poster

Století Miroslava Zikmunda

 • anglický

  Old Man and the World

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Storočie Miroslava Zikmunda

Dokumentární

Česko, 2014, 97 min

Režie:

Petr Horký

Scénář:

Petr Horký

Kamera:

Pavel Otevřel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  *****

  Století Miroslava Zikmunda společně s demokratičtější verzí Trabantem až na konec světa považuji za nejlepší, české dokumentární filmy roku 2014! Skvělý životopis proslaveného světoběžníka Miroslava Zikmunda, jeho životní události, i osudová setkání např. s Jiřím Hanzelkou, kteří se později proslavili svojí "cestou kolem světa". ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(12.8.2015)

 • ORIN
  ****

  Jak to u dokumentů často bývá, ve výsledném hodnocení se odráží spíše zajímavost a informativnost zkoumaného tématu či osobnosti nežli zpracování samotné. Století Miroslava Zikmunda nepřináší vůbec nic nového, ale vyprávění hlavního protagonisty je natolik poutavé, že utáhne i jinak průměrnou kvalitu dokumentu. Tu sráží až zbytečně vysoké množství vypravěčů, které diváka mate (vyprávění samotného Zikmnuda a dalších postav, čtené pasáže ze Zikmundových knih, resp. deníků, archivní záběry s komentářem a osobní Horkého vzpomínky).(23.10.2015)

 • Blacks
  ****

  Na tenhle snímek jsem se šel podívat vlastně náhodou - a nelituji. O Hanzelkovi se Zikmundem jsem toho moc nevědel (až na obecné věci jakože s tatrovkou po válce procestovali svět a napsali pár knížek) Tento film a jeho zpracování mě ale přesvědčili, abych vytáhl knížky z období dětství mých rodičů. Krásná komentář od Enšpígla.(18.10.2015)

 • Yardak
  *****

  Režisér Petr Horký natočil opravdu velmi povedený dokument o jedné z nejdůležitějších postav českého cestovatelství 20. století. Cestovatele Miroslava Zikmunda musí člověk obdivovat nejen pro všechna ta dobrodružství, která prožil ve světě, ale také pro jeho životní vitalitu a i díky jeho filozofickému pohledu na svět.(10.10.2015)

 • hazaba
  ****

  Toto hodnocení je hodně neobjektivní díky postavě Miroslava Zikumnda, jehož knížky (společně s Jiřím Hanzelkou) jsem jako malá doslova hltala a můžu se tak ztotožnit s režisérem. Dokument je to o to zajímavější, že v podstatě zachycuje okamžiky naší historie od okupace do současnosti. Bohužel se v něm najdou některá hluchá místa, takže na plnou stovku to není.(11.9.2014)

 • - Film se natáčel 3 a půl roku. (M.B)

 • - Stranická legitimace Miroslava Zikmunda, která byla použit v dokumentu, je jeho vlastní. (Terva)

 • - Miroslav Zikmund zpočátku neměl o natáčení tohoto dokumentu zájem. Teprve když mu režisér Petr Horký vysvětlil, o co se bude jednat, souhlasil. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace