Ratchet a Clank: Strážci galaxie

Ratchet and Clank

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada / Hong Kong, 2016, 94 min

Hru jsem nějakou dobu hrál a byla fakt super. Až budu mít pořádnej komp, přes emulátor si zase zahraju. Jinak jsem dlouho neviděl nějakej animovanej film a ani mě tohle moc nezaujalo. Krom stylového vizuálu, mi to přišlo málo nápadité co se týče kamery, hudebně nevýrazné, předvídatelné a tuna klišé mě taky moc nepotěšila. Ještě k tomu, když mi celej tým krom hlavní dvojce byl nesympatickej a otravnej. Nechybí "evil laugh" záporáků, jenom pár slušných hlášek a vtipných situací a badass Victor. Nejvíce mě bavil Clank, tématicky mě to moc nechytlo. Prostě zase outsider zachrání planetu před záporákem. O nic víc zde nejde. Na nějaké zajímavé dialogy zde taky není místo, je to spíš určený dětem. Musim pochválit pestrou paletu bouchaček a jejich provedení.(19.2.2018)

Jako fanoušek hry jsem se na Ratcheta těšil od jeho prvního ohlášení a musím řící, že jsem byl příjemně překvapen. Jednoduše řečeno. Dlouho jsem se u animáku tak nezasmál. Film je napěchovám neustálým pomrkáváním na hráče, ale ne tak, aby to vadilo člověku, který hru nikdy nehrál. Ve skutečnosti akční duo Ratchtea a Clancka dává mnohem větší smysl nežli filmový varcraft, u kterého jsem místy netušil co se to děje. Ratchetchetuv příjemný scénář barvitě vykresluje všechny hlavní postavy, tak aby jste si je zapomatovali, zasmáli se s nimi ale zase to nebrali přiliš vážně. Příliš nechápu proč film celosvětově tak těžce propadl a k nám se dostal ač s dabingem tak v minimálním množství kopijí a téměř nikde ho nehrají. Kvalitami převišuje animáky typu Zootopie scela bez potíží a ikdyž by se našly vady na kráse tak mě prostě nenapadá nic zásadního. Ale co pokud milujete vesmírné bítvy, tajemné světy a příšerky nespočtu tvarů, světů a chapadel tak tuhle lekou parodii na svět hvězdných válek prostě musíte vidět. Druhý takový animák tady jednoduše dlouho nebyl a dlouho nebude. P. S. viděno s dabingem, ale pokud budete mít možnost tak učitě jděte na anglickou verzi, původni dabeři hry a Sylvester Stallone prostě mluví za vše(25.6.2016)

Niečo mi táto hra hovorí, ale nikdy som ju na PlayStation nehral. Ratchet & Clank je v podstate len zbytočným a priemerným animovaným kúskom, ktorí možno poteší veľkých fanúšikov počítačovej hry, ale nezainteresovaných to nemá veľmi čím zaujať, nakoľko dejovo je to dosť fádne a obohrané. Animácie sú fajn, ale celkovo mi to prišlo dosť cielené hlavne na to najmenšie publikum, takže nemôžem dať lepšie hodnotenie. 50 %(19.11.2017)

Super snímek o vesmírných rangerech. Hlavním hrdinou je zde automechanik a jeho nový kámoš robot. Na tohle jsem mrknul protože tento film je na motivy hry, která vyšla na herní konzoli Playstation. Taky jsem zjistil, že se na hlasech těchto potvůrek podílelo spousta známých herců. Film odkazuj hodně na hry, takže je možné, že to bude bavit buď jen fanoušky hry a nebo děti ale já na animák rád hodím očko a navíc ještě když je podle hry. Takže za mě spokojenost. 70%(20.1.2019)

Mám hodně rád herní sérii Ratchet A Clank. hrál jsem všechny díly a na film jsem byl zvědavý. Nakonec jsem první hrál hru(která vyšla jako hra podle filmu, natož film je remakem první hry RAC, natož hra je remake první hry a zároveň hra podle film:-)), hra byla parádní. Film už zas tak moc ne. Nechápejte mě špatně bavil jsem se dobře, ale něco mi tu chybělo. Humor byl podle hry s pár odkazama na popkulturu, jen občas mi přišel humor vnucenej. Animace byla parádní jako ve hře, a akce tu byla překvapivě slušně nasnímaná. Scény se zbraněma byly parádní, jen mi chyběl třeba takovej "Groovitron" :-)). Film se mi líbil ale proč sem posledních 20 minut furt koukal na hodinky? To není dobré znamení. Já jakožto fanoušek hry si nedokážu představit jak člověk na tenhle film kouká když hru nikdy nehrál.(30.3.2018)

• - Flim vznikl podle herní série "Ratchet & Clank" z konzole Playstation. Děj filmu je na motivy první hry, byl ale přepracován například přidáním nových postav. Scény z filmu můžeme vidět v nejnovější hře z této série, která v dubnu 2016 vyšla na PS4. (stitch7)

• - Ve filmu je možné vidět spoustu zbraní z počítačových her. Ale nejvíce zbraní je z "Ratchet and Clank: Up Your Arsenal". (kellne)