Najlepší agent Severnej Kórey Ji Dong-cheol (Yu Gong) pracuje ako šofér predsedu Parka, najmocnejšieho muža mohutnej korporácie. V jeden deň sa Park stáva obeťou brutálnej nájomnej vraždy, no ešte pred posledným výdychom stihne odovzdať Dong-cheolovi svoje okuliare. Ten je vzápätí obvinený z vraždy a zrady, a preto musí utiecť. Keďže však vlastní záhadné tajomstvo ukryté v predsedových okuliaroch, je rozhodnutý viesť vojnu proti tým, ktorí mu idú po krku a ktorí chcú získať aj to, čo je ukryté vo vnútri okuliarov. (sochoking)

EvilPhoEniX

Já jsem spokojený. Film se fláká v mém pc 4 měsíce a konečně vyšla anglická podpora, tudiž jsem se na film těšil. Zamrzí lehce roztřepaná kamera při akčních soubojích, což film znevýhodňuje oproti svým konkurentům, ale kdo má tyhle filmy v lásce, tak se určitě bude opět skvěle bavit. Skvělé tempo, opět parádní vizuál, velmi sympatické postavy jak kladný hrdina, tak záporný hrdina a složitě překombinovaná zápletka bude vyhovovat určitě více pozornějším divákům. Bavil jsem se. 75% ()

ambron

Je zábavné siahať po juhokórejských špionážnych filmoch, pretože nikdy neviete, čo na vás vytiahnu. Podobný prípad je aj Suspect, pretože, aj keď pracuje s osvedčeným príbehom, je podávaný spôsobom , ktorý vás núti prehodnocovať videné a perfektne sa zahráva s vašimi očakávaniami. Spojenie príbehu "Berlínskej misie" (aj keď bez romantickej vložky) a Bournovského štýlu prinieslo osvieženie a ja som si tento mix zrady, bitiek, naháňačiek, politických intríg, aj napriek dlhšej stopáži, dokonale užil. ()

lioncel

Naprosto skvělý hudební doprovod s jednou moc dobře poslouchatelnou stále se opakující chytlavou linkou .. dobrý příběh = parádní a rychlá a dostatečně brutální zamotaná akce (samozřejmě lehce přehnaná, ale kdo by se zlobil) .. pro nás líné evropany možná ze začátku místy trošku složitější orientace v postavách ... ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný thriller. Má dosť dobrý príbeh o bývalom severokórejskom agentovi, ktorý patril medzi najlepších, ale po vražde svojej rodiny s tým skončil a teraz pracuje ako šofér pre vplyvného muža z mocnej spoločnosti. Ten je ale zavraždený neznámym útočníkom, no tesne pred smrťou mu ešte stihne predať dôležitý predmet, ktorý sa nesmie dostať do nesprávnych rúk. A tak si uvedomuje, že sa stal súčasťou rozsiahleho sprisahania a keďže sa stal hlavným podozrivým z vraždy, musí využiť všetky svoje schopnosti, aby mohol unikať nielen pred zabijakmi organizácie, ale aj políciou a veľmi schopným dôstojníkom. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj lepšie. Určite musím pochváliť, že dej sa na moje prekvapenie vôbec ničím nezdržiava a tak už po chvíli je hlavný hrdina na úteku, oceňujem plno prvkov, ktoré mám v tomto žánri rád a navyše film ponúkne mnoho nadmieru svižných častí, na ktoré sa skutočne dobre pozerá, ale zároveň je tu aj dosť vecí, ktoré ma skôr sklamali. V prvom rade mi moc nesadol prístup hlavného hrdinu, ktorý aj napriek tomu, že mu išlo o veľa, tak som mal z neho väčšinu času pocit, ako by sa ho to ani netýkalo. Rovnako je tu viacero vedľajších postáv, ktoré síce sami o sebe sú celkom dobré, ale v rámci príbehu sú skôr zbytočné a prišlo mi, že len spomaľujú dej, takže sa tu takmer celý čas striedajú dynamické a dejovo zaujímavé sekvencie, s tými pasívnymi, ktoré ma moc nezaujímali, čo ma rušilo a navyše film miestami až príliš kopíruje západnú produkciu, obzvlášť spomínaného Bourna a z toho som tiež nemal práve najlepšie pocity. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Súboje síce majú trochu viac strihov, než by bolo najvhodnejšie, ale aj tak ma bavili, nájde sa tu viacero dobrých chvatov a pôsobia realisticky a správne surovo, nesklamú ani rôzne naháňačky, či už automobilová alebo pešie a ani ten zvyšok nie je zlý. Čo sa týka hereckého obsadenia, stále som mal pocit, že všetky dôležité postavy sa dali obsadiť aj lepšie, kedže napríklad Gong Yoo v hlavnej úlohe ma síce bavil v akcii, ale inak pre túto postavu nemá tú správnu charizmu a záporáci tiež mohli byť trochu zaujímavejší, ale zase si ani moc nemôžem sťažovať, pre žánrový priemer to s ľahkosťou stačí. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, výborná vizuálna stránka, v tých dôležitých častiach skvelá dynamika filmu, tu som plne spokojný. Takže mám z toho dosť rozporuplné pocity, na jednej strane je tu mnoho kladov a stránok, ktoré mi prišli prakticky prvotriedne, ale zároveň mi tu aj mnoho vecí skôr prekážalo. A tak som rád, že som si Suspect pozrel a ešte mu časom šancu dám, ale inak aj napriek ambíciám sa v konkurencii ľahko stratí. 61% ()

Ouwen

Jedna z oblíbených Korejštin. Vynikající vizuální stránka, dočkáme se velké porce akčních scén. 4 souboje, ve kterých je zřejmě poprvé interpretována Systema, takže choreografie originální a nápaditá. Precizní hudba. Možná by to chtělo méně střihu, naštěstí jsou souboje přehledné a dynamické. Potěší pár honiček, na nádru pěší i v autech a nějaké to střílení. Film rychle odsejpá a vše táhnou dva antihrdinové - každej na opačné straně. Zajímavej byl otevřenej konec, dvojku bych chtěl. Vynikající film. ()

• Ještě v rané fázi výrobního procesu byl s filmovým snímkem, kterýžto byl z malé části natáčen dokonce i v karibském ostrovním sátě Portoriko, spojován populární jihokorejský herec Kye-sang Yoon. Ten ale na úkor odchodu dalšího z avizovaných jihokorejských herců, herce Min-sik Choi, rozpracovaný filmový projekt opustil. Hlavní role byla filmovými tvůrci přeobsazena do této doby s akčními snímky nezkušeným jihokorejským hercem Yoo Gong. Ten se k co nejdokonalejšímu ztvárnění přisouzené filmové role tajného agenta rozhodl tříměsíční dietou shodit přebytečné kilogramy, naopak nabrat svalovou hmotu a dokonce podstoupit i náročný výcvik specifického ruského bojového umění The System, tzn. Systema. Herec dokonce sám postoupil i natáčení nebezpečných scén, jako například seskok s padákem na řece Han, automobilové honičky, horolezectví či všechny bojové sekvence, bez specializovaného filmového zástupce, tedy profesionálního dubléra. (Conspi)