poster

Dumbo

 • USA

  Dumbo

 • slovenský

  Dumbo

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Režie:

Ben Sharpsteen

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Defaultovna
  *****

  Ako dieťa ma volali Dumbo. Hádajte prečo ;-) Asi aj preto mám k tejto Disney-ovke ešte o kus bližšie než k ostatným. Navyše mi často zmieňovaný sentiment neprekáža, ešte aj teraz na staré kolená mi vháňa slané kvapky do očí. Návšteva uväznenej matky je šialene emotívna, najmä v originálnom znení. A aby som nezabudla, scéna s ružovými slonmi mi vo svojej nádhernej psychedélii v mnohom pripomenula Žltú ponorku. 5 hviezd za sobotné ráno pri telke a animovaný návrat do detstva.(23.7.2011)

 • hous.enka
  ****

  "To, co tě táhlo k zemi, tě vynese nahoru, Dumbo." Dumbo se nese zcela ve stylu linie Bambiho a já musím říct, že mi pořád tak nějak víc sednou pohádky o princeznách. I tak se mi ale tenhle ušatý slon líbí a scéna (a následné muzikálové číslo), kdy Dumbo přijde navštívit svou matku uvězněnou v maringotce, považuji za jednu z nejsilnějších scén v dějinách animovaného filmu. Dumbordéry byly už jen drobným detailem, který mě ponoukl dát tomuhle snímku tu čtvrtou hvězdu.(17.12.2015)

 • GilEstel
  ****

  Od dětství mám rád slony. Dumbo není výjimkou. Je to asi nejznámější sloní pohádkový hrdina. Když jsem viděl film prvně v asi devíti letech, působil na mě oproti Sněhurce nebo Popelce skličující atmosférou. Tehdy jsem nechápal proč. Nyní to vím. Prakticky celý děj se totiž Dumbo trápí nad odloučením od své matky, kterou potkává až v závěru. Množství truchlících a uplakaných scén převažuje nad těmi humornými. Humor, kdy si ostatní dělají srandu z Dumba, je také smutný. Právě tento smutek a sloní beznaděj je z filmu cítit. Též se mi na filmu tenkrát nelíbila zbytečně dlouhá scéna představ s "růžovými slony". I nyní po tolika letech, kdy jsem film znovu viděl, mi ta scéna přišla příliš dlouhá, kór v dětském filmu. Možná ten film potřebovali nastavit, protože je příliš krátký____ I přes svoje nedostatky zůstane Dumbo navždy v mém srdci jako vzpomínka na dětské pohádky, které jsem sledoval na prvních videokazetách.(16.9.2016)

 • Han22
  ****

  Pokud nepočítám hudební úlet Fantazie, tak Dumbo je první Disneyovka, která není podle klasické pohádky. Příběh je jednodušší, stejně jako animace. Je to v podstatě jednoduchá záležitost o sluněti s velkýma ušima, který uprostřed cirkusu hledá své právo na štěstí. Potěšila mě animovaná psychedelická část, překvapilo kolik emocí se dá vyjádřit obyčejným chobotem a pobavily různý narážky na svět (slonice ala pavlačové drbny, vrány ala černošský big band). Je to pěkná pohádka, ale ne na 5*.(7.7.2016)

 • Vital
  ****

  Jako malýmu se mi Dumbo hrozně líbil,vždycky když jsem ho viděl,byl jsem do něj celej zažranej. Takovej malej outsaidr s velkýma ušima,a jeho malý myšák,který srčí vtípkama celý snímek a snaží se ho rozveselit,až ho naučí létat,a menší nostalgií,která je ale v každé pohádce.Viděl jsem ho teď nedávno,a už to nebylo jako když jsem byl malej,ale děti tyto pohádky holt ocení líp než mi velký :-)(21.12.2006)

 • - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)

 • - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

 • - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace