• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Toto je dokonalý príklad klasiky, ktorej ani roky nič neubrali z jej čara a možno povedať, že práve naopak jej ešte pridali. Príbeh lietajúceho sloníka je veľmi pekne animátorsky spracovaný a zhudobnený (Oscar po zásluhe), na druhej strane ale tiež dosť smutný (hlavne pre detského diváka), čo som dosť citeľne vnímal ako malý. Moje hodnotenie je niekde medzi 4* a 5* hviezdičkami, Dumbo ma síce až tak nenadchol (veď už aj má nato roky :-), no nemám mu vlastne vôbec čo vyčítať takže trošička prilepším na plný počet. Jediná disneyovka kde hlavný predstaviteľ nepovie žiadne slovo.(23.10.2008)

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Jako malá jsem to milovala. VHSka u nás jela pořád :) Příběh o malém roztomilém slůňátku jménem Dumbo, kde se často zpívá a všechno dobře dopadne. Krásné zpracování, výborné písničky, úžasný český dabing. Prostě taková veselá pohádka – omyl! Nedávno jsem Dumba viděla znovu (už jako dospělá) a musím říct, že ve mně vyvolal úplně jiné pocity než před lety, což ale nemyslím, že je špatně. Malého Dumba všichni kvůli jeho ouškům nezřízeně šikanují a mně to rve srdce. Ale i tak jako před lety – všechno dobře dopadlo a mně se moc ulevilo :)(11.1.2016)

Porovnám-li Dumba s předešlými Disneyho počiny, pak z toho slůně s plachťáky nevychází zrovna dobře. Animace je suverénně nejslabší a příběh toho rovněž mnoho nenabízí. Jednoduchost není na škodu, u Bambiho to fungovalo, ale v případě Dumba schází vtip, sentiment nebo alespoň výraznější dějová linka. Jediným trumfem tak zůstává původní nápad a delirium tremens s růžovými slony. 6/10(17.2.2010)

|| Scenár: Otto Englander, Joe Grant, Dick Huemer / Predloha: Helen Aberson & Harold Pearl - Dumbo | Hudba: Frank Churchill, Oliver Wallace | Distribúcia: RKO Radio Pictures | Štúdio: Walt Disney Productions | Rozpočet: 950,000 $ | Tržby: 1,6 miliónov $ || Rozprávka, ktorú som v detstve videl niekoľkokrát na VHS, a vďaka muzikálovým číslam a podareným gagom ma to bavilo opätovne. Jednoducho klasika, rozbrnkávajúca i emočné struny diváka. 85% | VHS, 2.0, HU |(16.8.2014)

Jako malýmu se mi Dumbo hrozně líbil,vždycky když jsem ho viděl,byl jsem do něj celej zažranej. Takovej malej outsaidr s velkýma ušima,a jeho malý myšák,který srčí vtípkama celý snímek a snaží se ho rozveselit,až ho naučí létat,a menší nostalgií,která je ale v každé pohádce.Viděl jsem ho teď nedávno,a už to nebylo jako když jsem byl malej,ale děti tyto pohádky holt ocení líp než mi velký :-)(21.12.2006)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

• - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)

• - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)