poster

Dumbo

 • anglický

  Dumbo

 • slovenský

  Dumbo

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Režie:

Ben Sharpsteen

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wyrdas
  *****

  "...Růžoví sloni jdou..." Nezapomenutelná pohádka, která překonala generace filmu a i dnes je stále koukatelná. Jako malý jsem měl příběhy létajícího slona Dumba moc rád a ani v dnešní době mě to nezklamalo. Mimochodem, ve scéně kde se staví cirkus lze vypozorovat lehce rasistický podtext a za další; principál je celou dobu běloch, dokud ovšem šéfuje situaci. Jakmile totiž dostane výprask od paní Jumbové, na tuto scénu se promění v černého principála. Těžko říct, jak to bylo tenkrát zamýšleno. Každopádně film z roku 1941, který baví děti po celém světě i v roce 2014... tomu říkám úspěch. Za mě možná trochu nadhodnocených pět hvězd, ale nostalgie tu dělá opravdu hodně.(8.5.2014)

 • LencaN
  ****

  Mně se to líbilo moc a je mi jedno, že je to animáček od Disneye pro děti. Právě proto. Ten rukopis je tam jasný, je to klasická práce. Příběh je dojemný, akorát jsem čekala víc létání, ale i tak to bylo zábavné a především roztomilé, taky bych brala domů jednoho takového sloníka. Na to, že to bylo natočeno roku 1941 to ale vůbec nevypadá. Krásná animace, nádherné barvičky, všechno detailní a zajímavě dispozičně řešeny třeba mapy (jak čáp hledá tu správnou maminku v očekávání). Je tu i poučení nebo spíš povzbuzení, že i když je jedinec odlišný a ostatní se k němu otočili zády, nemá se vzdávat a zkusit něčeho dosáhnout. I když je pravda, že ta opilecká scénka je trochu scestná, přece jen na to koukají děti a i ty halucinace byly na můj vkus o krapet delší než by se hodilo, ale zase byly krásně barevné, stačily třeba jen tři barvy na černém podkladě a dostaly jsme dva krasobruslící sloníky. I když je fakt, že malý Dumbo se svým myším kamarádem na mol byli srandovní :)(2.10.2014)

 • Illioplius
  ***

  Milá rozprávka, aj keď by ma neprekvapilo, keby práve filmy tohto druhu zakorenili v deťoch nesprávne stereotypy o zvieratách, ako napríklad, že slon pije cez chobot, alebo že hroch môže spať pod vodou. Musím sa priznať, že ma to aj trochu nudilo – hoci mám kreslené rozprávky rád –, ale pre deti to je zaiste iný zážitok.(24.2.2013)

 • Marek1991
  ****

  O tom, ako premeniť svoju nevýhodu na svoju výhodu, či o krutosti okolia, kde sa niektorí vysmievajú z nedostatkov, no pár dobrých rado pomôže. Síce nosenie detí bocianmi, sedenie na oblakoch, lietanie pomocou uší a možno aj iné malé detaily sú v tomto filme priam stereotypné nezmysly a vytvorené mýty pre deti, no ako také je to krásne, je to rozprávka, ktorú som mal už vo forme knižky ako dieťa a veľmi sa mi páčila. Animácia je taká tá stará škola, dosť príjemné pre oči.(3.4.2014)

 • Han22
  ****

  Pokud nepočítám hudební úlet Fantazie, tak Dumbo je první Disneyovka, která není podle klasické pohádky. Příběh je jednodušší, stejně jako animace. Je to v podstatě jednoduchá záležitost o sluněti s velkýma ušima, který uprostřed cirkusu hledá své právo na štěstí. Potěšila mě animovaná psychedelická část, překvapilo kolik emocí se dá vyjádřit obyčejným chobotem a pobavily různý narážky na svět (slonice ala pavlačové drbny, vrány ala černošský big band). Je to pěkná pohádka, ale ne na 5*.(7.7.2016)

 • - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

 • - Rozpočet: $950,000. (CrypzzXD)

 • - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace