Paco - stroj smrti

Itálie, 1986, 94 min

Sergio Martino

Luciano Martino

Eugenio Alabiso

Celkem a překvapivě kvalitní podívaná, nečekal jsem nic protože takovýhle béčka mě moc netáhnou, ale nakonec paráda. Hlavní hrdina i když nehrál moc přesvědčivě tak byl sympatickej to samé hlavní hrdinka. A navíc spocenej Eastman je k nezahození a je to fakt slizoun. Celej film je sice hloupej a není ani nijak zapamatování hodnej ale je prostě takovej béčkovej milej. Konečná akční sekvence je parádní. Prostě paráda.(28.1.2012)

• matestlust

Za hudbu a pár dobrých scén( spoiler-trhání hlav)dávám 1*,jinak se jedená o jednu z nejvetších trash-sraček,co jsem viděl.Obrovský potenciál se utápí v totálně sračkoidních scénách,které jsou vždy to jediné,co od filmu tohoto typu očekávám.Jak moc jsem se na film těšil,tak moc jsem byl zklamaný.Paco Queruak je sice nadřený hovado s vražedným pohledem a kovovou kostrou,ale když bojuje,připomíná to spíš balet.Škoda moc tak dobrého potenciálnu,s porovnání-pro mě klasikou-typu Predatori di atlantide je tohle vážně totální ultra sračka,kterou od odpadu zachrání jen dobrá hudba a pár celkem povedených scén.(2.6.2009)

Paco je v rámci trashe opravdu špička. Martinovi se podařilo s minimálním rozpočtem natočit působivé akční sci-fi dílko, které sice poněkud vykrádá Terminátora, ale na to už prostě musíme být u Italů zvyklí. Hands of steel je svižné, apriorně neurážející, místy příjemně brutální (utrhávání hlav), ale stále sračkoidní dílko. Jak to nazvat...asi vkusný kýč....(mimochodem závěr je taky docela cool) + naprosto výjímečný darkelektro soundtrack, přičemž ústřední temná vyťukávka si v ničem nezadá se svým "předobrazem" od Brada Fiedela. Ve vedlejší roli opět exceluje inventář všech možných italských úletů George Eastman, tentokrát v roli zákeřného kamióňáka Raoula.(14.12.2008)

Jedna z mnoha italských napodobenin úspěšných amerických filmů, konkrétně Terminátora. Paco je vyslán aby zabil reverenda Moselyho, avšak slituje se nad ním a jenom ho smrtelně zraní, tento neúspěch však nemůže zůstat bez následků, po stopách mu jde nejen FBI, ale i jeho stvořitel Francis Turner, Paco je totiž kyborg a někde v jeho mozku ještě zůstala část člověka. Takže se vypraví do Arizony, jak mu jeho chabé vzpomínky radí, najde krásnou servírku, do které se zamiluje (láska je opětována), najde nepřátelské tiráky a dokonce potká jiného kyborga. Nástin příběhu nezní špatně, sice nic originálního pod sluncem, ba právě naopak, např. scéna opravy ruky, totálně vykradená z Terminátora, ale to není ani tak moc důležité, spíše jde o to, jak se nápad zrealizuje, v čemž tví kámen úrazu. Při sledování jsem měl dojem, jako by film režírovali dva naprosto odlišní lidé, první dvě třetiny jsou chudé na akci, krev, honičky, prostě to nač čekáme, zato je tam přehršel dialogů o ničem. Poté co uplynou, jako by se režisérské taktovky chopil někdo jiný, nebo se režisér probral z komatu a došlo mu, že tohle není filozofická záležitost, ale akční film, tak najednou pořád něco vybuchuje, střílí se, vidíme i krev (konečně), kamera pěkně krouží na krásnými arizonskými scenériemi, prostě takhle měl film vypadat hned od začátku. Neříkám, že se mi to nelíbilo, líbilo, včetně dokonalého dabingu, kdy všichni dabéři pronášejí své dialogy, naprosto stejnou modulací hlasu, sice chybí král porevolučního dabingu Bohdan Tůma, zato však nechybí Petr Oliva v hlavní roli. Škoda, mohlo to být lepší.(16.4.2007)

• JohnMiller

Talianska odpoveď béčkového až céčkového formátu na Terminátora, komando a iných amerických akčných filmov. Vo svojej podstate je to čistokrvný akčnák osemdesiatych rokov. Nie je tu nič nové čo tu predtýmto nebolo... drsný namakaný chlapík, strieľanie, výbuchy áut,elektronický soundtrack pochybne vyzerajúce technické vymoženosti... no jednoducho povedané je to reprezentatívna zložka tohoto žánru. Len škoda že v tomto prípade až príliš lacného. Nechýba samozrejme záverečná brutálna prestrelka, len škoda že sa 45 minút deja odohrávala v zapadnutej krčme niekde v Texase. Dokopy sa tam nedialo skoro nič. Pár Southern redneckov sa tam pretláčalo rukami. Najviac ma však zaráža meno režiséra... Sergio Martino. V 70 rokoch nakrúcal tento úspešný režisér celosvetovo uznávané Giallo trháky a toto je (si myslím teda) dosť pod jeho úroveň . No čo už.. pre fajnšmekrov starých akčných béčkových scifi filmov iba doporučujem. Na autentickosti pri pozeraní mi určite dopomohla kópia ktorú som zohnal. A to 1000 krát obohraný VHS rip s rýchlodabingom nejakej slečny z čias komoušov.(7.12.2013)

• - Herec Claudio Cassinelli zahynul během natáčení při nehodě helikoptéry. (J.Connor)