• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Walt Disney

Jde videt, ze si tvurci s animaci moc hlavu nelamali. Dumbo ma snad v kazdem zaberu jinak velke usi. Film jsem videl dabovany, tak jsem bohuzel nemel moznost ocenit pisnicky. Nemam rad cirkusy a toto prostredi me irituje jak ve skutecnosti, tak ve filmu. Dumbovych vidin ruzovych slonu jsem si ale uzil, neskutecna jizda, ktera by stacila na celovecerni film:-)!(2.6.2012)

Po nějakých dvaceti letech jsem se na Dumba podívala znovu a připomnělo se mi všechno, co se mi na něm v dětství líbilo. Především to tehdy byla scéna, kdy maminka Dumba zpoza mříží chová chobotem, zpívá mu a utěšuje ho, a dále pak barevná snová (až halucinogenní) scéna s proměňujícími se růžovými slony. Nyní s odstupem let můžu říct, že se mi tyhle scény líbí stále, a navíc plně doceňuju film jako celek, jeho nápady a hudbu. Tohle je totiž skutečně ryzí dokonalá původní Disney klasika, v jádru jednoduchá, ale zároveň nápaditá, dojemná a především kouzelná. Rozhodně jedna z nejhezčích pohádek, jaké kdy byly natočeny. ~(4,8)~(1.8.2018)

Konečně jsem si doplnil mezery v základním vzdělání. To, že děti nosí čápi, už samozřejmě dávno vím díky sexuální výchově ve škole, ale teprve díky tomuto filmu jsem se dozvěděl, že stejnou službu činí i ostatním zvířatům. Takže tajemství zrození mám zmáknuté na jedničku, zbývá už jen vyřešit podružné problémy, jako třeba kam ti čápi na ty mláďata chodí a jestli nosí i sami sobě čápata? Nebo jim je na oplátku přináší třeba kos nebo vrabec? Jinak na můj vkus trochu moc krutý film, slůněte a jeho maminky mi bylo imrvére líto, což nezachránil ani relativně šťastný konec, neb trval jen krátce. Výbornou scénou je stavění stanu, kde dělníci zpívají, že nic jiného neumí a budou tuhle práci dělat pořád... z toho mrazí. Parádně mě naštval uživatel Illioplius, ten geniální postřeh s chobotem a hrochem jsem se chystal napsat taky!(26.3.2013)

Krásná klasická a ryzí disneyovka. Na rok '41 bezchybná animace, kolikrát lepší než dnešní Pixaru, skvělé písničky kupodivu i v českém znění, dojímavý příběh a skvělý pan myšák :) Tak proč nedát plný počet? Za scénu, kdy se z bublinek utvořili růžoví sloni :). Můžeme to přirovnat k taktéž muzikálu z podobné doby Zpívání v dešti, kdy se také ke konci filmu vyklubala otravná a nudná scéna. Jinak dokonalost. 80%(1.7.2018)

Další klasický Disney, který je úžasný na pohled, ale postrádá nějaký ten moment nebo přesah, který by znamenal pátou hvězdičku. Když se to srovná s dnešní produkcí, tak animace je na stejně dobré úrovni, ale například Pixaři zapojují haldy emocí, humor a příběh, což tady chybí. I tak ale skvělý film. 85%(21.8.2017)

• - Rozpočet: $950,000. (CrypzzXD)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

• - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)