Ratchet a Clank: Strážci galaxie

• Nizozemsko

Ratchet and Clank

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada / Hong Kong, 2016, 94 min

Jedna z najlepších herných sérii Sony Playstation sa konečne dočkala filmového spracovania. Pravda, univerzum má gigantický potenciál, no na prvý celovečerák to bolo nadmieru slabé. Lombax Ratchet a chybný robot Clank ako ústredná dvojka až tak ústredná nebola, pretože na vlastný film dostávali trochu málo priestoru, ktorý zaberala hromada ďalších, mierne nudných postáv, ku ktorým si do konca nejak nedokážete nájsť cestu. Ako animák pre deti ok, nenudí, zabaví, vizuálne uspokojí, no v závere nič nepovie ani nič po sebe nezanechá. Ratchet and Clank je dobrým, oddychovým animákom viac menej pre deti, no vhodný by bol ako príbal k nejakému novému dielu hernej série. Ako film, ktorý má brázdiť celosvetové kiná, toho potrebuje ešte veľa.(28.8.2016)

Mám hodně rád herní sérii Ratchet A Clank. hrál jsem všechny díly a na film jsem byl zvědavý. Nakonec jsem první hrál hru(která vyšla jako hra podle filmu, natož film je remakem první hry RAC, natož hra je remake první hry a zároveň hra podle film:-)), hra byla parádní. Film už zas tak moc ne. Nechápejte mě špatně bavil jsem se dobře, ale něco mi tu chybělo. Humor byl podle hry s pár odkazama na popkulturu, jen občas mi přišel humor vnucenej. Animace byla parádní jako ve hře, a akce tu byla překvapivě slušně nasnímaná. Scény se zbraněma byly parádní, jen mi chyběl třeba takovej "Groovitron" :-)). Film se mi líbil ale proč sem posledních 20 minut furt koukal na hodinky? To není dobré znamení. Já jakožto fanoušek hry si nedokážu představit jak člověk na tenhle film kouká když hru nikdy nehrál.(30.3.2018)

Hru jsem nějakou dobu hrál a byla fakt super. Až budu mít pořádnej komp, přes emulátor si zase zahraju. Jinak jsem dlouho neviděl nějakej animovanej film a ani mě tohle moc nezaujalo. Krom stylového vizuálu, mi to přišlo málo nápadité co se týče kamery, hudebně nevýrazné, předvídatelné a tuna klišé mě taky moc nepotěšila. Ještě k tomu, když mi celej tým krom hlavní dvojce byl nesympatickej a otravnej. Nechybí "evil laugh" záporáků, jenom pár slušných hlášek a vtipných situací a badass Victor. Nejvíce mě bavil Clank, tématicky mě to moc nechytlo. Prostě zase outsider zachrání planetu před záporákem. O nic víc zde nejde. Na nějaké zajímavé dialogy zde taky není místo, je to spíš určený dětem. Musim pochválit pestrou paletu bouchaček a jejich provedení.(19.2.2018)

"Ratchet A Clank" pre mňa spadá do kategórie - "Okey." Nehral som nikdy hry, takže nemôžem to posúdiť ako sa to drží predlohy a moje hodnotenie sa bude vzťahovať čisto na film sám o sebe. A nemyslím si, že je to to najhoršie, čo som tohto roku videl. Ani v rámci animovaných filmov. Len je to podľa mňa trošku priemerný film, ktorý nevie ponúknuť veľa originálneho materiálu a zaujímavých nápadov, ani len sympatických postáv. Výnimku pre mňa tvoria Elaris a Clank. Ratchet je celkom okey, no inak mám pocit, že ostatné postavy ma nejako neoslovili. Najmä kapitán Qwark je v tomto filme absolútne idiot a okrem toho absolútne nesympatický od začiatku filmu. Človek ho proste neznáša. Čo sa týka príbehu, tak je neskutočne rozutekaný a má niekoľko rôznych odbočiek najmä pri konci, ktoré sú skutočne zbytočné a len to zbytočne ešte viac komplikujú. A keď to máme s veľmi stereotypnými a nezaujímavými postavami. Animácie sú podľa mňa okey, ale je vidno, že Rainmaker ešte ako filmové štúdio len začínajú a nie je to nič svetoborné. Nemôžem povedať, že by som si to neužil ani trochu, ale je to len v rámci "okey kategórie." Hodnotenie: C(4.12.2016)

Niečo mi táto hra hovorí, ale nikdy som ju na PlayStation nehral. Ratchet & Clank je v podstate len zbytočným a priemerným animovaným kúskom, ktorí možno poteší veľkých fanúšikov počítačovej hry, ale nezainteresovaných to nemá veľmi čím zaujať, nakoľko dejovo je to dosť fádne a obohrané. Animácie sú fajn, ale celkovo mi to prišlo dosť cielené hlavne na to najmenšie publikum, takže nemôžem dať lepšie hodnotenie. 50 %(19.11.2017)

• - Ve filmu je možné vidět spoustu zbraní z počítačových her. Ale nejvíce zbraní je z "Ratchet and Clank: Up Your Arsenal". (kellne)

• - Flim vznikl podle herní série "Ratchet & Clank" z konzole Playstation. Děj filmu je na motivy první hry, byl ale přepracován například přidáním nových postav. Scény z filmu můžeme vidět v nejnovější hře z této série, která v dubnu 2016 vyšla na PS4. (stitch7)