poster

Století Miroslava Zikmunda

 • anglický

  Old Man and the World

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Storočie Miroslava Zikmunda

Dokumentární

Česko, 2014, 97 min

Režie:

Petr Horký

Scénář:

Petr Horký

Kamera:

Pavel Otevřel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ORIN
  ****

  Jak to u dokumentů často bývá, ve výsledném hodnocení se odráží spíše zajímavost a informativnost zkoumaného tématu či osobnosti nežli zpracování samotné. Století Miroslava Zikmunda nepřináší vůbec nic nového, ale vyprávění hlavního protagonisty je natolik poutavé, že utáhne i jinak průměrnou kvalitu dokumentu. Tu sráží až zbytečně vysoké množství vypravěčů, které diváka mate (vyprávění samotného Zikmnuda a dalších postav, čtené pasáže ze Zikmundových knih, resp. deníků, archivní záběry s komentářem a osobní Horkého vzpomínky).(23.10.2015)

 • Politik
  **

  Dobrý pro starší generaci. Za mě 40%(31.5.2015)

 • Dont
  ****

  Přivítal bych více záběrů z minulosti a méně ze současnosti. Např. fotky z pyramid byly úžasné, zařadil bych i další podobné z jiných zajímavých míst. Kromě toho jsem postrádal dvě další věci. Větší míru objektivity autora (příliš nekritický) a odpovědi na četné otázky související jak s rodinným životem, tak tím cestovatelským obdobím. Zkrátka řadě věcí se dokument jaksi vyhnul. To ale nic nemění na tom, že se jedná o vcelku zdařilý dokumentární počin (7/10).(19.9.2014)

 • lena60
  ****

  S nekritickým obdivem natočený portrét jednoho ze dvojice známých cestovatelů H+Z. A možná právě ten pouhý nekritický a fanouškovský obdiv je malou skvrnkou na jinak záslužném dokumentárním počinu Petra Horkého.(9.9.2014)

 • dopitak
  ****

  Knížky Z+H máme doma zřejmě v některém z prvních vydání, protože si je koupil děda s babičkou, k filmům jsem se dostal až teď nedávno v době internetové, ale ani jedno jsem zatím neviděl/nečetl, a měl bych to napravit. Z vyprávění pana MZ jsem ale pochopil mnohé a to hlavní: je to mimořádně inteligentní člověk s velkým přehledem, co si celý život získává zasloužený respekt. S ohledem na jeho věk, širák dolů. Dobrá práce Petra Horkého, jehož dílo vnímám jako velmi příjemný způsob oslavování cestovatelství (než dělá třeba Švaříček se svou agresivní kampaní a veleotravnou Šangri-lou)(8.2.2017)

 • - Film se natáčel 3 a půl roku. (M.B)

 • - Stranická legitimace Miroslava Zikmunda, která byla použit v dokumentu, je jeho vlastní. (Terva)

 • - Miroslav Zikmund zpočátku neměl o natáčení tohoto dokumentu zájem. Teprve když mu režisér Petr Horký vysvětlil, o co se bude jednat, souhlasil. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace