• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Příběh malého slůněte s nadměrně velkýma ušima znám už od dětství z knížek, ale teprve teď jsem viděl i filmovou podobu této disneyovské klasiky. Ikdyž jsem už z těchto pohádek pro nejmenší krapet vyrostl, tak i přesto mě několik scén vskutku zaujalo - viz kolaps sloní pyramidy a zejména opilecký sen. Zkrátka roztomilý snímek s roztomilým hlavním hrdinou, který nejvíce potěší malé děti a milovníky Disneyho.(6.8.2011)

Mě naopak (viz gouryella) příběh nepřijde zas tak světoborný, u Disneye se dají najít mnohem povedenější kousky... 3,5*(10.7.2005)

To bylo tak hezoučké...! Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale ta animace je ve své nedokonalosti paradoxně mnohem silnější než přesné, avšak často velice chladné počítačové výtvory posledních X let... Navíc ten příběh je ohromně kouzelný a hravý, místy dojemný, ale ne nějak přehnaně sentimentální. Vtipná byla i taková jemná ironie, např. při zobrazování nadutých slonic. Dumbo ani nepodlehl nějakému moralizování, jak tomu bylo třeba později ve Lvím králi. No a když k tom přičtu na svou dobu dost překvapivou scénu s růžovými slony.... Dumbo byl vlastně průkopník psychedelie..:-))(27.7.2006)

Žasnu, co u Disneyho ve 40. letech prošlo. 80% Zajímavé komentáře: freddy, curunir, dANo(3.10.2009)

Sedmdesét let staré, ale stále kouzelné a nežné.(24.7.2011)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

• - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

• - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)