Mickeyho velká jízda

Get a Horse!

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2013, 6 min

• easaque

retro zábava, která dostala moderní kabát. Mickeyho jsem moc nemusel a tohle můj názor nezměnilo. Určeno dětským a dětinským divákům ;-) Jen 2 hvězdičky a viděl jsem to tady: https://www.youtube.com/watch?v=l5hVruHRYcA [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](31.3.2015)

Skvely predkrm pred Frozen. Uzasne sklbenie staruckej klasickej animacie Mickey Mousa s novou 3D technologiou v nevidanej forme, kde sa s uplnou lahkostou striedaju ciernobiele 2D a farebne 3D prvky. Technicka invencia a napady u mna vyvolali cistu radost z pozerania. Hlasky Mickey Mousa (ktoreho nahovoril este samotny Walt Disney), ale aj inych postav boli zostrihane z roznych starych Mickey Mouse animakov z 20-tych a 30-tych rokov. Cool!(31.12.2013)

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(21.2.2014)

Předfilm Frozen, kterým Disneyho studio vzdávalo hold starému Mickeymu (myšlen ten skutečně prapůvodní Mickey Mouse), a který propojoval černobílou grotesku se soudobou 3D animací, a který šlape od začátku až do konce. I když mi s přibývajícím věkem připadá typicky naivně zobrazované brutální násilí čím dál samoúčelnější a ubožejší, nejde filmečku upřít nápad a výbornou práci s ním. Což je něco, co Frozen chybí asi tak jako Tondovi Blaníkovi morální kredit... 80%(20.3.2016)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 14.1.2014) Krátkometrážní film promítaný před Ledovým královstvím, který vyniká zejména vizuálním pojetím, které staví na propojení staré a nové animace a je vskutku nápadité a dobře zpracované. Samotný příběh je jednoduchý, ale humorný a svižný, takže já jsem na těch pár minut pěkně pobavil.(12.2.2014)