V jeho očích

• Brazílie Hoje Eu Quero Voltar Sozinho (více)

Giovana (Tess Amorim) je Leova (Ghilherme Lobo) najlepšia priateľka. Trávia spolu popoludnia pri bazéne, hodnotia spolu momentálnu úroveň nudy a len tak sa pofľakujú. Ich vzťah však nie je na intímnej úrovni. Leo je pomerne uzavretý, nepúšťa si k telu ani svojich spolužiakov vytvára si vlastný svet nezávislý od ostatných. Slepý pätnásťročný Leo je už unavený z ochranných postojov rodičov a je rozhodnutý prevziať kontrolu nad svojím vlastným životom, preto požiada o výmenu školy. Príchod nového žiaka do jeho starej školy však donúti Lea, aby prehodnotili svoju každodennú rutinu. Potom, čo sa spriatelil s Gabrielom (Fabio Audi), musí nájsť spôsob, ako sa vysporiadať s Giovaninou žiarlivosťou. Keď si však Leo začne uvedomovať, čo cíti ku Gabrielovi, začína mať obavy z budúceho vývoja ich priateľstva. (figliar)

jiri.twist

Měl jsem možnost zhlédnout tento snímek a užít si jej i díky Ephramkovým titulkům a je vlastně filmovou verzí původního kraťasu, který je zde uveden pod názvem Eu Não Quero Voltar Sozinho a který mě uchvátil. Film je pro mě téměř stejně silný, i když ten původní krátký film přeci jen o vlásek víc. Za příběh desítka proto, že je tak zvláštní, neotřelý a může nastat i ve skutečnosti, herecké výkony-kdyby šlo jen o Lea, tak jasná desítka (v některých místech jsem přesvědčen, že je snad opravdu slepý, v jiných filmech to většinou dělají tak, že dají "slepci" brýle, ale tady to musel Ghilherme Lobo doopravdy hrát, a úplně úžasně), ale takto je to komplexní, především ta dívčinka se mi zdála trošku slabší, než v původním shortu a jako jediná se výrazněji změnila (prostě vývoj). Zpracování sedmička, především za méně věrohodnou závěrečnou jízdu na kole, kdy "slepý" Leo řídí a ještě veze na nosiči svého "miláčka" Gabriela. Ale celkově překrásné, něžné, takových filmů víc ... 10887 ()

Ben Nevis

Toto je o teenagerech, kteří nefetují, rodiče je nebijí a přesto mají své životní tragédie, nad kterými se časem pousmějí. Všichni jsme tím prošli. Tvůrce se snaží ozvláštnit příběh hlavním hrdinou s handicapem a romantickou linií, která už začíná být ve filmařině tuctová (co si budeme povídat, gayů je v Hollywoodu víc než 4% a konečně se mohou utrhnout z řetězu :-)). Nicméně je to příjemné pokoukáníčko bez rušivých elementů, jak se někteří snaží do takových filmů za každou cenu nacpat nějaké "drámo". ()

fraktal

O dost jinak rozvedený film oproti původnímu kraťasu - přibyla zde zcela emancipační linka, kdy se Leo probojovává ze své zlaté klícky, by mohl konečně mít stejné problémy, jako všichni ostatní. Mně osobně se líbil jinak (a asi i více) nežli krátká předloha. ()

joker30

Veľmi sa mi páči prirodzenosť akou je film podaný, ktorej značne pomáha výkon Lea. I keď možno záver trošku zidealizovaný, film jednoznačne nadpriemerný a patrí to medzi to najlepšie z gay theme filmov čo som videl. Niekoľko scén bolo naozaj unikátnych a myslím, že nielen pre gay divákov, napr scéna s otcom a prvé holenie, scény so starou mamou. 85% PS: slovenský názov filmu značne zdieľam :) ()

horovska

Je to hezky natočený teenegerovský snímek o přátelstvích, prvních pusách, nejistotách, osamostatňování náctiletých. Nebýt toho, že hrdina je slepý gay, neštěkl by po takovém snímku ani pes. Film nepřekračuje hranice vkusu, ale ničím výjimečný opravdu není. ()

GAVIN17

Velice hezký příběh, který mne upoutal a držel v napětí až do konce... Klidný způsob vyprávění jen umocnil celkové vyznění díla, které je svým námětem dost ojedinělý a dal mi trochu nahlédnout do světa mladíka, který má od narození nějaký významný handicap. Nevím jestli bych já něco takového v pohodě ustál - to už raději být hluchý či němý, ale nevidět krásy světa? Ale jinak takový nevidomý kluk žije úplně jako jiní, to bylo takové uspokojivé zjištění. Křehký příběh o čistém přátelství s nádherně optimistickým koncem, dávající chuť do života. Závěrečné trio dvou chlapců a dívky to bylo finále krásné životní symfonie - ne nadarmo hlavní hrdina poslouchal hudbu Johanna Sebastiana Bacha, jíž jsem i já velkým obdivovatelem. S radostí dávám filmu 5 hvězd.- A dodatek: Film měl bezesporu získat Oscara o nominaci za nejlepší zahraniční film na nějž se za Brazílii ucházel - za neobyčejný příběh obyčejného života! ()

Primavera

Dobre urobený film, v ktorom sa podarilo spracovať slušne dve témy - slepotu a homosexualitu Hľadanie seba samého bez videnia sveta okolo seba, hľadanie toho, čo nás priťahuje na druhých. Dokázal zaujať pohľadom na veci, také aké naozaj sú bez sentimentu a ľútosti. ()

hamir0

Filmům s podobnou tématikou se většinou obloukem vyhýbám ze strachu z laciných klišé, případně přehnaného hraní na city členů netolerantní společnosti nebo často jen z obav, že to zkrátka bude nuda. Podobné pocity jsem měl předem i v případě tohoto dílka, jsem ale moc rád, že jsem se nakonec nechal „ukecat“ pozitivním hodnocením mého okolí. Film V jeho očích v podstatě není žádnou svojí složkou nijak výjimečný: Děj je vcelku tradiční, zasazení i hudba jsou fajn, ale nijak oslnivé, snad jen herecké osazenstvo mě potěšilo svým nenuceně přirozeným projevem. Celé to ale do sebe moc dobře zaklaplo a já jsem si celých 96 minut navzdory jazykové bariéře a ne moc kvalitním titulkům vážně užil. Pokud tedy máte taky rádi proplouvání letními romancemi a nebojíte se trochu experimentovat, jděte do toho. ()

Tarhiel

Už ako krátky film dobré, teraz tá istá téma rozvedená do celovečerného filmu, s napravenými nedostatkami (kde sú rodičia?). ()

BardDeLune

Tento film patří rozhodně mezi nejmilejší a neméně nucené filmy, jaké jsem viděla. Jemnost s jakou je příběh podáván vás vtáhne do příběhu a zůstane s vámi přes celou, velmi příjemně zvolenou, délku snímku. U "teen" filmů je pro mne vždy zásadní kromě scénáře i obsazení, kde je to jistě mnohem těžší obsadit, než jindy, a tady to krásně vyšlo. Příjemná podívaná nejen na lidské vztahy, ale také na jejich vnímání nevidoucím pohledem. ()

Luciee113

Tak toto byl vskutku moooc hezký a tak čistý film o citech. Nelituji ani jedné nekřesťanské minuty, kdy jsem měla už daaaavno spát a místo toho si pouštím tento film s titulkami na malém mobilu. Hltala jsem úžasně lehkou atmosféru filmu, která byla tak skvělá díky hercům, hudbě, střihu a vlastně všemu.... Tento filmeček u mě určitě neskončí u jednoho podívaní.... 💗💗💗 ()

Vera2613

Nádherne a citlivo vykreslený vzťah dvoch ľudí. Herci podali úžasné a hlavne prirodzené výkony a soundtrack bol tiež skvelý. Hodnotím jednoznačne za 5* ()

tsatsiki

Moc pěkný film o lásce dvou kluků, kteří o sobě netuší, že se sobě navzájem líbí a z toho vznikají potom zbytečné problémy a probrečené noci.Celý Film je vyborně zahraný a je škoda, že herci, kteří kluky hráli již nehrají.75%. ()

Sakikura

Vzhledem handicapu ústřední postavy je to překvapivě pozitivní, skotačivá, krásně procítěná forma trochu netradiční love story. Film je protkaný příjemnou, slunnou atmosférou a žádné melodrama se tu nekoná stejně jako nějaké extrémní citové výlevy. To je sice dobře, ale alespoň nějaké náznaky, kam se děj bude ubírat, by se mohly objevit už na začátku a ne až skoro k samému konci. Předtím jsem nečetla popisek, takže mě to trklo až docela pozdě. Jinak jsem ale spokojená. ()

kolodej1

není to špatný film, ale zase zároveň ani žádná bomba, takový průměrný film po všech stránkách. O klukovi, který i přes svůj handicap, chce žít plnohodnotný život stejně jako ostatní. Oceňuji, že nešlo o citové vydírání, i když by se to v tomto tématu dost nabízelo, potud všechno v pořádku. Ale nějak mi v tom chybělo ještě něco navíc. ()

Blois

Nádherný film, velice citlivě a něžně natočený. U spousty scén se mi tajil dech a napjatě jsem čekal, jak to jen s hlavními hrdiny bude, a moc jsem si přál, aby byli spolu... Pro mě obrovský zážitek. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Frameline

Lehkost vyprávění, které evropsky nestigmatizuje odlišnost, s nadhledem, vtipem a citem ukazuje, jak ve tmě najít světlo. Sledujeme příběh chlapce, jehož handicap je problémem spíš pro ostatní, rozhodně ne pro něho. Jeho touha po sblížení je řečena bez předsudků, ryze a bezprostředně, film vztahy nijak vypjatě nekomplikuje, a proto je uvěřitelný. Hlavní hrdina Leo našlapuje se slepeckou holí jemně, a přesně tak je, v dobrém slova smyslu, snímek natočen. Křehkost vyprávění, klidné tempo, které tu a tam popožene výborně vybraná hudba, a autentické herecké výkony dělají z tohoto filmu jednoznačně silný zážitek. ()

MartinSTFC

Bylo to moc pěkné. Takové nevinné a skoro celou dobu jsem se u filmu usmíval jak malé děcko. Pokud filmy s LGBT tématikou, tak jedině takto. :) ()

andk

Příjemný film. Trochu mi chybí nějaké větší eskalace, ať už v trojúhelníku přátel nebo ve vztahu s rodinou. Film pak nenabízí žádný výrazný konflikt, jakkoli je příběh silný. ()