A-Ha: Take on Me

(hudební videoklip)
Hudební / Krátkometrážní
Velká Británie, 1985, 4 min

Animovaný hudobný videoklip nórskej hudobnej skupiny A-ha z ich prvého albumu "Hunting high and low", ktorý je vytvorený rotoskopickou technikou animácie založenej na prekresľovaní hranej akcie obrázok po obrázku. (Raccoon.city)

MM_Ramone

Pieseň "Take on Me" je v poradí prvá skladba z debutového albumu nórskej hudobnej skupiny A-ha. Album sa volá "Hunting High and Low". Vyšiel jedenásteho novembra roku 1985. Ku songu "Take on Me" bol natočný nápaditý, z väčšej časti animovaný videoklip. Oživlý komiks, čo vtiahne mladú dievčinu priamo do akčného klipu tejto new wave synthpopovej formácie. Zaujímavosťou je že A-ha po celý čas svojej existencie fungovala v nezmenej zostave: Morten Harket - spev, Paul Waaktaar-Savoy - gitara, Magne Furuholmen - klávesy. *** ()

A.L.E.S.

Jeden z nejúchvatnějších videoklipů, které jsem viděl. Na a-ha jsem byl 1. 5. 2022 na koncertě v Praze a byl to dokonalý zážitek. ()

Asmodin

Kromě krásný písníčka od a-ha musím pochválit i parádní videoklip, který má příběh - děj a ne jenom hopsající prsatý blondcky. ()

Rozjimatel

4,5  Priam kultový videoklip, v ktorom je perfektne skĺbená výborná hudba skupiny A-ha s veľmi invenčnou obrazovou zložkou. Tak kvalitných a originálnych videoklipov naozaj veľa nie je. ()

LuiCJ

Nie som fanúšik 80. rokov 20. storočia. Túto skladbu som počul už veľa krát a len nedávno som zistil ako sa volá. Videoklip je zaujímavý, to áno. Po prvý krát som sa stretol s takýmto štýlom a to ešte pri videoklipe. Keby som si odmyslel tie hrané pasáže, bolo by to lepšie. ()