Coherence

• Velká Británie Coherence

Tydlik

*Dialógy medzi postavami boli celé improvizované* Tak to me zaujalo jeste vic :D Ja cekal kravinu a prekvapilo, ac sem mistama tapal. ()

ciapok

som vďačný za osviežujúci strih, kameru; prirodzené herectvo, neopozerané tváre, solídne tempo. Nijaké obludy, násilie, krvi asi 6 kvapiek, úsporné prostredie, takže s takouto výbavou výborne ušitý triler. Originálne. Odporúčam. ()

pekos

Aj takto sa dá natočiť dobré sci-fi. Tento film je asi jedným z najlacnejších sci-fi filmov, kde si autori vystačili s jedným domom, dvoma autami a bežnými rekvizitami. Film sa pomaly rozbieha, aby postupne, na základe rozhovorov hlavných postáv dospel až k záveru, ktorý síce neohromí, ale preukáže invenciu autorov. Fanúšikovia akčných sci-fi filmov preferujú iný typ filmov, ale tento príbeh stojí za vzhliadnutie. ()

milicka1

Jednu hvězdu dávám za nápad, druhou za herce a scénář, ale za tu roztřepanou kameru bych někoho vypléskal = -3 hvězdy. Ještě že ta kometa už přeletěla ... ()

danny79

Na to jaka to je hloupost, a ze se ve filmu skoro nic nedeje, a ze me k tomu jeste obcas iritoval ta rozstresena kamera, nudilo me to prekvapive jen trochu - tedy alespon po vetsinu filmu, pak uz jsem prestal sledovat, kdo je z jakeho domu, protoze me to nezajimalo a neprislo dulezite. JW Byrkit odvedl slusnou praci jako reziser, bohuzel ne jako scenarista, protoze se v tech domech postupne zamotal. ()

sobol1

bylo cítit nedostatek peněz velká za motanost filmu kde chodí stejné bandy lidí z jedné dimenze do druhé a celý děj nemá hlavu ani patu vysvětlení děje a konce snad vůbec žádné!! ()

eoj

Komorní atmosférou mi připomělo Pozemšťana, ale ten byl přeci jen o chlup lepší. Mám rád SF filmy, kde zapnutí mozku nezpůsobí jen podráždění, ze stupidity tvůrců. Tento fim bezesporu mezi takové patří. Co pro mě příliš nefungovalo byla psychologie postav v rozjezdu filmu a osobně bych volil něco jiného, než kometu - ale zase proč ne. ()

dragon'88

Spoiler: Zhodou nahod sa medzi sebou vymienali v roznych nekonecnych svetoch tie iste postavy v ten isty cas? To urcite. Ale napriek tomu pobavilo, len to nevedeli zakoncit. 2.5* ()

[[Wizard]]

Velice přijemné minimalistické sci-fi/mystery, které ukazuje, že není potřeba tuna velkolepých efektů k tomu odvyprávět zajímavý příběh, ale zcela stačí vhodné podání, nápad a hlavně trocha logiky. Po dlouhé době film, který dává smysl, ikdyž je zápletka hodně lehká/odlehčená. Není to přeplácané a zároveň to ani nenudí. Sice místy to je trochu zdlouhavější a místy to je až moc jednotvárné, ale rozhodně doporučuji. doufám že o panu J.W.Byrkitovi ještě uslyšíme, protože tohle byl poměrně povedený scénáristický debut. ()

resp8533

Jednu hvězdičku za originální nápad a přesně tři sci-fi scény v tomto konverzačním dramatu. Kéž by to bylo natočeno o té finské události a hlavně s Finama. Coherence aneb co dokáže chorá americká mysl vyprodukovat a následně vyslovit. ()

stret

Veľmi levný film. Že je levný formou, nevadí. On je levný predovšetkým obsahovo. Kométa mala spôsobiť masívne kvantové javy na makroúrovni (to je tak trocha problém, no ale sme v scifi). Vplyv prelietajúcej kométy je pritom výrazne menší ako vplyv blízkeho mesiaca. Hysterické správanie postáv. Napriek tomu že nám film predkladá nejaký kvantový jav, v ktorom jednotlivé stavy nemali spolu "koherovať", to ale nebráni krásavici trepnúť svoju kópiu hajzlovým vrchnákom po hlavičke. To, že k tomu vôbec nemalo dôjsť nevadí tak, ako to, prečo milej blondýnke tak šáhlo - snaha prebehnúť k inej skupine nie je dostatočná. Film akoby chcel hovoriť skôr o teórii superstrún, ktorá predkladá rôzne paralelné reality (aj v takom prípade zlyháva), nie o kvantovej mechanike kde sa stavy majú vyjasniť pri pozorovaní - ku ktorému počas sledovania fiilmu dochádzalo dvojnásobne. I v prípade, že film vlastne nie je scifi, ale vzťahovka - k čomu sa prikláňam - ide o slabý snímok. Záver plne zodpovedá nekonzistencii celého filmu, a hrá na strunu art snímkov spôsobom "domysli si niečo hlboké a my sa budeme tváriť, že si prišiel na naše hlboké umelecké posolstvo". ()

mudo1982

Prikláňam sa k tým, ktorým sa tento film páčil. Dobrý nápad aj atmosféra, akurát sa mi koniec zdal byť trochu nezvládnutý. Silnejšie 3 hviezdy. ()

soulless

Ona to byla v podstatě nuda ... až na to, že to bylo tak zajímavé, že jsem film hltal jak můj synovec jogurty. Teoreie Schroedingerovy kočky aplikovaná na lidi je prostě super nápad, který, pokud se podá v takhle "schizofrenním" prostředí, divák jako já chrochtá blahem ... jen se nezamotat :) 7/10 ()

stuj

Konverzační záležitost s perfektním nápadem, který vás nutí dávat pozor, pokud se chcete naplno orientovat. I když vlastně ani nemusíte, ono se časem ukáže. "Mysteriózní" tedy sedí. Pravda, postavy se chovají někdy dost blbě, což mě celkem štvalo, ale kdyby jen rozumně seděly na místě a vyčkávaly, tak by žádné tajemno nevzniklo. A ani film. Kdo rád originálnější záležitosti, ať zkoukne. Doporučuji. ()

Asgard

Coherence se svou kamerou snaží vtáhnout diváka do vnitřku děje, ale místy to spíš působí amatérsky, což se občas stává i u samotných herců, jakoby nevěděli co chtějí říct. Jinak je to ale fakt poutavej námět a není to zpracovaný úplně špatně. Rozhodně stojí za podívanou. ()

doMchek

Svojím spôsobom geniálne, celkovo laboratórne neadekvátne a výsostne otravné fádnosťou konverzačných náplní. ()

Lapedro

Nápad nebol zlý, ale neskôr to už veľmi so Schrodingerom prekombinovali, teória predsa sedí aj na dve, max. tri reality, nemuseli tam už pchať 5 či koľko domov. Prvých cca 30 minút skvelé, nevadili mi ani začiatočné dialógy, tie si naopak pri takýchto filmoch užívam, lebo veľa z toho čo sa povie ma po BOOM efekte neskôr hlbší význam. Posledných cca 25 minút to už ako som písal veľmi prekombinovali, akoby nevedeli, ako to celé ukončiť bez toho, aby z toho neurobili iba bohapustú vyvražďovačku, ako väčšinou podobné mysteriózne Sci-fi trilery končia (The Invitation). Záverečný mindfuck moment bol fajn, skoro som rozbil Macbook keď priateľ Em zdvihol telefón, potom na ňu pozrel a zrazu titulky. ()

peter.m

"Večírek se nám rozjíždí. Ketamin nebo sýr?" Veruže večierok ako sa patrí, dokonca aj so schrödingerovou mačičkou. To ma utvrdilo v názore: radšej pes ako mačka. Každopádne tento brilantný nápad vyvolal v našej obývacej izbe filozofickú polemiku. Len to spracovanie by si pýtalo menej fušerov. PS: názor mojej pani: "Rada sliedim na detaily." ()