poster

Dumbo

 • USA

  Dumbo

 • slovenský

  Dumbo

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Režie:

Ben Sharpsteen

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ***

  Slabé. Přestože mám rád tyhle Disneyho klasické výtvory a toleruji jejich orientaci na dětské publikum, Dumbo mě zklamal jak z pohledu dítěte, který jsem se zuby nehty snažil nasadit, tak i z perspektivy vyzrálejšího filmového fanouška, kterému už jen roztomilé postavy, veselé písničky a primitivní příběh prostě ke štěstí nestačí. Díkybohu, že to trvalo jen těch 60 minut. 60%(19.8.2013)

 • hous.enka
  ****

  "To, co tě táhlo k zemi, tě vynese nahoru, Dumbo." Dumbo se nese zcela ve stylu linie Bambiho a já musím říct, že mi pořád tak nějak víc sednou pohádky o princeznách. I tak se mi ale tenhle ušatý slon líbí a scéna (a následné muzikálové číslo), kdy Dumbo přijde navštívit svou matku uvězněnou v maringotce, považuji za jednu z nejsilnějších scén v dějinách animovaného filmu. Dumbordéry byly už jen drobným detailem, který mě ponoukl dát tomuhle snímku tu čtvrtou hvězdu.(17.12.2015)

 • vyfuk
  ***

  Asi se opakuje stejný problém jako bohužel u čím dál více filmů u Walta Disneyeho. Hezký a roztomilý příběh pro děti. Ale nějak to nepřechová ten smysl až do dospělosti. Hold jsou i výjimky jako Pinocchio, ale to je asi jedno z mála. Pointa je jasná. Docela škoda, ale s tím se nedá nic dělat.(11.8.2017)

 • studiobadguy
  *****

  Čtvrtý film je na světě a je to bombový. Takhle to vypadá když vše vyjde na výbornou. Tenhle film má všechno skvělé. Animace je opět úžasná. Děj je skvělý a hodně emotivní. Je v tomto filmu opravdu vidět jak se projevuje šikana a jak se chovat k někomu když je jiný. Jediné mínus je že film je moc krátký a některým věcem se nevěnujeme tolik. Dumbo je opravdu výborný a dávám mu 96% (5 hvězd z 5).(23.3.2017)

 • C0r0ner
  ****

  Další klasický Disney, který je úžasný na pohled, ale postrádá nějaký ten moment nebo přesah, který by znamenal pátou hvězdičku. Když se to srovná s dnešní produkcí, tak animace je na stejně dobré úrovni, ale například Pixaři zapojují haldy emocí, humor a příběh, což tady chybí. I tak ale skvělý film. 85%(21.8.2017)

 • - Rozpočet: $950,000. (CrypzzXD)

 • - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

 • - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace