Režijní prvotina Nicholase Raye, noirovka říznutá road-movie ve stylu Bonnie a Clyde, nepřináší nic převratného, snad kromě několika zajímavých záběrů, zejména exteriérových z ptačí perspektivy. Mladý naivka Bowie si myslí, že bude moci klidně žít z nakradených peněz s milovanou Keechie, že je jiný než jeho staří kumpáni, kteří mu pomohli utéct z vězení. Co bude následovat lze však snadno odhadnout.(13.4.2014)

Nie je to také razantné, ako sa na Nicka Raya sluší, pritom som od neho videl 5 hviezdičkové filmy, ako sú On Dangerous Ground, Johnny Guitar a Rebel bez príčiny, ktoré sú bezpochyby nesmrteľné veci, ktoré si stále zaslúžia moju, vašu pozornosť ! Až teraz som si UVEDOMIL, že je to jeho režisérsky debut ! Všetko sa sprvoti točí okolo troch kriminálnikoch, ktorí utečú z väzenia, a ako svoj úkryt si zvolia miesto, kde sa opravujú autá, tu je taktiež aj sexy auto - mechanička Keechie, do ktorej sa ZAMILUJE najmladší z členov BANDY, Bowie, ktorý by najradšej takýto nebezpečný štýl života, ktorý obsahuje vykrádačky bánk, ZAVESIL na klinec. Vlastne dá sa povedať, že z trojice, kde sú ešte dvaja starší Chickamaw a T - Dub, tu zostal iba On, a tak si zatiaľ hľadá cestu k sympatickej mladej žene, ktorú si zoberie za ženu, utečú spolu, ale OSUD si ich, ho, aj tak nájde... Film sa po strhujúcom úvode, i jeho pomalom priebehu, zvrtne v akúsi romantickú drámu, so zaujímavými scénami, ktoré sa odohrávajú v noci, ale čo chcem pochváliť, je brilantná filmová sekvencia, keď postavy Bowie a Keechie zbadajú, niečo na spôsob : lacnej svadby za 20 dolárov, ktoré fungujú, už z divákovho bežného, automatického VKUSU v Las Vegas, alebo je to praktický spôsob všade po štátoch. A práve tu sa bude odohrávať fascinujúci, geniálny DIALÓG, ako ALABASTER ! Ľúbilo sa mi obsadenie, Farleyho Grangera poznám z kultového Povrazu, Alfreda Hitchcocka + previedol sa aj v Cudzincoch vo vlaku. V týchto všetkých, či skôr oboch prípadoch, sa škatuľkuje na herecký štýl, kde je akýmsi ustráchaným človekom ( postavou ), ktorý / á sa čohosi stále bojí, že sa rozbije krčah s vodou... A páni, vedeli ste, že táto „šedá myška” , čiže Cathy O ' Donnell, si zahrala sestru Charltona Hestona v kultovom Ben - Hurovi ? Ostatní herci, mi boli viac - menej neznámi, to by som sa musel pozrieť, či som ich náhodou niekde nezazrel ? „Inak, nie je to také zlé, ako sa môže z mojej recenzie zdať” . Páčilo sa mi to !(16.3.2017)

• Han22

Místo krimi jsem dostal takovou tu naivní romanťárnu, ze kterých jsem už dávno vyrostl. Mladý uprchlík z vězení, který nezná nic než přepadání bank a mladá holka z autoservisu se do sebe zamilují a prchají před zákonem. Zní to dobře, ale kromě krásné Keechie a té romantiky film nic nenabízí. Dramatické události se dějí mimo záběr kamery a nakonec to dopadne přesně tak jak jsem čekal (špatně).(20.9.2015)

Začátek byl vynikající. Skvělá zápletka dávala naději na vynikající drama, ale bohužel je většina filmu už jen rozvleklá romance o mladém páru na útěku. Akce skoro nulová, atmosféra se postupně taky vytrácela. Prostě celkem nuda a konec byl lehce předvídatelnej. Herci nebyli špatní, ale přesto je to škoda, že režisér takhle promrhal potenciál...(12.2.2009)

Reziser Nycholas Ray /Rebel bez priciny, Na opustenem Miste/ natocil lahko nadpriemerny film noir, ktory je tuna dost podceneny navyse. Film sa tematicky venuje prepadavaniu bank, co povazujem za vyborny namet sam o sebe + do toho okorenit to aj nejakou mylostnou liniou ona +on. A moze sa rozjet kvalitna noirova filmarina, ktorej nechyba temne nasvietenie, pokrivene charaktery, genialne dialogy, skvostne herecke vykony a nadovsetko slusne kulisy ba miestami aj exteriery sa najdu. Tempo nie je strhujuce, ale skor pokojne, no nuda nedostala sancu. Ktomu sice herci mi nic nehovoria, ale tych 92 minut je na film -noir tak akurat : 70 %(20.8.2016)

• - Jedná se o první film, který režíroval Nicholas Ray. (Pumiiix)