Reasonable Doubt

Vražedné pochybnosti

Krimi / Thriller

Německo / Kanada / USA, 2014, 91 min

• Morholt

Námět nebyl vůbec špatný. Dokonce by se dalo říct, že byl výborný a nijak zvlášť okoukaný. Jenže to, jak s ním bylo naloženo, je na přesdržku. Takovouhle nudu, postrádající alespoň záblesk nějakého řemesla, už jsem dlouho nezažil. A herecky se taky nejedná o žádnou hitparádu. Hlavní tahák Samuel L. Jackson tentokrát střílel slepými a Domonik Cooper ho svým výkonem v bezkrevnosti podpořil. Pár let počkat a vzít tohle téma z gruntu jinak. 30%(30.7.2014)

• kaylin

Teda takhle hodně špatně napsaný scénář člověk jen tak nevidí. Má tak obrovské množství děr ve smysluplnosti a logice. Postavy se zde nechovají tak, jak by se měly chovat podle toho, jaké jsou, jaké je jejich povolání, apod. Tady to šustí papírem, až to bolí. Všechno je jen pro ten efekt a pro to, aby byl dosažen, co záleží na tom, že postavy po chvíli začnou být celkem nesnesitelné, a to je mohou hrát sebe oblíbenější herci. Jackson musí zbytečně dávat své postavě hloubku, což z ní dělá jen dalšího obyčejného magora. Ach jo, tohle ke konci už bolelo.(15.4.2014)

Celkem ucházející thriller. Nemám sice pocit, že to co je prezentováno v tomhle filmu už jsem neviděl někde jinde, ale nevadí má to celkem švih odsejpá to a Jackson si svojí roli vyloženě užívá. Jenom škoda, že občas tu jsou pokusy udělat z toho místo přímočarýho filmu zbytečnou psycho story. I tak tomu dávám 60%(31.5.2014)

Priemerné hodnotenia ma podvedome donútili očakávať priemerný film. A možno aj vďaka tomu, to bolo veľmi milé prekvapenie. Krimi-thriller ako sa patrí. Aj keď to spočiatku vyzeralo na nejaký napínavý film z právnického prostredia o krivom obvinení a pocite viny, napokon sa z toho vykľula dosť zaujímavá dráma s riadnou krimi zápletkou. Mne osobne sa to veľmi páčilo, aj keď to malo takú bežnú atmosféru á la C.S.I. Ale predsa len toto bol celovečerný film, aj keď v podstate len 80-minútový (posledných 10 min išli titulky). No rozhodne som dostal viac ako som očakával, takže ja som spokojný a oceňujem tento film na nadpriemerné 4*. Len škoda, že to občas až príliš postrádalo logiku...(11.7.2014)

• mosnak

Nezaujme a neudrží diváka pevně zaraženého v křesle. I Když film trvá pouze hoďku a půl, tak se neskutečně vleče :-( Ožralej právník srazí chlapa, zamete za sebou stopy a cajti zavřou Samuela L. Jacksona. V právníkovi se hne svědomí a vyseká jej z toho. Jenže všechno je nakonec jinak. Jackson je v roli masového vraha příliš málo šíleny. 20%(30.3.2014)

• - Natáčelo se v kanadském městě Winnipeg a v americkém Chicagu. (Terva)