Kung Fury (festivalový název)

• Švédsko

Linus Andersson

Patrik Öberg

Linus Andersson

Nils Moström

Absolutni 80's dokonalost se vsim vsudy a hlavne poradna porce napumpovane 80's hudby vcetne nove hitovky Davida Hasselhoffa "True Survivor", od kvalitni kinematografie proste nelze chtit vic. Konecne Kickstarter zafinancoval i nejaky prvotridni film, ktery uz ted seriozne aspiruje na film roku. 10/10(30.5.2015)

Když vás parta magorů svým nadšeneckým produktem strhne tak, že imbecilně hýkáte už v první minutě a hltáte další a další narážky, nápady a detaily, máte o věci rychle jasno. Doba příšerných akčních béček a "insert the coin" videoherních terminálů znovu ožívá a doprovází ji neuvěřitelné fandovské nasazení s mohutným dopingovým nástřelem. Těch třicet minut je pozlacených, jelikož každá navíc by už zřejmě bolela a každou chybějící bych oplakal (schován za osmibitovou herní konzolí, poslouchaje synťáky a huga čaga). Stydlivá slza v oku.(30.5.2015)

Nehorazne jsem se na tuhle ujetost těšil! Na začátku jsem z některých scén umíral smichy. Hlavně mě nejvíc dostal nasranej hrací automat co všechny fuckoval. Hitler jako zaporak taky dobrý, hackerman a gladiatori, thor.. dobre postavy ale ty přehnaný scénky byli stejně nej. Mrzelo mě ze ta půl hodinka utekla tak rychle. I když ono by to možná omrzelo kdyby to bylo delší na tom konci už jsem se tolik nenasmal. Na amatérský počin ale hodně Supr.(4.6.2015)

Švédské krátkometrážní překvapení druhého dne filmového víkendu, unikátně na velkém platně. Je to pěkný, parodický, dynamický a ironický hold filmům osmdesátých let dvacátého století. Jen se bojím, že stopáž je tak akorát a délka celovečerního filmu by to zkazila. Cameo Björna Gustafssona opět super, ten člověk umí dobře drobně plakat.(10.8.2015)

Je to vtipný, není to vtipný, je to vtipný, není to vtipný, je to... a tak pořád dokola. Zajímalo by mě, jestli někdy z té nekonečné sedmikrásky vyškubu odpověď. Zatím jsem tak v polovině a vyhlídka na to, že mě ještě čeká celá louka takových přebujelých kytek (je/není to vkusný, poctivý, dobrý, ...), no, snad se ani nechci dobrat výsledku.(11.6.2015)

• - Film byl natočen na digitální zrcadlovku Canon 5D a kameru Sony FS-700. (Hawaj)

• - Jde o fanouškovský projekt financovaný pomocí Kickstarteru. Tvůrci na něm vybrali 630 tisíc dolarů. (Zofan)

• - Hláška „Don't hassle the hoff“ naráža na parodický hudobný videoklip od The Boy Cruise, kde hrá David Hasselhoff hlavnú úlohu. (ywo666)