Hlava plná metalu

• Island

Málmhaus

Metalhead

Island, 2013, 97 min

Pre mna ako fanusika tvrdsich odnozi rockovej hudby bol tento film trochu sklamanim... Chapem, ze si reziser vybral peknu herecku, lebo kukalo sa na nu fakt dobre... problem bol ze som tej postave maloco veril a myslim ze to ta herecka nemala ani zazite (teda aspon co sa tyka toho hudobneho undergroundu, lebo este aj tu gitaru drzala nejako divne... hoci aj teda niektore motivacie tej postavy mi prisli ako trochu mimo a prestrelene), OST ma vsak bralo... aj ta predposledna scena toho koncertu, ta bola spickova a sranda ze ta verzia s tym cistym spevom mi prisla ovela zaujimavejsia ako demonahravka z kravina. Ku kamere vyhrady tiez nemam, su tam pekne kompozicie aj ked niektore veci tam tiez boli jak past na oko - napriklad ked bola pri bratovom hrobe... s gitarou? vazne? Az na tych par do oci bijucich kravin, ktore si asi vsimne len zanieteny fanusik dobre... ale nemyslim ze som cielovka aj ked nazov laka.(4.10.2017)

• Lukoboss

Film v tomhle případě nebudu hodnotit jen jako divák a filmovej fanda, ale taky jako člověk, kterej metalem žije, má kapelu a šílí s kytarou už nějakej ten pátek. Zásadní věc, která se mně na tom snímku nelíbila, je to, z jakýho úhlu je to natočený. Co nám vlastně tvůrci chtějí říct? Hlavní hrdinka má bráchu-metalistu, kterej se nešťastnou náhodou zabije, jí z toho hrábne, začne poslouchat metal (temnou a satanistickou hudbu - konfrontace s věřícíma vesničanama) a pak dělá různý debiloviny do křiváku oděná. Přestože je Thora Bjorg Helga sympatická slečna, chová se jak potrefená koza a to tak, že mně to fakt vadilo - vypalování kostelů v severských zemích blackmetalistama/fanatikama byla určitá éra, ovšem když si divák uvědomí, proč to udělala Hera, zůstává rozum stát. A bylo tam toho mnohem víc - Hera trestá okolí i sebe (častokrát nesmyslně), nicméně vystavuje metalisty do světla vyšinutých lidí. Na závěr bych chtěl dodat, že snímek působil i dost nudně. Místama se tam nic nedělo a 97 minut mně v tomhle případě přišlo jak 160!(3.9.2014)

Když jsem slyšel poprvé název tohoto filmu, byl jsem nadšen. Protože já rád poslouchám metal.( Film jsem zhlédnul kvůli tomu, že byl v názvu METAL!) Teď bych rád popsal co obsahovala hlavní dějová linka filmu: Je ,,malá holčička", která je svědkem tragického úmrtí svého staršího bratra. Zemřel v traktoru. Jeho skon si bere Hera( To je ta,, malá holčička". Později ve filmu je ,,velká holčička" možná už holka....) za vinu. Najde hudební sbírku svého bratra.. Později pár let utápí svůj žal v metalové hudbě a sní o kariéře rockové hvězdy. Dostane se s toho? Nebude nadosmrti utápět žal v tvrdé muzice. Nebo jo? To a mnoho dalšího zjistíte ve snímku, jménem HLAVA PLNÁ METALU!! A když tento film zhlédněte do tří hodin od napsaní recenze( komentáře), tak získáte tři kopie tohoto filmu na DVD a BLU-RAY DISCÍCH( Na těch to možná není. Nebo jo?) zdarma! A to se vyplatí!!! Neváhejte!! Neskutečná nabídka!! Co...to....píšu?! Přece nejsem někde v teleshopingu!! No.. nechám to být.. Teď se přesuneme na to, jak se mi film líbil( Popíši to v přímé řeči): Začátek: ,,Co to je za film? Asi se vyplní to co říkala moje matka!!"(Moje matka říkala že severská kinematografie má ,,DIVNÉ" filmy. A to nevyplní.... Nebudu předbíhat... Střed filmu: ,, Toho hustý!! Dám tomu čtyři hvězdy!! Možná." Konec filmu: ,, Za krásnou holku a metal dávám čtyři hvězdy." No.. v tuto chvíli bych odečetl jeden bod filmu za... málo mluvení. Nevím jestli jsem to pojmenoval správně. Ale to je jedna možnost proč jsem tomu nedal plné hodnocení. Druhá možnost je, že .mi srdce( Nebo něco jiného) bránilo to mu dát pět hvězd.. Tento snímek bych doporučil těm,kteří mají rádi metal(i to kteří ho rád nemají)!!!! Moje celkové hodnocení: 82% Obsazení: 10/10 ( Dnes bez poznámek :D) Hudba: 10/10( Metal!!!!) Efekty: 5/10 Scénář: 7,6/10(26.12.2017)

Po velmi smutném začátku jsem čekal postupný vzrůst Hery za smutek Baldura, ale tvůrcům se to nezdálo jako dobrý nápad a rychlými střihy a krátkými sekvencemi ženou příběh příliš rychle do jeho konce. CITÁT - Mělo to vydestilovat víc...... Hera si zpočátku hraje na metalistku, ale zatím je na ní vidět, že je spíš srdcem tou vesnickou dojičkou. Což se má změnit. Trvalo to sice trochu déle, ale pak je to nářez. CITÁT - Tenhle styl se jmenuje Black Metal....... Scéna okolo 57 minuty je Boží. Metalově Boží. Krávy určitě dostaly koliku:) V 59 minutě má hlavní hrdinka Hera (Thora Bjorg Helga) na sobě trikot skupiny Metallica s vyobrazením jejich studiové desky "Master of Puppets" z roku 1986. Ta soudružská až skoro pohádková výpomoc mi moc neseděla, ale proti gustu....... Jen jsem netušil, co je pro Heru lepší. Zda si opékat buřty na plamenech hořících kostelů, nebo si doma ohřívat v mikrovlnce picu (bez diakritiky) tedy pizzu. Nakonec si vybrala a zda správně nebo ne je jen a jen na ní. CITÁT - Je to moc nahlas!....... Já věděl, že metal je o lásce a přátelství a tak to má být. Film je věnován Sigurjónu Brinkovi (1974 - 2011), hudebníkovi a skladateli, který tragicky zahynul ve věku 36 let.(8.10.2014)

• KoRner

A je to tu - ďalší príbeh o nesympatickej sociopatke, ktorá si myslí, že len JEJ život je ten najťažší a len JEJ problémy tie najväčšie. Do toho hrajú nejaké tie metalové hity, avšak Hera to začala počúvať iba preto, aby urobila rodičom čo najviac zle. Jej výstupy na diskotéke a vyhnanie kráv iba potvrdzuje, že pre neznalých sú všetci metalisti iba introvertní hlupáci, zrelí na psychiatriu. Film je pekne seversky depresívny, avšak to neustále čumenie postáv na seba po polhodine omrzí.(10.8.2015)

• - Mená troch hudobníkov z Osla: Yngve, Pal Ole a Oystein sú odkazom na Per Yngve Ohlin (Dead) a Øystein Aarseth (Euronymous) - členov legendárnej black-metalovej skupiny Mayhem. Nahrávacie štúdio, ktoré spomínajú, odkazuje na značku "Deathlike Silence." (Krasko666)

• - Událost o vypáleném kostelu v Bergenu, kterou sleduje Hera (Thora Bjorg Helga) v televizi, se odehrála 6. 6. 1991. (Korkyist)

• - Film je věnován Sigurjónu Brinkovi, hudebníkovi a skladateli, který tragicky zahynul ve věku 36 let. (Terva)