Evan (Lou Taylor Pucci) se nachází v životní krizi. Během krátké doby přišel o oba rodiče, se kterými si byl velmi blízký. V den pohřbu své matky se zaplete do rvačky v baru, kde pracuje, což ho připraví o práci a navíc ho čekají oplétačky se zákonem. Evan se rozhodne před svými problémy utéct a tak odletí do Itálie, kde si po pár dnech začne románek s atraktivní Louise (Nadia Hilker), která ovšem skrývá své temné starodávné tajemství. (oficiální text distributora)

Fr

„JSEM Z PŮLI NEPROZKOUMANÁ VĚDA, HROMADA ZMATENÉ BIOCHEMIE A BLÁZNIVÝCH HORMONŮ…“ /// Tak líp bych to neřekl! Ovšem „k věci“ se dostaneme tak cca za půl hoďky. Do tý doby je to vo hovně. Takový šlapání vody, který mohlo bejt vodbytý za 10 minut. (každej kdo měl někdy krizi, ví, vo čem mluvím) A tak Evan vyráží na cesty a potká holku, co bez stříkačky dlouho nevydrží (ne vole, do švestek už vůbec!) Tak rozhodně bych řek, že je to zajímavější než ta upírka z Orientu. Aspoň teda nejdřív myslím. Pak přicházej tuny romantickýho vykecávání a zamilovaná romantika vítězí nade všema nechutnostma. Melou takový ty řečičky vo trávení veškerýho času pospolu (toho zbejvajícího) – kurva, to se dá říct dvěma větama… a ve finále je jedno, že nejde vo upírku. Melou a melou a melou a já mám chuť fláknout 2*! Každopádně vztah člověka se zombíkem nebyl nikdy krásnější! (říkám vztah, ne film!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará vobčas pěkně smrdí. 2.) Šukám všechno co se hejbe – i kdyby to mělo každou chvíli chcípnout. 3.) Thx za titule ,,Kasparov88“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

ricci.s

Chlapík sa presťahuje do Talianska, spozná pipku, začnú spolu šukať, akurát že ona má menší problém a sem tam sa premení na zrúdičku. O niečo menšie zlo ako posledný "Resolution" (pár zaujímavých momentov tam bolo), ale ani tie mi nevynahradia tú nekonečnú nudu, ktorú tento vraj "horor" ponúka. Samozrejme - to, čo niektorí užívatelia vyhypujú, sa mi podľa očakávania protivilo najviac - nulové tempo, horda drístov, žánrovo úplne mimo, a ešte aj stopáž vhodná na samovraždu, pretože ten alternatívny pohľad týchto dvoch režisérov mne osobne nehovorí nič, a pokiaľ sa ich tvorba bude uberať týmto smerom, tak radšej nech toho natočia čím menej. Čo tu mám pochváliť? Jedine niekoľko pekných trikov, keď sa tá holčina premieňala, či občasnú vtipnú hlášku (zombík si pichá heroín - tam som sa aspoň pousmial). Síce som si občas spomenul na môj obľúbený "Dagon" - či už chápadlami alebo peknou destináciou, ale to by sa tvorcovia museli aspoň trochu koncentrovať aj na to hororové hľadisko, a nie na všetko ostatné okrem toho. Originálne to možno celkom je (dokonca by sa z toho dala vytvoriť pekná zmutovaná jazda). Ale žiaľ, nestalo sa, u mňa takmer celé zle. ()

J*A*S*M

Moorhead a Benson nejsou v prvé řadě hororoví fanoušci / tvůrci, nýbrž chytří a osobití filmaři, kteří jsou schopni vymyslet zajímavý a originální koncept, který žánrových prvků sice využívá, ale rozhodně se na ně nespoléhá a nepovažuje je za samospásné. Spring je ještě méně "horor" než jejich předchozí film Resolution. V podstatě vůbec. Ale film je to dobrý (a také už jsou v něm na rozdíl od minula vidět nějaké production values). Podmanivá atmosféra, pěkná kamera, dobré herecké výkony, zajímavě vymyšlená mytologie. Důležité je, že mi osud hlavních postav na konci nebyl ukradený. ()

Radek99

Vynikající námět (alegorie toho, co od nás vyžaduje láska a co to znamená přijmout někoho úplně) přetavený v hodně svérázný americký romantický indie film. Atmosféra nezávislého filmu trochu podobná té v Přežijí jen milenci, Jim Jarmusch je sice umělecky trochu někde jinde, ale i tak z toho vychází dualita - Zemřou jen milenci! V rovině rozhovorů obou hlavních postav Jaro trochu připomíná i kultovní trilogii Richarda Linklatera. Herci dostali od tvůrců šanci vytvořit ,,skutečný" vztah a svou příležitost využili bezezbytku. Chemie fungovala. Důležité je nic si předem o tomhle filmu nezjišťovat a zhlédnout ho coby nepopsaná tabulka, jedině pak bude fungovat správně moment překvapení... ()

DaViD´82

Na více než obstojnou prázdninovou indie romanci s veskrze sympatickým párem je násilím naroubovaná horrorová linie s jakože přesahem, která sebe sama utápí v otravných wannabe symbolických makabrózních výjevech, až se ke konci stává nechtěně směšnou (kostelní zombie heroína budiž čestnou výjimkou). Onomu sympatickému páru navzdory. ()

• Část filmu se natáčela v americkém Los Angeles v Kalifornii. Dalšímí lokace našli filmaři v Itálii, konkrétně ve městech Bari, Polignano a Mare a Conversano. (hansel97)