Reasonable Doubt

Dokonalé alibi

Vražedné pochybnosti

Krimi / Thriller

Německo / Kanada / USA, 2014, 91 min

ROZHODNE NEČÍTAJTE OBSAH FILMU!! Som prekvapený tunajším hodnotením. Pozerám nezáživne filmy bez riadného nápadu. Vo filmoch nepracuje logika a ani pravdepodobnosť a uživatelia tu dávaju superlatívne komentáre a hodnotenia. Pre mňa su tu sračkofilmy s prehnanou reklamou. Sem, tam sa vyskytne film, ktorý od úvodu až po koniec je ojedinelý, atraktívny, napínavý a bum 56%. Asi niektorí si už nevedia predstaviť film bez výbuchov, galónov krvi a nereálnych prestreliek. Pre mňa jeden z top filmov roku 2014! Osobne si mylím, že chybou je, že uživatelia si dopredu prečítali o čom film je a potom to už nie je napínave. U thrilleru a krimi je to obrovská chyba, ktorá môže pokaziť celkový dojem z filmu.(20.1.2015)

Vyšinutého Samuela by mě mohli servírovat skoro pořád. Ten chlap v sobě nosí TEN svůj nekompromisní pohled stále. Samozřejmě závěr zrovna moc logický není, přeci jen komu z nás by prošlo řízení pod vlivem alkoholu spojené se sražením člověka a následým neposkytnutím první pomoci? Přesto na jedno promítání koukatelná záležitost. 50%(8.3.2015)

• kaylin

Teda takhle hodně špatně napsaný scénář člověk jen tak nevidí. Má tak obrovské množství děr ve smysluplnosti a logice. Postavy se zde nechovají tak, jak by se měly chovat podle toho, jaké jsou, jaké je jejich povolání, apod. Tady to šustí papírem, až to bolí. Všechno je jen pro ten efekt a pro to, aby byl dosažen, co záleží na tom, že postavy po chvíli začnou být celkem nesnesitelné, a to je mohou hrát sebe oblíbenější herci. Jackson musí zbytečně dávat své postavě hloubku, což z ní dělá jen dalšího obyčejného magora. Ach jo, tohle ke konci už bolelo.(15.4.2014)

• Dont

Ten námět nebyl úplně zlý. Jenže tím pozitiva končí a nepovedlo se skoro všechno ostatní, režie hodně matná, scénář vyloženě špatný a neklaplo ani obsazení. Zamýšlená sázka na jistotu nevyšla, kouzlo Samuela L. Jacksona nezafungovalo a do hlavní role mi vůbec nesedl ani Dominic Cooper, který mi jinde nevadí, ale tady to byla bída. Podprůměrné i jako televizní thriller.(25.5.2014)

• *CARNIFEX*

Mitch Brockden je úspešným Chicagskym advokátom. Jedného večera keď v podnapitom stave šoféruje svoje vozidlo, vážne zraní neznámeho muža. Nakoľko má obavy o svoju kariéru, privolá mu sanitku, no z miesta činu ujde. Nasledovný deň je zo smrti chodca obvinený miestny automechanik Clinton Davis. Nakoľko Mitch pociťuje výčitky, rozhodne sa, že Davisovi na súde nepriamo pomôže. Pravda je však omnoho komplikovanejšia, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Po spočiatku sľubnej polhodinke sa z "Reasonable doubt" vykľul "za vlasy pritiahnutý" snímok slabšieho priemeru na úrovni TV epizódy. To, že by S. L. Jackson dokázal dokonale zahrať aj zmoknutý cylinder, nie je žiadnou novinkou. Ten človek môže hrať hocičo a hocikde. Bohužiaľ, to nestačí a nepomohlo to ani tomuto filmu.(22.2.2014)

• - Natáčelo se v kanadském městě Winnipeg a v americkém Chicagu. (Terva)