovna uvěřitelně brečela, ale šlo to. Strašně se mi líbilo hlavně to, že si autoři schovali podstatnou informaci o Joshovi smrti až někdy do polovinu filmu, protože to jsem opravdu vůbec nečekal.(9.11.2015)

Malej film o tom, kterak se otec vyrovnává se smrtí syna, kterej se stal obětí střelby na půdě univerzitní knihovny. Jediný co mu po něm zbylo, bylo písničky, které syn složil. Film režíruje debutující herec William H. Macy, který se obtížné látky zhostil statečně. V jedné z vedlejších rolí, co by talentovaný kytarista, září Anton Yelchin. p.s. Soundtrack je bez přehánění skvělej.(13.9.2016)

Tenhle snímek si zaslouží mnohem větší pozornost. Ač malý tak velký obsahem. Billy Crudup se musí vyrovnat se smrtí svého syna. Jak už to bývá tak nejlepší společník je alkohol. Po dvou letech se k němu dostanou nějaké jeho věci včetně demo nahrávek. Rozhodne se jednu zahrát v místním baru a tím se mu začne měnit život. To by, ale bylo lehké. Život bývá komplikovanější a jak už to bývá tak mi lidi víme přesně co je správné a co ne. Prostě kecat někomu do života místo se ho snažit nějak pochopit je jednodušší. Herecky hodně slušné, moc potěšil Laurence Fishburne. Ač malá rolička tak on z ní udělal velkou. Více takových lidí jako hrál. Nádherné písničky. Není nad čím přemýšlet, tohle je za jasných 10/10. Díky Williame za tenhle silný zážitek.(2.4.2018)

Terapii a vyrovná(vá)ní se s nesmyslnou smrtí svého potomka (střelba ve škole - ale hůř) zprostředkují pro zničeného otce dema synových písniček, které se po letech odhodlá pustit, naučit i hrát na pódiu - a díky nimž se z mladých muzikantů (plus on) stanou lokální hvězdičky. Pohodový feeling se závažným podtónem podporují velice povedené folk-rockové songy a jejich texty.(15.11.2018)

Po dlhej dobe, veľmi dobrý hudobný film. Soundtrack fakt vydarený, aj celý ten príbeh, do ktorého je hudobná kariéra sympatického Sama zasadená. Za prvotným zdaním Samovej depresie sa napokon skrýval oveľa silnejší osud ako som pôvodne očakával. A keď so zápletky vstupuje Quentin, tak sa naplno rozbehol aj hudobný potenciál celého filmu. Kvalita! Ale bolo mi dosť ľúto všetkých tých osudov postáv v tejto dráme. Akurát tá Selena Gomez nemusela byť (k nej cítim akúsi prirodzenú averziu). Ale inak dobré, veľmi dobré!(19.11.2015)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance v lednu 2014. (Terva)

• - Na začátku filmu ve scénách na univerzitě je několikrát vidět název školy, například na plakátech a bráně u vchodu, tam stojí zkratka UCO, kterou používá University of Central Oklahoma. Později ve zprávách o střelbě na univerzitě je však napsáno, že se škola jmenuje Central Plains State University, což je v rozporu se zkratkou i nápisy v předchozích záběrech. (hansel97)

• - Natáčení začalo 21. dubna roku 2013, filmovalo se ve městě Oklahoma City a Guthrie v USA. (willy1)