Neklidná mysl

Mania Days

Touched With Fire

Drama / Romantický

USA, 2015, 110 min (Alternativní: 102 min)

Scénografie:

Kay Lee

Působivý film nejenom o žití s duševní chorobou. Výborné a uvěřitelné herecké výkony Luka Kirbyho i Katie Holmes, působivá kamera i hudba. Ten výčet (zdaleka neúplný) význačných světových osobností s totožnou diagnózou v titulkách na konci byl setsakra zajímavý (o některých jménech jsem to netušil).(5.8.2019)

• misterz

Ploché až strach, žiadna hĺbka hlavnej myšlienky a dramatické spracovanie veľmi slabé. Väčšinou sa to po obsahovej stránke scvrklo na recitovanie básničiek a na veľa prazvláštnych kecov, ktoré mi hlava nepobrala. No skrátka nuda preveliká. K tomu ešte treba pripočítať Luke Kirbyho, ktorého herecký výkon ma miestami teda dosť iritoval. Tak sa snažil, až všetko skazil. Podpriemer 40/100(17.8.2019)

hnusna choroba nechcel by som ju celkom rychlo to ubehlo(15.10.2019)

Předně říkám, není to špatný film a rodiny nemocných- podívejte se na to! Ale, jako zaujatého diváka, kterého se problematika týká velmi z blízka, mě to hodně (a to bohužel) nudilo, manická fáze byla chvílemi natočena super, chvílemi ale úplně ujetě a Marco byl ukázán jako totální blázen - já taky roky léky nebral a rozbil jsem max. mobil, no ale budiž. Divnější bylo, že měli oba stejné fáze ve stejnou dobu a z deprese tam nebylo ukázáno prakticky nic, i když deprese trvá fakt hoooooooooooodně dlouho někdy. No prostě já se nic nového nedozvěděl, kromě toho, že v USA mají holky a kluci léčebnu barevnou a spolu, né jak tady v té zatuchlé České republice...prostě Čistá duše byla lepší - i přesto, že si "trošku" vymýšlela...60% (a to s tím potratem mě mrzí, vrhlo to na ně špatné světlo, a to rozhodně nemělo)(31.7.2019)

• Telemachus

Těšil jsem se na to právě proto, že to vypadalo na rozbourání určitých stereotypů. Jaké bylo mé zklamání, když, jak píše Catchless, to v podstatě všechny potvrdilo. To byla velká škoda. A když to poté následně provedli ještě 3x, šlo už o velké zklamání. Sice bylo fajn vidět po čase Katie Holmes a i Luke Kurby hrál dobře, ale co naplat, když to scénář neustojí. Taková promrhaná příležitost, řekl bych.(12.3.2017)

Filmov o duševných poruchách by malo byť viac. Luke Kirby to zahral skvelo. Čo ma mrzí je, že film namiesto toho, aby búral stereotypy o ľuďoch s duševnou chorobou, ich skôr podporuje. Chcelo by to konečne originálny pohľad, niečo čo ukáže divákom, že veci nie sú také ako sa zdajú. Inak ako film veľmi príjemné, dojímavé.(8.11.2016)

V tom se snad najdeme všichni. Mám pocit, že touto nemocí trpí většina z nás, nebo, spíš je to prostě normální stav, který se dostavuje dříve či později, akurát z toho dochtoři udělali vědu a katastrofu, aby se prodávali kouzelný antipilule. Dělaj z lidí magory. Pevná vůle, trochu disciplýny, a dá se s tím bojovat i bez těch sraček. Asi. Hodně dobrá záležitost. V tom se snad najdeme všichni :-)(8.8.2019)

tohle se těžko chápe lidem,kteří jsme se s tou nemocí nesetkali.Má zřejmě hodně podob,je nevyzpytatelná a je to těžké i pro blízké nemocných.Je otázné jak si za ni člověk někdy může sám.Drogy,léky,alkohol?Všechno dohromady?Podle mě se Luke a Katy hodně snažili ale snaha nestačila chtělo to víc a věrohodněji se rolí opřít.Pět dávám za to,že tenhle příběh by mohl lidi motivovat jak se s tou nemocí poprat...Dobrá kamera a musí se pochválit ZŘETELNÝ dabing z Brna!(23.9.2019)

Chalan tvrdí otcovi, že končí so všetkým, čo bolo vytvorené človekom a prestal platiť účty. Pritom v izbe mu svietia žiarovky, ktoré by bez elektriny nešli. A fajčí cigarety, ktoré - boli vytvorené človekom. Okrem tohto značne pošramoteného úvodu je to ale celkom pozerateľný filmový počin.(18.10.2019)