• slovenský

Animovaný / Muzikál / Rodinný

USA, 1941, 64 min

Ben Sharpsteen

Walt Disney

Tenhle film jsem bohužel během svého dětství vůbec neviděl. Ale věděl jsem, že by se mi líbil, protože mamka mi jako dítěti koupila knížku, kde byl příběh popsaný a to doplňovaly původní obrázky z filmu. Ten příběh jsem prostě miloval a pamatuji si, že před spaním jsem chtěl po mamce, aby mi četla jen tohle. Pak začal vycházet dětský časopis Dumbo a bylo jasné, že mi ho mamka prostě musí kupovat, protože tou dobou už jsem ten příběh miloval a tohle bylo ještě něco navíc. Ale i přes to všechno jsem ten film nikdy neviděl, pouze jsem ho znal z vyprávění. Až teď, ve svých 21 letech, jsem dostal poprvé možnost se na zfilmovaného Dumba podívat. A nebyl jsem zklamán. Ba právě naopak, film splnil veškerá má očekávání a potvrdilo se mi, že ten film je opravdu tak překrásný, jak jsem si ho představoval. Takže i když jsem ho viděl až v rané dospělosti, tak přesto mne provázel mým dětstvím a já ten příběh miloval a miluji ho dodnes. To je prostě pro mne klasika, která nikdy nezestárne a která stále bude mou nejoblíbenější animovanou Disneyovkou, ať se děje cokoliv. Celé je to úžasný příběh, který se prostě musí líbit i dospělým a proti kterému snad nikdo ani nemůže nic mít. Takže nejen díky nostalgii, ale především díky kvalitě filmu i celého příběhu o jednom malém sloním outsiderovi uděluji pět hvězdiček.(4.1.2009)

Jde videt, ze si tvurci s animaci moc hlavu nelamali. Dumbo ma snad v kazdem zaberu jinak velke usi. Film jsem videl dabovany, tak jsem bohuzel nemel moznost ocenit pisnicky. Nemam rad cirkusy a toto prostredi me irituje jak ve skutecnosti, tak ve filmu. Dumbovych vidin ruzovych slonu jsem si ale uzil, neskutecna jizda, ktera by stacila na celovecerni film:-)!(2.6.2012)

Asi se opakuje stejný problém jako bohužel u čím dál více filmů u Walta Disneyeho. Hezký a roztomilý příběh pro děti. Ale nějak to nepřechová ten smysl až do dospělosti. Hold jsou i výjimky jako Pinocchio, ale to je asi jedno z mála. Pointa je jasná. Docela škoda, ale s tím se nedá nic dělat.(11.8.2017)

Dumbo je čtvrým filmem studia Walta Disneyho a jedním z nejkratších z jeho celovečerních filmů. Měl Disneymu nahradit finanční ztráty z Fantasie, takže u Dumba se studio soustředilo na jednoduchost a úspornost. I přesto je to film s jiskrou a plný něhy. Předlohou mu byl příběh pro děti, který napsala Helen Aberson. Výroba filmu probíhala v průběhu 2. světové války a válka je v příběhu i zmíněna. Nejlepším, tedy jidiným, kromě maminky, přítelem slůněte se stane myšák Timothy. jak je ukázáno ve filmu, sloni je myší bojí, ale jeden nikdy neví, kdo se stane jeho spojencem ve zlých časech.(18.4.2014)

Čtvrtý film je na světě a je to bombový. Takhle to vypadá když vše vyjde na výbornou. Tenhle film má všechno skvělé. Animace je opět úžasná. Děj je skvělý a hodně emotivní. Je v tomto filmu opravdu vidět jak se projevuje šikana a jak se chovat k někomu když je jiný. Jediné mínus je že film je moc krátký a některým věcem se nevěnujeme tolik. Dumbo je opravdu výborný a dávám mu 96% (5 hvězd z 5).(23.3.2017)

• - Rozpočet: $950,000. (CrypzzXD)

• - Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Walta Disneyho. (Mr.Hudson)