Paco - stroj smrti

Hands of Steel

(neoficiální název)

Akční / Sci-Fi

Itálie, 1986, 94 min

Cool. Amíci a kyborgové si v klidu šprechtí (a to by člověk očekával, že se budou dorozumívat v italštině) a do toho nám odněkud z dáli zní mateřština. Taky někdo dostane přes držku, někdo se zamiluje a někdo si jen tak mezi řečí postěžuje, že mu chybí duše. A já? Já si ještě párkrát udělám výlet do osmdesátek. 60%(25.12.2016)

Celkem a překvapivě kvalitní podívaná, nečekal jsem nic protože takovýhle béčka mě moc netáhnou, ale nakonec paráda. Hlavní hrdina i když nehrál moc přesvědčivě tak byl sympatickej to samé hlavní hrdinka. A navíc spocenej Eastman je k nezahození a je to fakt slizoun. Celej film je sice hloupej a není ani nijak zapamatování hodnej ale je prostě takovej béčkovej milej. Konečná akční sekvence je parádní. Prostě paráda.(28.1.2012)

Klasické 80s akční sci-fi béčko (s malými post-apokalyptickými vlivy) a lá "Terminátor" nebo "Blade Runner". Žánr, kterému neunikl ani slavný taliánský filmový řemeslník a giallo majster Sergio Martino (viz. např. post-apokalyptický "2019 - Dopo la caduta di New York") i přesto že to byl očividně jeho pomalý ale jistý ústup ze slávy, samotné tvůrcovo tvůrčí tempo bylo stále na poměrně vysoké úrovni, a tady i přestože nebyl skutečným odborníkem v žánru, tak se ho zhostil víceméně docela zručně, kdy přidal krom známých variací (operace paže viz Terminátor), i několik svých vlastních nápadů. Tenhle laciný taliánský trash (občas v některých svých pasážích banální a směšný), je opět nabitý téměř non-stop akcí (trochu na úkor příběhu)), později došlo i na docela slušné grafické násilí a krev, film mě přes své vysoce nastavené tempo a rytmus vůbec nenudil, a to je vždy důležité zmínit. Nezapomenutelná páka s dalším bourákem, kamiónovým padouchem Gerorgem Estmanem, později s tlustým Swalwem a hady, líbila se mi i pěkná pronásledovací scéna vrtulník vs kamión, nebo akční masakr v baru s jinými Cyborgy. Daniel Greene byl bourák chlap a docela i sympaťák, jeho ohromné paže a hlavně sebevědomí, frajerský pohled-s téměř kamennou tváří, kdy se vždy perfektně bavil a byl si vědom toho, že si všichni jeho soupeři si jdou pro jasnou porážku, první setkání se stále okouzlující a jako víno zrající Janet Agren v jejím baru v zaprášené Arizoně, kdy to mezi nimi ihned zajiskřilo (aby ne), na to vše se moc příjemně koukalo. Mimořádné kultovní herecké obsazení-co herec to známá-charismatická tvář. Oslovila mě tu i Simonettiho nádherně melancholická a jemná hudba. Fanoušek kultovních 80s VHSkových béček, bude s nejvyšší pravděpodobností s touto skvělou nízkorozpočtouvou zábavou spokojen. PS: Film je poznamenán jednou nepříjemnou tragickou událostí, kdy při natáčení scény zřícení vrtulníku, zahynul známý herec Claudio Cassinelli (pokud jej neznáte, tak vám mohu doporučit filmy jako "What Have They Done to Your Daughters?" nebo "Morte sospetta di una minorenne") kde hrál hlavní roli.(26.5.2012)

• matestlust

Za hudbu a pár dobrých scén( spoiler-trhání hlav)dávám 1*,jinak se jedená o jednu z nejvetších trash-sraček,co jsem viděl.Obrovský potenciál se utápí v totálně sračkoidních scénách,které jsou vždy to jediné,co od filmu tohoto typu očekávám.Jak moc jsem se na film těšil,tak moc jsem byl zklamaný.Paco Queruak je sice nadřený hovado s vražedným pohledem a kovovou kostrou,ale když bojuje,připomíná to spíš balet.Škoda moc tak dobrého potenciálnu,s porovnání-pro mě klasikou-typu Predatori di atlantide je tohle vážně totální ultra sračka,kterou od odpadu zachrání jen dobrá hudba a pár celkem povedených scén.(2.6.2009)

• JohnMiller

Talianska odpoveď béčkového až céčkového formátu na Terminátora, komando a iných amerických akčných filmov. Vo svojej podstate je to čistokrvný akčnák osemdesiatych rokov. Nie je tu nič nové čo tu predtýmto nebolo... drsný namakaný chlapík, strieľanie, výbuchy áut,elektronický soundtrack pochybne vyzerajúce technické vymoženosti... no jednoducho povedané je to reprezentatívna zložka tohoto žánru. Len škoda že v tomto prípade až príliš lacného. Nechýba samozrejme záverečná brutálna prestrelka, len škoda že sa 45 minút deja odohrávala v zapadnutej krčme niekde v Texase. Dokopy sa tam nedialo skoro nič. Pár Southern redneckov sa tam pretláčalo rukami. Najviac ma však zaráža meno režiséra... Sergio Martino. V 70 rokoch nakrúcal tento úspešný režisér celosvetovo uznávané Giallo trháky a toto je (si myslím teda) dosť pod jeho úroveň . No čo už.. pre fajnšmekrov starých akčných béčkových scifi filmov iba doporučujem. Na autentickosti pri pozeraní mi určite dopomohla kópia ktorú som zohnal. A to 1000 krát obohraný VHS rip s rýchlodabingom nejakej slečny z čias komoušov.(7.12.2013)

• - Herec Claudio Cassinelli zahynul během natáčení při nehodě helikoptéry. (J.Connor)