Zóna smrti: Čas odplaty

杀破狼2

Kill Zone 2

Akční / Krimi / Thriller

Hong Kong / Čína, 2015, 120 min

Jako asi mohli tvůrci ubrat na dojení emocí a lacinejch vábničkách, ale chápu, že když máte takovéhle esa v rukávu, tak scénář dvakrát nečtete. Film dávkuje akci pomalu a jistě potutelně naznačuje, že je to vlastně jen teaser na akční finále. Svět obchodů s orgány nabízí dost drsné pozadí, aby hlavním hrdinům prošlo vlastně všechno a skloubení osudovosti, vážné hudby a akční choreografie se o husí kůži postará. Prostě vystřihat malé děti a digitální vlky a nebude to mít chybu - Jo a spoustu dalších rolí pro Tonyho... 80%(3.2.2016)

Po trojce jsem si dala opáčko dvojky a musím říct, že z toho vychází líp. Příběh je propracovanější, líbil se mi propletenec osudů, které na konci pěkně do sebe zapadnou, a akce je mnohem, ale mnohem lepší. Louis Koo sice ve trojce překvapil, že taky něco umí, ale s tím, co tu předvádí Toník, Jacky, Max a další, se to nedá srovnat. Plusem pro mě byla i pěkná hudba.(18.1.2018)

Serbuan Maut 2 zůstal sice nepřekonán, nicméně i tak opět nenacházím oslavných slov na tento další asijský opus, klenot, dokonalé mistrovské dílo, ve kterém se tvůrcům opět podařilo spojit naprosto skvostným a nedosažitelným způsobem několik žánrů v jeden dokonalý filmový zážitek, který snad i překračuje hranice snů. Já jsem vážně na vrcholu filmového blaha, neboť aby se na pozadí tak dokonalého krimi thrilleru odehrávali zároveň i ty nejultimátnější akční řežby, to prostě vhání do očí slzy štěstí. Zápletka je zkrátka perfektní. Možná ne úplně originální, ale její zpracování a průběh jsou neskutečné, vše se odehrává ve strhujícím tempu, celý ten příběh je úžasně promyšlený, přes množství postav a jistou dějovou komplikovanost je přehledný a pochopitelný, a celé to prostě postupně graduje do velkého finále, které musí posadit na prdel každého. Navíc zde funguje i na maximum napětí, atmosféra je působivá až z toho mrazí a emoce? Neskutečná lahůdka, a nestydím se ani za těch pár slz, co mi ukáplo, celé mě to opravdu chytlo až na dřeň a strašně jsem si to užíval. Samozřejmě též nemohu opomenout herecké obsazení, kdy bez rozmýšlení smekám, hraje zde absolutní asijská elita, a já opět nemám slov, úžasné. A pak tu máme ty souboje. Nevím co napsat, to je extáze, vrchol bojového umění, choreografie nemající obdobu, neskutečně přehledné, dokonale nápadité, výbušné, dynamické, nekompromisní, to prostě totálně padám na prdel a řvu, chci víc, chci sakra víc. Bůh Tony Jaa mi zkrátka přinesl další nezapomenutelný zážitek, navíc se musím zaměřit i na jméno Jacky Wu, ten mě tu též mimořádně odrovnal, a já tak závěrem musím už jen konstatovat, že jsem se po delší době zas dostal díky této podívané na absolutní filmový Olymp. DOKONALÉ, MISTROVSKÉ DÍLO!!!!!!!!(1.6.2018)

S pôvodným dielom to ani vôbec nemá dôvod porovnávať, keďže s výnimkou žánru, dvoch hercov, ktorí pritom aj tak hrajú odlišné postavy a hudobného motívu pred záverečnou akčnou fázou to nemá prakticky nič spoločné. Ale hlavne, že s jeho kvalitou som celkom spokojný. Nejedná sa síce o žiadny dynamický akčný film, kde akcia strieda akciu, ale skôr o akčnú kriminálnu drámu, kde už ide hlavne o ten príbeh a postavy, s čím ale nemám problém, aj keď predsa len sa to mohlo podať o niečo svižnejšie. Hlavne prvá polovica sa nesie v trochu pomalšom tempe, než by som chcel, ale dejovo je to určite o niečo kvalitnejšie, než je v tomto žánri bežné a aj postavy majú o niečo viac priestoru, ale nanešťastie som ich nedokázal vnímať inak, než akčných hrdinov a tak po emocionálnej stránke ma to aj napriek potenciálne silnému motívu minulo. Ale aj tak sa na to pozerá viac, než dobre, plno scén je zaujímavých a následne sa to už začne pomaly rozbiehať a výborne to vyvrcholí v záverečnej fáze. Po akčnej stránke som dosť spokojný, ale aj tak by som stále ocenil o niečo iné prevedenie. Mne jednoducho tento moderný hong kongský štýl zase tak moc nesedí, už je to zbytočne moc digitálne a prehnané točené čisto len na efekt, pričom už ani tá drsnosť vôbec nefunguje, čo pri takomto schopnom obsadení teda rozhodne nie je treba. Ale zase predsa len majú súboje stále dosť dobrú choreografiu, sú dostatočne nápadité a obsahujú plno skvelých momentov. Pochváliť musím hlavne vydarené finále v skvelo zvolenom prostredí, ktorému ešte aj tá vážna hudba dodáva výborný náboj, ale minimálne aj taká hromadná bitka vo väznici má svoje čaro. Veľkým plusom je samozrejme aj obsadenie, kde potešia akčné hviezdy Jacky Wu a Tony Jaa, k tomu tradične výborný Simon Yam, nechýba ani Ken Lo a zaujmú aj záporáci, či už Louis Koo, ktorý je tu takmer k nepoznaniu, ale aj Jin Zhang a Andy On. Technicky je to až na tú moju čiastočnú averziu k tomuto modernému štýlu veľmi dobre zvládnuté, rozpočet bol viditeľne ideálny, takže aj vizuálna stránka je kvalitná. A poteší aj hudba, hlavne známy motív z pôvodného dielu. Takže keby to bolo natočené klasickým spôsobom, bol by som určite spokojnejší, ale aj takto sa mi to páčilo a určite si to ešte pozriem. 75%(6.10.2015)

Asie na Vrcholu! S.P.L. 2 je překvapivě mnohem více zaměřen na story building a atmosféru než samotnou akci, což je překvapivé, nikoli špatné. Film má na akční film solidní příběh, slušné dějové zvraty, kvalitní herce, fungující emoce a poměrně fajn tempo, byť během první hodiny akce vidíme pouze 2, ta druhá půlka šlape na maximum, kde nechybí vynikající Prison Break a skoro půl hodinové Grand finále největších současných martial arts hvězd, tedy splněný fanouškovský sen. Tony Jaa je vynikající jako vždy, jede svou oblíbenou Ong Bak techniku ( loket, koleno, kop), Jacky se nám předvede ve vynikajícím dynamickém fightu s noži a obuškem vs Andy On, který patří mezi nejlepší svého druhu a největším překvápkem je Zhang Jin hlavní záporák, který předvádí to nejlepší, co jsem kdy v martial art filmu zatím viděl. Jeho příchod na scénu je skvostný,respekt vyvolávající až dechberoucí. Je tak dobrý, že na něj nestačí ani Jacky s Tonym společně. Souboje mají úchvatně elegantní choreografii a jsou přehledné, velmi rychlé, dynamické i správně drsné. Jako zdejší "král" nasazuji korunu za nejlepší akční film roku, kde ke konci ukápne i slza dojetím. Řval a nadával jsem jako blázen. 90%(27.8.2015)

• - Ko Hung (Jin Zhang) ve filmu ovládá legendární bojové umění Bak Mei. Mohli jsme ho už vidět ve filmu Kill Bill 2 (2004), kde ho postava Pai Mei (Chia Hui Liu), taktéž ovládala. Bojové umění Bak Mei, se od jiných čínských bojových uměních, odlišuje tím že se zaměřuje tlakové body na těle a ne na svalové, jak to bývá u jiných bojových umění. (Yoshitsune)

• - Akčního režiséra na filmu dělal Li Chung Chi. (Rominator)