Menšie mesto v USA zasiahne správa o tom, že sa objavil zvláštny vírus, ktorý je nebezpečný a nákazlivý. Vedci nedokážu vysvetliť, o aký vírus sa jedná, a tak oblasť uzatvoria a vyhlásia karanténu. Pre tínedžerov je to perfektná príležitosť dobre sa zabaviť, lenže uprostred zábavy sa objaví nakazený. Vírus sa rýchlo rozširuje a spôsobuje extrémnu agresivitu u nakazených. Emma (Sofia Black-D'Elia) sa však nehodlá zmieriť s tým, že by mohla prísť o svoju rodinu, a rozhodne sa vziať zodpovednosť do vlastných rúk. (Marceloo)

*CARNIFEX*

Joost a Schulman sa spoločne podieľali na najlepšej časti (III) z mnohopočetnej série Paranormal Activity. Taktiež ju však dokonale skurvili štvrtým pokračovaním, čo im len zriedka ktorý fanúšik hororu dokázal zabudnúť. Moja zvedavosť či napravia svoju reputáciu bola bez hraničná, a tak vynechať "Viral" by bolo priam trestu hodné. No a ako to dopadlo? Zmenili svoj spôsob spracovania (F.F. za "klasiku), žáner (toto je scifi - nie horor), ponechali atmosféru, pridali nejaké tie solídne masky, a tu veškerá paráda končí. Nenudil som sa, no dúfal som v lepší reparát. Nebiť toho hudobného doprovodu počas podaktorých vypätých pasáži, len sťažka by som udelil tretiu hviezdu - 55% ()

JASON_X

Nešťastná syntéza dobrého (a dobře natočeného) příběhu se špatnými hlavními postavami. Dvě sestry, z nichž starší je vymaštěná frivolní idiotka, a mladší předstírá nesmělou panenskou intelektuálku, ačkoliv podle jejího xichtu soudím, že v reálu má IQ jako čivava a od čtrnácti už sexuje první ligu. Tyhle dvě buchty možná zaujmou náctileté diváctvo, ale pro nás vyzrálé a moudré dospěláky je docela utrpení a "vopruz", že namísto nějakého toho apa a postapa první půlhodinu útrpně sledujeme otravné kdákání a tokání dvou slepic. Ale od večírku omladiny, obdařeném nemilou návštěvou, která připomene Poeovu skvostnou Masku červené smrti, se začne blýskat na lepší časy. Starší ségra dostane ke svému mozkožroutovi za kamaráda jednoho roztomilého červíka, a děj se konečně trochu rozhýbe. Kvůli nudnému začátku to ale na čtvrtou nevidím, silné tři. ()

S.Quentin QUALE

Na týpky, kteří se zabývali filmařinou typu PA, je to docela tématické polepšení si, ale chybí jim jakékoliv inovativní myšlení, takže výskedkem je jen další podprůměrná parazitická nicka s klišoidním scénářem, která si pozornost nezaslouží. Pokud se do ní pustíte, asi ji přežjite, ovšem zapomnění přijde záhy. 40% ()

Cappuccino

Priemerný thriller/horor, ničím neurazí, avšak zároveň do žánroviek vírusových nákaz neprináša nič nového. Vo filme ma potešila menšia rola, ktorú si zahral môj obľúbenec zo seriálu House of Cards, Michael Kelly, a vďaka pomerne krátkej stopáži ubehol Viral dosť rýchlo, takže ani nebol čas na nudu a hluché miesta. ()

JohnCZ

Mlžící Čína, neznámý virus, první nakažení. Co mi to jen připomíná? Viral trochu vtipně předběhl dobu. Mega sympatické postavy a zajímavě rozjetou zápletku s poměrně originálním šmejdem táhne dolů nepříliš ambiciózní scénář s odbytým koncem. Byl by to dobrý pilotní díl k nějaké kratší minisérii, kde by se divák dočkal i odpovědí. ()

• Natáčení filmu probíhalo ve městě Tujunga v USA. (willy1)