poster

Dumbo

 • anglický

  Dumbo

 • slovenský

  Dumbo

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Režie:

Ben Sharpsteen

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eMeMko
  ****

  Jeden z prvních filmů Watla Disneyho, který je určen speciálně pro děti. Narozdíl od Sněhurky či Pinocchia, které oba obsahují podprahové informace a snaží se o jakouž takouž realičnost, Dumbo je prostě hodinová pohádka plná extrémně roztomilých situací, nerealistických animací a jednoduchého příběhu. Ale jak už to tak bývá, vyjímka potvrzuje pravidlo. Dumbo se totiž v jedné scéně napije vody smíchané s nějakou kořalkou a zažije naprosto šílené delirium plné tancujích různobarevných slonů, psychoefekty a crazy hudbou. Prostě první drogový zážitek, který s přehledem konkuruje např. Trainspottingu či Requiemu za sen. Už jen za tuto scénu si snímek zaslouží 4 hvězdy.(31.1.2016)

 • D.Moore
  ***

  Kdyby byl Dumbo ještě o něco delší a všechno to létání ze závěrečné montáže dostalo více prostoru, dal bych čtyři čisté a ani bych nemrkl. Takhle jsou to tři a půl spokojené hvězdičky. Dávám je především za úžasnou scénu s tančícími slony, za výborné vrány, parodicky dramatický začátek předcházející písni o čápech a za senzační dvojku malé němé slůně a ještě menší, mluvný a po čertech sympatický myšák. Záporem z nejzápornějších je ovšem i na Disneyho poměry neskutečně infantilní živá lokomotiva, brrr.(18.6.2015)

 • Lurtz37
  *****

  Úspěšná resuscitace Disneyho studií - po poměrně neúspěšných a velice nákladných velkofilmech (ve spojení s tehdejší situací ve světě) byli tvůrci nuceni šetřit, ovšem opět se jednou potvrdilo okřídlené "v jednoduchosti je síla". Prostý děj a sázka na roztomilého hlavního hrdinu a jeho dojemný osud. Nucené utažení opasků očividně mistrům v oboru, kteří se na tvorbě Dumba podíleli, prospělo. Skvělá je ale i kompletní zvuková stopa (tady je třeba ocenit i český dabing, obvzláště zpěv Jiřího Korna, který se originálu přinejmenším vyrovná). Nezapomenutelná je též scéna s růžovými slony, ve které se odráží vliv tehdy stále aktuální avantgardy. Jednoznačně pohádka číslo jedna mého srdce!(22.5.2012)

 • the_weaver
  ****

  Milá rozprávka pre menšie deti s možno nepríliš podarenou ale dôležitou pointou, že nemá význam sa trápiť z posmechu za chyby svojej fyzickej krásy.↵  Je v niektorých ohľadoch nezvyčajná - dojímavá je na začiatku a veselá na konci, nebojí sa ukázať následky toho, keď sa hlavný hrdina nechtiac opije.↵  Inak je to ale prostý príbeh stvárnený pomocou pestrofarebnej animácie.(27.8.2016)

 • Anderton
  ***

  Kedysi tie prehnane disneyovské postavičky a zvieratká boli fakt milé.V dnešných filmoch sú otravné. Napriek tomu ma Dumbo trochu sklamal, ani neviem presne čím. Pár velmi pekných scien, ale ako celok nejaké divné. Možno je tými lsd sloníkmi, ktoré sú samy o sebe super, ale príliš sa sem nehodia. Toto by mali vyskúšať hipisáci, ktorí ulietavali na vesmírnej odysei. Toto je tá skutočná haluz.(13.8.2009)

 • - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)

 • - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

 • - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace