Cesta na Borneo (TV film)

Komedie / Drama

Československo, 1983, 57 min

Pavel Háša

Oldřich Daněk

Eduard Landisch
  • Pitryx

Zas baba co dělá z rozvodu celoživotní tragédii. Inscenace to není ani veselá ani smutná, spíše nudná a bezbarvá. Ani pan Kopecký to nemohl rozjet. Pokud to mělo pointu, naprosto mi unikla. 201312093 +++++++Tak tohle nepostavil na nohy ani vynikají pan Kopecký. Ten scénář byl prostě příšerný. A to nemluvím o tom závěru, který vlastně nebyl. Tohle se panu Daňkovi a paní Dudkové totálně vymklo z pod kontroly a ani pan Háša z toho nemohl vytřískat zhola nic. 20160317(28.1.2014)

Taková typická televizní inscenace z osmedesátých let, kde je ještě Kopecký v plné síle. Trochu se tu moralizuje, trochu se zaobírá psychikou mladé dámy (tichá Vančurová jako obvykle), ale těžko si nějakou tu myšlenku zapamatujete do zítřka. Titul hořká komedie mi vždycky přijde jako podtitul k filmu, který měl být legrace, ale moc se to nepovedlo..(9.12.2013)

Zachovanie nádeje v životoch odohrávajúcich sa medzi embéčkami, stratami partnerov a upatlanými lokálmi. Alebo ako brať s humorom na tvári trpké karamboly a vzťahové rany a vyvážiť pachuť života peknou i keď vymyslenou príhodou. Napriek snahe o naliatie trochy životného optimizmu, z toho trochu trčí umakartová šedivosť reál socializmu.(9.12.2013)

• Schlierkamp

Československý televizní film s M. Kopeckým v hlavní roli Václava Gregora, moudrého muže s nadhledem, působícího v dřívějších dobách jako kuchař na lodi, v současnosti vedoucího kuchyň v malé restauraci. Tento muž vyjadřuje slovní oporu citově nestabilní a nesebevědomé ženě, jež se nemůže smířit s rozvodem. Její bývalý partner se však neukazuje v příliš dobrém světle a nešťastná M. Vančurová si pomalu uvědomuje, že bez něho jí bude lépe. Ve vedlejších rolích se objevila I. Svobodová jako Gregorova dcera pracující ve stejném podniku jako servírka a M. Pešek coby její snoubenec číšník, povinně snášející trpké, ale v dobrém míněné, poznámky od svého budoucího tchána. Exotický název komorního hodinového snímku vychází z Kopeckého vyprávění, jež mělo dodat zoufalé M. Vančurové sílu. Bohužel scénář jinak skvělého O. Daňka i režie P. Háši mě tentokrát zklamaly, závěr snímku v podstatě neexistuje a navzdory výtečnému M. Kopeckému v roli ne nepodobné jeho legendárnímu Štrosmajerovi jsem nucen označit toto dílo jako podprůměrné.(31.10.2017)

motto: najdôležitejšie zo všetkého je veslovať - stále veslovať ďalej a ďalej...vlastne je to celkom príjemné dielo s hlbokou myšlienkou ktorú nie každý pochopí...dejovo dobre zvládnutá inscenácia, plná ľudských múdrosti a ľudského tepla, podfarbená tradične výbornou hereckou kreáciou majstra Kopeckého...za toho dávam plus jednu hviezdu(18.6.2018)