Meč v kameni

USA, 1963, 79 min

George Bruns

Walt Disney
  • studiobadguy

Disney je jak na horské dráze. Občas jste nahoře o občas dole. Nyní jsme dole a není se čemu divit. Tento film není u nás tolik známí, což je jedině dobře. Animace je prostě skvělá, Já vím že to furt říkám ale nemohu si pomoct. Velké mínus je příběh který je naprosto zbytečný. Kdyby jste si pustily prvních 5 minut filmu a posledních 5 minut filmu. Věřte nebo ne, o nic by jste nepřišly. Za mě je film koukatelný a dávám mu 40% (2 hvězdy z 5).(6.4.2017)

"Ve vzdělání v tom je síla" Nádherná magická pohádka, která pěkně popisuje mladí krále Artuše. Především nejlepší jsou Merlin a jeho sova, protože ti příběhu dodávají správnou šťávu.Neustálé přeměňování v různá zvířata a následný magický souboj to všechno jsou věci, které naše děti upoutaly a i mě se to zamlouvalo. Tudíž za pět. P. S. Nejlepší byl Merlinovo oblečení po návratu z Bermud.(18.8.2014)

Ruční kresba i animace, velice roztomilá klasika. Bavily mě jednotlivé scénky, nápady v nich i humor, založený nejčastěji na potrhlosti Merlina, jeho vizích daleké budoucnosti a jeho výrovi Archimedovi. Nicméně jinak je film opravdu jenom sledem příhod a scének bez uceleného děje. Samotná artušovská legenda je zcela vedlejší a vlastně by tam ani nemusela být. Zkrátka starý čaroděj (Merlin) potká malého kluka (Artuše) a ujme se jeho výchovy. Teprve v posledních pěti minutách filmu se kluk dostane do Londýna, kde, aniž by k tomu předešlý děj jakkoliv směřoval, náhodou vytáhne meč z kamene, bez okolků a dramat je prohášen králem a je konec...(23.1.2018)

Velmi divný film, který navzdory názvu ukáže meč jen na začátku a pak až na úplném konci. Zbytek příběhu je naprosto o něčem jiném a bohužel také velmi zmatený. Merlin je zde šílený zmatený čaroděj, Artuš vychrtlý mladík a Archimedes sova. Jediným pozitivem filmu byl naprosto šílený souboj Merlina a čarodějnice a pak samozřejmě závěr. Ale nebuďme jen negativní. Animace byla opět kvalitní a také hudba stála za to. Důkazem budiž nominace na Oscara. Výsledné hodnocení: průměrná disneyovka.(12.4.2016)

Veleprůměrný animák, co velmi vzdáleně vychází z Artušovské legendy (což znamená, že je tam meč v buližníku a postavy jménem Merlin a Artuš), ale páchají se tu především humory na téma "Merlin je senilní blborák" případě "Merlin se mění na zvěř" a nejlépe "Merlin i Artuš se mění na zvěř a balí nezletilé samičky veverek." Jinými slovy, jako film pro děti, co běží v tv v sobotu dopoledne je to zcela ok a o nějakém zestárnutí se moc mluvit nedá (i animace vypadá obstojně), ale nic, co by bylo z jakéhokoliv ohledu nadprůměrné kvality a není tu nic, co stojí za to vidět.(26.1.2016)