• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Walt Disney

Dámy a pánové, představuji vám film mého dětství. Jako malý jsem tento film miloval. U něho jsem brečel a zároveň se smál. Tento film je jedinečný. A přál bych každému z vás, aby jste měli aspoň jeden film podobné kvality, který jste shlédli v dětství a zanechal ve vás tolik dobra a optimismu, radosti a úžasu. Protože Dumbo, je pravý dětský film na který se nikdy nezapomíná.(11.1.2015)

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Jako malá jsem to milovala. VHSka u nás jela pořád :) Příběh o malém roztomilém slůňátku jménem Dumbo, kde se často zpívá a všechno dobře dopadne. Krásné zpracování, výborné písničky, úžasný český dabing. Prostě taková veselá pohádka – omyl! Nedávno jsem Dumba viděla znovu (už jako dospělá) a musím říct, že ve mně vyvolal úplně jiné pocity než před lety, což ale nemyslím, že je špatně. Malého Dumba všichni kvůli jeho ouškům nezřízeně šikanují a mně to rve srdce. Ale i tak jako před lety – všechno dobře dopadlo a mně se moc ulevilo :)(11.1.2016)

Pokud nepočítám hudební úlet Fantazie, tak Dumbo je první Disneyovka, která není podle klasické pohádky. Příběh je jednodušší, stejně jako animace. Je to v podstatě jednoduchá záležitost o sluněti s velkýma ušima, který uprostřed cirkusu hledá své právo na štěstí. Potěšila mě animovaná psychedelická část, překvapilo kolik emocí se dá vyjádřit obyčejným chobotem a pobavily různý narážky na svět (slonice ala pavlačové drbny, vrány ala černošský big band). Je to pěkná pohádka, ale ne na 5*.(7.7.2016)

V dobe, keď sa na filmové plátno dostávali hlavne klasické rozprávky ako Snehulienka, či tradične obľúbené detské postavy ako Mickey Mouse, Winney the Pooh a pod., sa Disney štúdio rozhodlo sfilmovať málo známu a už vôbec nie knižne populárnu predlohu o ušatom sloníkovi Dumbovi... a spravilo proste geniálny ťah! Tento animovaný celovečerný film je skvelý po obsahovej, hudobnej či vizuálnej stránke. A ten príbeh, akokoľvek miestami dosť drsný, musí chytiť diváka za srdce. A nedá mi ešte nespomenúť halucinogennú scénu, ktorou sa tento film preslávil medzi dospelými - je proste fantastická (resp. fantasmagorická:).(12.1.2009)

Další klasický Disney, který je úžasný na pohled, ale postrádá nějaký ten moment nebo přesah, který by znamenal pátou hvězdičku. Když se to srovná s dnešní produkcí, tak animace je na stejně dobré úrovni, ale například Pixaři zapojují haldy emocí, humor a příběh, což tady chybí. I tak ale skvělý film. 85%(21.8.2017)

• - Rozpočet: $950,000. (CrypzzXD)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)

• - Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)