Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý zprostředkovatel eutanazie, syn nacistického doktora, vlastní prostorný dům, který využívá k pronajímání pokojů pohledným mladým studentkám. Záměrně pouze těm… Pak se totiž plazí sítí tajných chodeb, které jsou skryty za zdmi, aby mohl nic netušící dívky šmírovat, případně je otravovat nebo lekat různými nepříjemnými pastmi. Spoustu času také tráví psaním memoárů ve své mučící místnosti. (ČSFD.cz)

(více)

Recenze (15)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

-Zabíjel jsem pro vědu, teď zabíjím, protože musím. Zabíjení je můj heroin, droga, můj životabudič. - Krásné ženy, starý dům plný pastí a krys a k tomu šílený Kinski, který s rozmazanou rtěnkou vypadá jako Joker. Úvodní probodnutí oštěpem navnadilo, pak se z toho vyklubalo spíše thrillerové drama, kde atmosféru vytvářela především dokonalá hudba P. Donaggia. Některé vraždy jen v náznaku - oči klouzající do sklenice, což vůbec nevadilo. Samozřejmě že film stojí na K. Kinském, to je jasné. Ruská ruleta. Závěrečná naháněčka měla napětí a švih. Jinak spíše nevyvážené, ale já byl spokojen. -Máš krásnou hůl, Alfréde. Je dlouhá, hladká a tvrdá.- 3,5* ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Já nevím. Hned první pohled na Kinského a vše o filmu je jasné, On je prostě odporný psychopat už od pohledu a tady stačí jeden jediný (hned ten první) záběr na jeho tvář a víte, že to není normální člověk ale prostě ujetý magor. Což docela podstatně ubírá na následujícím budování atmosféry. Která postupně mizí a mizí a utápí se v nudné bezradnosti. 2,5* ()

Reklama

Quint 

všechny recenze uživatele

Minimalistický slasher, odehrávající se pouze v jednom domě, jehož domácím je vyšinutý syn nacistického chirurga, který šmíruje a vraždí svoje nájemnice. Vhodnějšího herce, než Klause Kinskiho, si do hlavní role tvůrci vybrat nemohli. Natáčení s ním bylo jako obvykle pro celý štáb hotové peklo (viz krátký dokument "Please Kill Mr. Kinski"). Kinski neměl rád, když ho někdo režíroval. Odmítal říkat repliky, které se mu nelíbily, čímž někdy narušoval srozumitelnost dialogů. Rád se režíroval sám. Považoval se totiž za nejdůležitější součást všech svých filmů. A v tomto případě je to skutečně jeho one man show. Nebýt jeho přítomnosti, uzívali byste se k smrti. Ve většině filmu se totiž prakticky nic neděje. Kinski však dokáže svým creepy pohledem diváky nepříjemně zhypnotizovat při pouhém prolézání větracích šachet nebo psaní deníku, což je jeho náplní ve většině filmu (přestože je příběh vyprávěný většinou z pohledu jeho postavy, tak k většině vraždám nakonec dojde mimo obraz). Diváckou pozornost pomůže udržet i Fulciho kameraman Sergio Salvati a De Palmův oblíbený skladatel Pino Donaggio. Film se natáčel v Itálii a velkou část štábu tvořili Italové. Crawlspace tak díky tomu po formální stránce připomíná trochu i giallo filmy. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Triler stojí predovšetkým na démonickom Klausovi, ktorý sa v roli nacistického psychopata našiel. Vraždy, krysy, voyerizmus vo vzduchovej šachte, (nevýrazná) hlavná hrdina - to všetko je podružné, niekedy aj nudné. Ale Klaus to istí...teda, ak sa práve nehreháňa na skeletonovom skejte po vzduchovej šachte. To už bola komédia. Škoda slabého záveru, keď sa všetko až príliš ľahko rieši výstrelom zo zbrane. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Hodně kvalitně natočené psycho, opravdu se divím, že tolik zapomenuté a neznámé. Takže docela překvapení. Je to příběh vyšinutého člověka. Klaus Kinski perlí jako všehoschopný šílenec, potomek doktora kdysi působícího v koncentračních táborech. On sám býval také doktor, posílal vyřízené lidi na smrt, až se to nějak zvrhlo a začal posílat na smrt i lidi úplně zdravé. Každopádně nyní si našel novou zábavu - šmírovat, opruzovat, mučit a zabíjet mladé dívky, vzpomínat, hailovat, hrát ruskou ruletu. CRAWLSPACE není čistě jen Kinského herecké představení, ale ano, z větší části je to právě jeho film. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Ve snímku byla použita výprava je z filmu Trol (1986). (akisha)
  • Klaus Kinski bol doslova veľmi nespokojný s pôvodným oblečením, ktoré bolo do filmu vybraté pre jeho postavu. Sám si kúpil úplne nové oblečenie, pričom náklady nechal účtovať producentom filmu. Po skončení natáčania si potom oblečenie nechal pre seba. (westerns)
  • Pro režiséra Davida Schmoellera a celý filmový štáb bylo natáčení velice náročné a obtížné. Klaus Kinski během natáčení dělal různé problémy – první den natáčení se popral s kameramanem, následně odmítal reagovat na pokyny režiséra a často se urážel. (Yoshitsune)

Reklama

Reklama