poster

Seal Team 8: Za nepřátelskou linií

 • USA

  Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

 • Slovensko

  Za nepriateľskou líniou: Tajná misia

Válečný / Akční / Drama

USA, 2014, 98 min

Režie:

Roel Reiné

Kamera:

Roel Reiné

Hudba:

Mark Kilian

Producenti:

David Wicht

Střih:

Radu Ion

Scénografie:

Shane Bunce

Kostýmy:

Darion Hing
(další profese)
 • klerik
  ***

  Pohodové béčko! Celú dobu si síce vravíte, že keby mal tie peniaze ( a kaskadérov, pyrotechnikov a všetky tie bazuky, člny...) šikovnejší režisér, keby hlavní hrdinovia by boli zaujímavejšie obsadení a keby sa trochu pohrali so vzťahmi medzi postavami - to by bola bomba (!!!). Ale aj takto sa tam stále niečo deje, akcie sú pestré, výbuchov veľa. Finále je vlastne ultimátna zábava, keď sa jeden chlap s pištoľou postaví celému gangu šialencov s erpégéčkami a kalašnikovmi... Bitka na nože mohla byť lepšie natočená, ale treba sa zmieriť s tým, že nejde o bojovku, ale "len" akčňák s drsňáckymi námorníkmi... Lepšie ako ZA NEPRIATEĽSKOU LÍNIOU 2...(24.3.2016)

 • lioncel
  *

  Pět příslušníků speciálních jednotek SEAL, za dobrého počasí s plnou podporou jednoho bezpilotního letounu, napadne Demokratickou republiku Kongo .. tedy, oni tam sice nejprve tajně vstoupí na rozsáhlé území ovládané hodně zlým generálem, ale to jen proto, aby hned vzápětí otevřeně napadli všechny místní ozbrojence s téměř úspěšnou snahou eliminovat jejich několika set násobnou převahu .. kdo vyhraje nebudu prozrazovat ...(30.9.2015)

 • Wacoslav1
  ***

  Co naplat. Roel Reiné je pro mě dost rozporuplný režisér. Na jednu stranu má na kontě podařený snímky jako Voják 2 nebo Řežba v Tombstone, na druhou stranu natočil i dost sraček v čele se Smrtící zbraní. No a tohle je tak někde mezi. I když asi má dobrý konexe když mu tohle béčko zaštítilo Foxacký studio. No jinak je pravda, že co se postav a příběhu týče, tak je to zhruba asi tak jak píše m.a.t.o., ale pravda je i to, že se ve filmu pořád něco děje. Akce je poměrně dost a je celkem přehledně natočená, takže jsem se rozhodně nenudil a film určitě není tak špatnej, aby byl v černý barvě. Pokud máte rádi podobný vojenský akce, tak to klidně dejte.50%(5.4.2015)

 • JohnSmith
  odpad!

  Na tuhle sračku mě zlákal Tom Sizemore a bylo to nemilé překvapení. Celé je to divné, nezajímavé, jak píše Kenji, ty dvě coury v maskáčích to byl taky mazec. A pak pět nebo kolik námořníků zlikviduje kompletně výcvikovej tábor, hmm drsní kluci. Jestli jsem dobře poslouchal, tak si tam šli pro dva zajatce, proto je rozumný ten tábor nejdřív vybombardovat, zvlášť když nevím, kde ty zajatce držej. Dál už jsem se radši moc nedíval, protože mě to znechutilo a myslím, že jakýhokoli člena Navy seals by to znechutilo taky.(10.5.2014)

 • mzss1
  ***

  |50%| Tak jsem se do tohoto béčka pustil. Jinač, to, že to má nějakou návaznost s filmy Za nepřátelskou linií, to je blbost. Maximálně to má trochu, ale jen trochu podobný děj. No a ted k filmu. Rozhodně z toho moc odvařený nejsem. Je to tak na lepší 2*, ale já jsem z určitých důvodů dal tu nejslabší možnou 3*. Třeba z toho, že zde bylo pár dlouhých akčních sekvencích, snaha tu viditelně byla, když se jedná pro mě zatím o nejslabší film mého oblíbeného béčkového režiséra Reného. Žebříček filmů, které jsem s ním viděl a jak hodnotil: Smrtící zbran (2008) – 5*-96% ; Voják 2 (2009) – 4*-70% ; Rallye smrti 2 (2010) – 4*-77% ; Rallye smrti: Peklo na zemi (2012) – 4*-70% ; 12 Rounds: Reloaded (2013) – 4*-78%. No a tento snímek je mým posledním viděným filmem tohoto režiséra. Rozhodně nejsem nějak zklamaný. Co se týče příběhu, je to velmi obyčejné, když tu máme menší pointu na konci, kterou jsem celkem uhodl. Herci, jejich konverzace a nějaké ty pouta k nim ? To se mi bohužel nepovedlo vytvořit. Hudba ? Nic moc. Akční scény působily dost obyčejně, ale byly natočeny dobře, dobrá kamera. Ocenuju, že byly dlouhé akční sekvence. A dlouhé akční finále, z toho jsem byl místy unešen jak se nekompromisně pálilo z pistolí a protivníci padali, krev nějaká byla. Takže akce to zachraňovala, zbytek filmu, to prostě moc dobře nefungovalo. Takže slabší průměr ve výsledku. Aspon to, no.(22.4.2015)