Kung Fury (festivalový název)

• Švédsko

Linus Andersson

Patrik Öberg

Linus Andersson

Nils Moström

Šíleně nadsazená řežba, která slouží jako pocta i parodie osmdesátkových akčních filmů. Největší stupidity a klišé jsou přetvořeny v čirou zábavu. Hlášky fungují jak mají, lacinné efekty jsou sympatické a skoro se stydím přiznat, že i hudba je zde vynikající. Půl hodina je tak akorát k zachycení esence všeho dobrého na špatných filmech 80. let... 8/10(30.5.2015)

Je to vtipný, není to vtipný, je to vtipný, není to vtipný, je to... a tak pořád dokola. Zajímalo by mě, jestli někdy z té nekonečné sedmikrásky vyškubu odpověď. Zatím jsem tak v polovině a vyhlídka na to, že mě ještě čeká celá louka takových přebujelých kytek (je/není to vkusný, poctivý, dobrý, ...), no, snad se ani nechci dobrat výsledku.(11.6.2015)

Tak mi to nedalo a musela jsem si pustit ten kraťas, ze kterého jsou tu všichni tak odvaření. Jako ne, že bych se u této šílené parodické všehochuti občas nezasmála, ale člověk asi holt musí mít ta osmdesátá léta zažitá, nebo být alespoň jejich fanouškem, aby to dokázal plně docenit, což není zrovna můj případ. Ale je fakt, že to hacknutí času nemělo chybu.(30.5.2015)

• MartinezZ

Zklamání. už před nějakou tou dobou byl venku takový ten trailer ukazující, co by mohlo vzniknout. A ten nevypadal špatně. Když se dalo poté vědět, že film skutečně vznikne, docela jsem se těšil na ne nezajímavě vypadající osmdesátkovou koninu, ve které bude bizarnost, kung-fu, Hitler, lepé vikingské děvy, dinosauři, správně praštěný vizuál... Ale nijak blíže jsem dění nesledoval. No a nyní namísto filmu přichází třicetiminutový sestřih nijak na nic nenavazujících scének s několika dobrými nápady, který zase jen ukazuje, jaký film b mohl vzniknout. Ale tohle má být ten film a díky tomu to nefunguje. Absurdních bláznovin je tu dost, ale furt jde jen o náhodně na sebe naplácané scénky a spíše to má asi navnadit na nákup retro-like hry, než jako i krátký film. Většinu toho nejlepšího bylo vidět už kdysi v prvotní ukázce a traileru. Bizarní absurdity ano, ty tu jsou, humor ale za dobu tvorby kamsi vyprchal.(30.5.2015)

Pekelná parodická jízda nadšenců, kteří chtěli vzdát hold osmdesátkám a veskrze se jim to povedlo. Adrenalinový zážitek, okořeněný velice dobrým pěveckým výkonem Davida Hasselhoffa (a to myslím upřímně). Naprosto vše, co bylo ztělesněním oněch roků, hudba, film, hry, zkrátka vše. Nezaměnitelná atmosféra a neskrývané emoce, které mne naplňovaly při sledování této ztřeštěnosti. Čistokrevná nostalgie. 80%(31.3.2016)

• - Film si odbil svoju premiéru na festivale v Cannes 2015 a v ten istý deň i na serveri YouTube. (toi-toi)

• - Celé natáčanie prebiehalo v Štokholme a jeho blízkom okolí. (toi-toi)

• - Film je možné pozrieť si zdarma na oficiálnej stránke: www.kungfury.com. (Gothar)