Ratchet a Clank: Strážci galaxie

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada / Hong Kong, 2016, 94 min

• 6thSun

Herní série Ratchet and Clank zaslouží absolutorium, film nikoli.(15.8.2016)

• Tuax

Hru znám a byla součástí mého pracovního života několik let, aniž bych ji musel sám hrát. A tak jsem byl zvědavý, říkal jsem si že jako animák, by to mohlo dopadnout dobře. Jenže nepovedlo se, prostě platí pravidlo, že podle her se netočí dobré filmy a ani animáky. Scénář je hrozně chatrný, charaktery postav nanic, výprava se ani zdaleka neblíží pestrosti hry. Nejvíce jsem byl zklamaný ze samotného Ratcheta. Clank byl ještě tak nějak únosný. Nejlepší byla, ale Elaris, která měla zase asi nejméně prostoru ze všech postav. Nejhorší je to, že tohle by měla být zábavná jízda a takové dojmy jsem z toho rozhodně neměl. Spíše je to takové jakoby psychodrama, které si prožívá postava Ratcheta. To není pro dětský (snad tomu tak mělo být) animák to nejlepší. Jinak animace byla fajn, aspoň že tu zvládli.(20.3.2017)

• Shakers

Na Playstatione som moc času netrávil, takže som vlastne ani netušil o čom toto ma byť. A vlastne ma to ani nebavilo. Prišlo mi to akési nemastne, neslane, postavy a ani príbeh ma moc nezaujali. Slabý priemer. 50% - 2*(2.4.2017)

Jakožto velký (jako ale fakt. V-E-L-K-Ý) fanoušek herní série jsem se neskutečně těšil a doufal, že tohle bude ten film, co zvrátí pravidlo, že filmy podle her nejsou kvalitní. Hm, tak nic. Děj je neskutečně děravý a ta sluníčkovost mi opravdu lezla na nervy. Nemohu si pomoct, ale tohle bylo dětinské tak, že se ani ty tři děti, které se mnou v kinosále byly, nesmály. No.... a pak tu máme dabing, který tomu dodal onu třešničku na dortu. (je Solana galaxie, nebo město? ;)) Nicméně několik solidních scének se najde, jeden zvrat ke konci příjemně překvapil a Ratchet je děsně ťuťuťu, takže tedy tři hvězdičky.(29.7.2016)

• FFilipCZ

Jeden z nejslabších novodobých animáků, které jsem v poslední době viděl. Bohužel tomu nejspíše přispívá fakt, že herní série na PS mne minula, ale i tak je děj nudný a vůbec mě ničím nezaujal, stejně jako místy až na krev nacpané rádoby vtipné scénky, které vůbec nefungují. Velké zklamání.(29.8.2016)

• - Flim vznikl podle herní série "Ratchet & Clank" z konzole Playstation. Děj filmu je na motivy první hry, byl ale přepracován například přidáním nových postav. Scény z filmu můžeme vidět v nejnovější hře z této série, která v dubnu 2016 vyšla na PS4. (stitch7)

• - Ve filmu je možné vidět spoustu zbraní z počítačových her. Ale nejvíce zbraní je z "Ratchet and Clank: Up Your Arsenal". (kellne)