Spring

Justin Benson

Aaron Moorhead

Jimmy Lavalle
  • lucijelucije

Hrozně zvláštně natočený film. Ve své podstatě to není vůbec špatný snímek, ale děsně protažený, táhne se příliš dlouho na to, než vám dovolí nahlédnout do svého nitra. Takže dle mého názoru si Spring zaslouží celkem kladné hodnocení, avšak pro mě to byla nuda. Kdyby se přidalo trochu šťávy a nenechali by diváka tak dlouze čekat na jeho podstatu, která však nakonec byla dost přemrštěná ve svém jádru, hodnotila bych kladněji.(4.7.2015)

Na více než obstojnou prázdninovou indie romanci s veskrze sympatickým párem je násilím naroubovaná horrorová linie s jakože přesahem, která sebe sama utápí v otravných wannabe symbolických makabrózních výjevech, až se ke konci stává nechtěně směšnou (kostelní zombie heroína budiž čestnou výjimkou). Onomu sympatickému páru navzdory.(3.8.2016)

Nezávislá romance není žánrem, který bych vyhledával, ale tohle by se mi možná líbilo i kdyby tu nebyl ten hororový nádech. Ústřední dvojice totiž byla nejen sympatická, ale úžasně jí to klapalo. A vydařil se i charakter onoho tajemna. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není nějakou zprofanovanou tajemnou divou, házející hypnotické pohledy, ale úplně obyčejnou holkou, která má problém. Sám jsem byl překvapený, jak mě to bavilo. 80%(8.9.2015)

Som v miernom a nenápadnom šoku. Super horor (troška ako Dagon od Stuarta Gordona, ale lepšie). Parádna talianska atmosféra. Historické ulice a uličky, dvory a námestičká. Do toho more, slnkom zaliate letné sady a záhrady, no proste bomba. Ústredný hrdina vcelku sympaťák a jeho európska láska môže byť. Masky bombové, niektoré scény značne nechutné, prípadne znepokojivé. Nebudem spoilerovať, ale scenár je skutočne originálny, nevedel som, čo presne mám od Spring čakať a zostal som milo zaskočený. Prvú hodinu a 15 minút paráda, pre mňa jeden z najlepších hororov roka 2014. Bohužiaľ, potom nasleduje ešte ďalších asi 25 minút a tie už veru príliš super nie sú. Nebudem prezrádzať, ale dej sa vyberie nečakaným smerom. No nie nečakaným v dobrom, ale skôr v zlom zmysle slova. A od konca som čakal niečo úplne iné (hoci musím priznať, že som sa bál, že presne taký nakoniec filmári zvolia). Najhoršie je, že posledná polhodinka je ladená miestami akoby až do komédie, čo je strašné. Napriek tomu musím dať vysoké hodnotenie, pretože hoci sa režiséri snažili naštvať ma nevydareným koncom, nakoniec sa im to nepodarilo a napriek istému sklamaniu prevládali pozitívne hororové pocity. A potešilo ma opäť vidieť Jeremyho Gardnera z The Battery.(22.2.2018)

Byl jsem předem varován, že nejde o klasický hororový kousek, ale spíše hodně zvláštní směsku filmových žánrů. Právě to mě lákalo asi nejvíc, přestože jsem byl varován, že velkou roli tu hraje „romantická“ zápletka, kterou já opravdu nemám moc rád. Musím však dát za pravdu všem, že ačkoliv je zde cítit mysteriózní nádech, tak jsem se na to taky dodíval hlavně kvůli Nadii Hilker a velkému očekávání grandiózního vyvrcholení. Bohužel to se však v tomto případě nekonalo a tak ve mně převažuje mírné zklamání. Přece jenom cítím, že potenciál tvůrčí myšlenky měl rozhodně navíc. První polovina filmu (pokud nepočítám bitku v hospodě) mělo dost vlažné až uspávající tempo a především nepříliš záživný děj. Přece jenom pohled na malebné italské městečko byl sice fajn, ale pokud neholdujete romantickým či opileckým žvástům, tak se budete hold nudit jako já. Teprve ve chvíli kdy Nadia Hilker ukáže své ženské přednosti a hlavně začne scénárista poodkrývat tajemství točící se okolo její postavy, se v mých očích dostavilo výrazné zlepšení. Dočkáme se několika bizarních metamorfóz (mutací), které jsou každopádně příjemným zpestřením, především však velmi slušně zpracovány. Právě díky nim si na své konečně přijde i milovník hororového žánru. 50%(21.9.2015)

• - Farmář Angelo (Francesco Carnelutti) ukazuje Evanovi (Lou Taylor Pucci) ze svého sadu v dálce viditelnou sopku. U městečka Polignano se však nikde v okolí žádná sopka nevyskytuje. (hansel97)

• - Část filmu se natáčela v americkém Los Angeles v Kalifornii. Dalšímí lokace našli filmaři v Itálii, konkrétně ve městech Bari, Polignano a Mare a Conversano. (hansel97)