Zóna smrti: Čas odplaty

• Hongkong Sha puo lang 2 (více)
Trailer 1

Spletitý příběh o boji syndikátu obchodujícího s lidskými orgány na jedné straně a proplétajícími se policisty z Číny a Thajska na straně druhé. Kříží se zde nejrůznější zájmy v různých prostředích. Šéf syndikátu chce pro sebe sehnat náhradní srdce, čínský policista Kit (Jacky Wu) se snaží dostat v utajení do syndikátu, jeho strýček Wahn (Simon Yam) se pro změnu snaží svého synovce z operace zachránit. Thajský policista Chain (Tony Jaa) potřebuje sehnat dárce kostní dřeně pro svoji dceru... Nakonec se všichni střetnou ve velkém strhujícím finále. (Tamten)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Asie na Vrcholu! S.P.L. 2 je překvapivě mnohem více zaměřen na story building a atmosféru než samotnou akci, což je překvapivé, nikoli špatné. Film má na akční film solidní příběh, slušné dějové zvraty, kvalitní herce, fungující emoce a poměrně fajn tempo, byť během první hodiny akce vidíme pouze 2, ta druhá půlka šlape na maximum, kde nechybí vynikající Prison Break a skoro půl hodinové Grand finále největších současných martial arts hvězd, tedy splněný fanouškovský sen. Tony Jaa je vynikající jako vždy, jede svou oblíbenou Ong Bak techniku ( loket, koleno, kop), Jacky se nám předvede ve vynikajícím dynamickém fightu s noži a obuškem vs Andy On, který patří mezi nejlepší svého druhu a největším překvápkem je Zhang Jin hlavní záporák, který předvádí to nejlepší, co jsem kdy v martial art filmu zatím viděl. Jeho příchod na scénu je skvostný,respekt vyvolávající až dechberoucí. Je tak dobrý, že na něj nestačí ani Jacky s Tonym společně. Souboje mají úchvatně elegantní choreografii a jsou přehledné, velmi rychlé, dynamické i správně drsné. Jako zdejší "král" nasazuji korunu za nejlepší akční film roku, kde ke konci ukápne i slza dojetím. Řval a nadával jsem jako blázen. 90% ()

Zombi

Odpověď na Raid 2, v popředí je především příběh, který je zde o něco zajímavější než klasika z Berandal. Něco vážné hudby, drama střídá prvotřídní akce a podobně jako v Raid jdou nakonec dva borci proti jednomu záporákovi. Přestřelky a bilboard u cesty odkazují na Lepší zítřek Johna Woo, fighty zase na to nejlepší z thajských rubaček. Škoda těch drátů, které bitky zbytečně shazují, myslím, že tu jsou takoví borci, kteří by se bez nich rozhodně obešli. Slušné 4 hvězdy. ()

kaylin

Není to tak skvělé jako první díl, který byl natočen v roce 2005, ale tvůrci se zaměřily na to samé - přivést divákům akční film, který v sobě bude mít emoce. Ale myslím, že pořád je to hlavně ta akční stránka, díky které si budete snímek pamatovat. Jsou zde souboje, které jsou drsné, ale přitom choreograficky parádní. ()

PetrPan

Volavčí zpěv je pryč, přesto na kvalitě druhý díl Zóny smrti příliš neztrácí.  Proč pak tenhle příběh, stejně jako ten následující, vlastně vyšly jako pokračování,  mi sice trochu uniká, ale to není podstatné. Svižné akční drama hezky odsýpá, a to i mimo bojové scény, kterých, jak je v této nesouvislé sérii zvykem, není mnoho, ale zase stojí za to.  Lamač Tony Jaa, nezlomný Jacky Wu a hlavně tak trochu jiný bílý límeček Max Zhang a jejich parádní finální střet. Není proč měnit hodnocení. ()

Ouwen

Grandiozní bitky, precizní choreografie, kontakt, přehlednost, vizuální nápady a dynamika. Myslím, že například ta hromadná bitka ve vězení (která je mimochodem snad bez střihu!!!) je lepší jak z Berandalu. Jacky Wu s Tonym Jaa na vrcholu svejch sil, zejména první jejich souboj v kanceláři, strašně úzký prostor a to co tam předváděli, já naprosto nechápal!!! Jin Zhang je mašina, kadence úderů a úhly, ze kterejch je tasí nadliská, nikdy nezapomenu na ten jeho výskok proti dvoum muklům a následné dva kopy s otočkou, to už byla extra třída... navíc jak mění rytmiku boje, přizpůsobení se prostředí a soupeřům, ani ve finále na něj nestačí Wu s Jaaem! Andy On pro změnu specialista na nože a ty přemety na schodech, jak oddělával policajty, no neuvěřitelné :-) a i finále za to stojí, vizuálně a technicky půvabné, elegantní choreografie, byť místama přehnaný, tak ta gradace díky fantastické hudbě (soundtrack v tomhle filmu stojí za to!) funguje na výtečnou. Bohužel, je přerušován nesmyslnou scénou s dcerkou Jaaho a digi-vlkem (wut?) a ještě jednou dějovou vsuvkou, kterého idiota tohle napadne, aby boj takhle prolínal se statickou výplní bez akce??? K tomu se přidali zpomalovačky, sakra ale proč, když souboje vypadaly bez nich líp a dynamicky? A ačkoliv Wu i Jaa předvádí celkem dobré a sympatické herecké výkony, nedokázal jsem si k nikomu vytvořit citovej vztah, ale scénář funguje. Jen mi celé to akční finále, mixlé s dvěma odbočkami přišlo až moc na efekt a přeplácané, navíc mi přijde, že souboje ztrácí to kouzlo a o proti těm počátečním už klopýtají (fight s přesilou v tom skladu pro porcování lidí). A pár scén mi přišlo nadbytečných a chaotických (akce na letišti, opět vlk). Takže to shrnu: Bitky zpočátku prvotřídní, kontaktní, dynamické, s minimem střihů, do toho duní famozní muzika, Wu a Jaa frajeři, kvalitní záporáci, perfektní vizuální stránka, pěkné interiéry/exteriéry, za to druhá půlka je uvadlá, nepřehledná, přeplácaná, přehnaná a už to prostě není ono. Je mi fakt líto, že nemůžu dát vyšší hodnocení, víc kladů jak záporů, ovšem zápory převažují, poněvadž tolik chyb nadrobit a dopustit se takového chaosu ... snad příště, Asijské Expendables se z mého subjektivního pohledu mírně naklání z průměru. ... Epilog: ovšem dovolím si tvrdit, že tak skvělé akční scény dlouho neuvidíme... nejlepší akce letošního roku :) PS: Po tom, co jsem měl možnost vidět final fight bez těch odboček, zvyšuji hodnocení. Naprostá senzace. ()

• Ko Hung (Jin Zhang) ve filmu ovládá legendární bojové umění Bak Mei. Mohli jsme ho už vidět ve filmu Kill Bill 2 (2004), kde ho postava Pai Mei (Chia Hui Liu), taktéž ovládala. Bojové umění Bak Mei, se od jiných čínských bojových uměních, odlišuje tím že se zaměřuje tlakové body na těle a ne na svalové, jak to bývá u jiných bojových umění. (Yoshitsune)