Ačkoliv ke slovenskému hokeji nemám v podstatě žádný vztah, musím říct, že tohle dílko má určitě něco do sebe. Trochu jsem se bála přehnaných emocí spojených s pádem letadla, ale vše bylo podáno až nad očekávání pěkně, bez jakékoliv hysterie. 38 představuje film, kterým Slováci skutečně vzdali čest jednomu ze svých nejlepších hokejistů.(8.10.2016)

Předem semusím přiznat, že mi tohle jméno až tak moc neříkalo (před skouknutím), takže všem SR hokejovým fanouškům sorry. Výživnej dokument, jen co je pravda. Je vidět, že tohodle velikána zbožňovalo celý Slovensko. Hezky seskládaný průřez jeho životem, který sice nebyl až tak moc zajímavý (pořád samej hokej a hokej), ale dobře se na to dívalo. Při smutečním obřadu sem si kousek pobreknul, takže mě dokument opravdu chytil za srdce. Je hezký mít spousty známejch, který tě maj rádi a který o tobě můžou s klidným srdcem říct, že seš dobrej člověk. Škoda, že podobný vzpomínkový dokument nikdo nenatočil třeba o Ivanu Hlinkovi. RIP 38!(11.2.2015)

Demitra bol zo slovenských hokejistov na tom osobnostne jednoznačne najvyššie. Ako hovoria všetci vo videu, chýba Slovensku viac ako ktorýkoľvek iný športovec. Jeho pamätné góly, napríklad nájazd proti Rusom na olympiáde vo Vancouveri, no najmä gólová koncovka do Vokounovej bránky v zápase o tretie miesto na MS v Helsinkách 2003 budú navždy ukotvené v mojej pamäti. Film ako dokument bol dobrý, po pár negatívnych ohlasoch som od neho očakával trochu menej. Škoda, že toho nebolo viac.(11.2.2015)

Nebolo to zlé ani to nebolo nejaké perfektné, proste bolo to také stredné. Nato že to je životopisný film som čakal viacej, čakal som že pri ňom budem roniť slzy alebo aspoň jednu ale nič proste nechcem ako povedať že nemám rád hokejistov len ma to proste nezaujalo tak ako napr. :Kurt Cobain: Montage of Heck, Stanley Kubrick: Život v obrazoch. 3/5 je podľa mňa férové hodnotenie čo sa týka tohoto filmu.(10.11.2015)

,,Paľo chcel vyhrávať." Film je skutočne zručne, dojemne, výstižne a presne natočený. Nie je zbytočne dlhý a ponúka naozaj zaujímavé pasáže a hlavne úžasný záver s ,,Kto chce byť ako Paľo Demitra? Paľa ako veľký hokejový fanúšik za jeho zápal do hry obdivujem a dúfam, že tam ,,hore" sa teší z toho ako jeho odkaz v našich srdciach žije. Daniel Dangl ako režisér bol dobrou voľbou a je vidno, že jeho humoristické videnie sveta najmä v titulkových scénach zapasovalo a kvitujem naozaj zaradenie vtipných príhod na koniec. Človek mohol z kina odísť s úsmevom na perách a spomínať na ,,Dema" radostne. K jediným záporom filmu by som povedal trošku nepresnosť v určitých faktoch resp. vo vyznení situácie. Napr. Demitrov dobrý priateľ a dosť dôležitá postava v jeho živote Roberto Luongo tu nezohráva tú úlohu akú by mal. Vychytal totiž Demitrovu 100% šancu v semifinále ZOH 2010. Celé je to tu vykresľované tak akoby nepriateľsky napr. aj záverečné zvítanie pri podávaní rúk vyznieva pri slovách trénera Filca skôr nepriateľsky. V tomto ma to trošku sklamalo. Ináč som spokojný film zachytáva Paľa takého ako bol, od detstva až po posledné okamihy života. Okrem iného vidíme zlatú formáciu v St. Louis Blues Bartečko-Handzuš-Demitra, bronz z roku 2003, olympiády 2006 a 2010 a napokon aj rozlúčku s reprezentačným dresom v 2011. Film má pekný vizuál dojemné aj vtipné pasáže a naozaj je milou a zaslúženou poctou Pavlovi Demitrovi... ,,Kto chce byť ako Pavol Demitra?" ,,Ja!" Videl v kine 1X ------------ 90%(4.10.2014)

• - V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)

• - Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)

• - Na slovenské pomery sa točilo vysoko nákladovými technológiami a rozpočet sa blížil k hranici hraného filmu. (MikO_NR_1909)