Docela perný víkend pro osobu v depresi... ale jo, díky prožitému a velmi uvěřitelnému výkonu Marion Cotillard se stáváme téměř přímými svědky ponížení prosebnice (pro pár hypotečních zlaťáků), ale i rozpaků oslovených... Mnohokrát zde padne - zkuste se vžít do mojí situace - a tady ta možnost skutečně přichází v úvahu, aniž by byla prázdnou frází, především díky autentické formě, která kupodivu nenudí, i když beru v potaz, že na červené tričko s mašličkama a bradavici na zádech jsem byla nucená dívat se tak dlouho, že jsem je málem přijala za vlastní ;-) Nicméně, další počin bratrů Dardenneových u mě ani tentokrát nepřekročil hranici lepšího průměru.(23.5.2015)

Niečoho podobného som bola svedkom svojho času v mojej práci a preto som si tento film precítila a "užila" niekoľkonásobne viac. Niektoré momenty sú zvládnuté perfektne, iné už menej a niektoré až príliš zaváňajú potrebami filmu napriek tomu mi zážitok nedokázali skaziť. "Vidíme len čísla nie ľudí..." veru áno túto pesničku som si pustila po skončení filmu. https://www.youtube.com/watch?v=OVIdrtAsuME(14.3.2015)

• Thomick

Obávám se, že na uctívání Deux jours, une nuit budu ještě moc malý undergroundí pívo. A když tu vidim někoho vykládat dokonce i o "nacistických praktikách zaměstnavatelů", musim s úsměvem zkonstatovat, že jsem na to zřejmě i příliš pravicovýho založení. Vychrtlá Marion, plahočící se od jedněch dveří ke druhym a se zbytkovym dechem neustále škemrající o pomoc, to jednoduše nebylo pro mě. Mes excuses...(21.11.2014)

Snímek o tom, s jakými problémy v práci se lidé také mohou vyrovnávat. Francouzi vědí, že Marion Cotillard je národní poklad a dávají jí role, kde může naprosto úchvatně vyniknout. To se jí daří i tady. Prostě žena s depresemi, kterou chtějí vychytrale vyhodit. Dobře natočené, ale nějak jsem čekal, že mě to odrovná víc.(11.11.2016)

• Necron

sledovani filmu se da prirovnat ke sledovani souboje s vetrnymi mlyny. tezko se duveruje nerealistyckym marnostem a argumentum vychazejicich ze socialisticko-rovnostarskeho pohledu na spolecnost. jeste hur se sleduje zapaleny, az neprirozene tolerantni a hodny manzel, ktery nuti manzelku premlouvat kolegy, aby mohli platit hypoteku, a ktery po (zrejme dalsim) pokusu o sebevrazdu manzelky nehne ani brvou. placici fotbalovy trener je vrcholem. snad kazdemu soudnemu cloveku musi dojit, ze ikdyby ji v praci nechali a prehlasovali kolegy touzicich po premiich, ze prave oni, prichazejici o premie, budou tak nastvani a zli, ze se dane pracovni prostredi stane pravym peklem; a ze lepsi bude hledat si novou / jinou praci. bratri dardenneove si imo mohli vybrat vhodnejsi tema pro film o lidske solidarite. nicmene marion zahrala labilni manzelku skvele a bylo zde par momentu k zamysleni.(14.12.2014)

• - Natáčení probíhalo ve městě Seraing ve Valonsku, francouzky mluvící oblasti v Belgii. Natáčelo se od 24. června 2013 do 4. září 2013. (Terva)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. května 2014 na Cannes FF ve Francii. (Stoka)

• - Marion Cotillard přijala roli ve filmu ještě předtím, než si přečetla scénář. (ellegrey)