Rozdával smích nejen ve Francii, ale po celé Evropě. Jaký byl doopravdy? Asi nejčastějším přídavným jménem užívaným u příležitosti stého výročí prakticky čehokoliv je určitě slovo „neuvěřitelné". V případě legendárního francouzského herce to ale jaksi neplatí. Baví totiž už několikátou generaci lidí, která se pramálo stará o to, kdy ten rtuťovitý mužík, jenž v nich opakovaně vyvolává salvy smíchu, vlastně žil. Ale přesto se sluší připomenout, že Louis de Funes se narodil před sto lety, 31. července 1914. Herec a komik, jehož známe z takových hitů jako Četník ze Saint Tropez, Fantomas, Křidýlko nebo stehýnko a dalších a dalších, měl u nás kongeniálního dabéra – Františka Filipovského. Funesův zjev a Filipovského hlas byly natolik spjaté, že obecenstvo jakékoliv další pokusy o nadabování oblíbeného herce vehementně odmítalo. V čem dodnes spočívá jeho kouzlo? To se snaží odkrýt tvůrci tohoto dokumentu za pomoci dětských diváků a jejich bezprostředních reakcí a poznámek. Nechybí samozřejmě ani řada ukázek z Funesových nejslavnějších filmů. (Česká televize)

zdeny99

Filmová pocta tomuto věčně se šklebícímu francouzskému komikovi. Kritika jej nepřijala, doslova jej odsoudila, za to diváci jej milovali. [357. hodnocení, 26. komentář, 73%] ()

herák

Jaký byl doopravdy? Tak na tuhle otázku v tomto dokumentu odpověď nedostanete. Hodně mi tam chyběla osobní rovina, kterou jsem hledal. Jen místo dokumentu jsem jí našel v knize: Hlavně o mně, děti nemluvte (snad jsem ten název napsal správně) ()

masekjc

Obsahově nic nového, protože jde převážné o rekapitulaci scén z různých jeho filmů. Čekal bych více informací že života mimo kameru a nějaké drby či historky. Škoda :( ()

subic

Pro mě je Louis de Funes megastar, takže i když tento dokument není ničím přelomový, mě se líbil moc. V dokumentu je zmíněno, z jaké pocházel rodiny, ovšem už zde není, jakou měl svou vlastní rodinu a jaký na něj měla vliv. Uvítal bych také, kdyby krom Mylène Demongeot, Clauda Zidi, Maurice Rischa zde zavzpomínalo více lidí, kteří sním hráli a více ho znali, pokud jsou tedy ještě živí. Jestli jsem dal dokumentu Freddie Mercury: Příběh (2000) 100%, tak tohle je za 90%. ()

Saxos

Průměrný dokument o nadprůměrném herci. U nás jeho role povýšil o třídu výš vynikající dabing Františka Filipovského. Když si pustíte Made by France a pak zkusíte stejný snímek v dabingem Filipovského určitě se přikloníte k cz. ()

GesikCZ

Jak zde již několikrát padlo, dokument nepřináší nic, co by jaksi odkrývalo pravou tvář de Funese nebo co by nechalo pohlédnout do zákulisí jeho života, tedy to, co by mě osobně zajímalo nejvíce. Bohužel tak mám z dokumentu rozporuplné pocity. Na jedné straně je to dokument o jednom z mých nejoblíbenějších herců, na druhé straně se mu ale nevěnuje takovým způsobem, jakým bych si představoval. Chtělo by to víc. ()