A-Ha: Take on Me (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

Velká Británie, 1985, 4 min

Steve Barron

Philip Jackson

Klip, který považuju za jeden z nejlepších v dějinách!(29.9.2016)

Pieseň "Take on Me" je v poradí prvá skladba z debutového albumu nórskej hudobnej skupiny A-ha. Album sa volá "Hunting High and Low". Vyšiel jedenásteho novembra roku 1985. Ku songu "Take on Me" bol natočný nápaditý, z väčšej časti animovaný videoklip. Oživlý komiks, čo vtiahne mladú dievčinu priamo do akčného klipu tejto new wave synthpopovej formácie. Zaujímavosťou je že A-ha po celý čas svojej existencie fungovala v nezmenej zostave: Morten Harket - spev, Paul Waaktaar-Savoy - gitara, Magne Furuholmen - klávesy. ***(28.8.2017)

Totální klasika, kdo by neznal. Raději mám ale cover od Reel Big Fish. ;)(7.11.2018)

Tak dle Jamese Hallidaye nejlepší videoklip. Nejkvalitnější sice ne, ale určitě je jeden z nejikoničtějších.... a neoficiální verze této skladby k filmu Ready Player One fakticky stojí za poslech: https://www.youtube.com/watch?v=AIGOlEm015w(4.4.2018)

Ceněný inovativní videoklip, na svou dobu dost drahý.(13.4.2018)

• - Paródia na toto slávne video sa objavila v animovanom seriáli Griffinovci (od r. 1999). (Raccoon.city)

• - Bunty Bailey, žena, ktorá hrala hlavnú postavu videoklipu, sa počas natáčania zaľúbila do speváka skupiny A-ha Mortona Harketa. Ich vzťah vydržal jeden rok. (Raccoon.city)

• - K úspěchu norské kapele pomohl tento inovativní a oceňovaný klip, který často rotoval na MTV. Nahrávací společnost Warner Bros. stál v roce 1984 nemalé peníze, ale risk se vyplatil. [Zdroj: Óčko Star] (rafix)