poster

Kung Fury (festivalový název)

 • Švédsko

  Kung Fury

  (festivalový název)
 • USA

  Kung Fury

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

Švédsko / USA, 2015, 31 min

Režie:

David Sandberg

Scénář:

David Sandberg

Kamera:

Linus Andersson

Producenti:

Linus Andersson

Střih:

Nils Moström
(další profese)
 • dawe04
  *****

  No do #$@&%*! 30 minutový amatérský kraťas zasponzorovaný fanoušky na Kickstarteru je naprosto BOŽÍ pocta a parodie akčním VHS béčkům. Je tam naprosto všechno: drsné hlášky, pitomé dialogy, mortal kombat akce, kung fu, vraždící hrací automat, dinosauři, bohové, sexy bojovnice, Hitler cestující v čase...vše geniálně podkresleno tou příšernou 80. hudbou. Závěrečná bitka Thora, tyrannosaura, dvou sexy vikingských válečnic s armádou nacistiského Německa je jeden z největších mindfucků ever. Naprostá povinnost! "Then I was hit by a lightning and bitten by cobra".(31.5.2015)

 • Slartibarkfast
  ****

  Pekelná parodická jízda nadšenců, kteří chtěli vzdát hold osmdesátkám a veskrze se jim to povedlo. Adrenalinový zážitek, okořeněný velice dobrým pěveckým výkonem Davida Hasselhoffa (a to myslím upřímně). Naprosto vše, co bylo ztělesněním oněch roků, hudba, film, hry, zkrátka vše. Nezaměnitelná atmosféra a neskrývané emoce, které mne naplňovaly při sledování této ztřeštěnosti. Čistokrevná nostalgie. 80%(31.3.2016)

 • H34D
  ****

  Šíleně nadsazená řežba, která slouží jako pocta i parodie osmdesátkových akčních filmů. Největší stupidity a klišé jsou přetvořeny v čirou zábavu. Hlášky fungují jak mají, lacinné efekty jsou sympatické a skoro se stydím přiznat, že i hudba je zde vynikající. Půl hodina je tak akorát k zachycení esence všeho dobrého na špatných filmech 80. let... 8/10(30.5.2015)

 • ScarPoul
  ***

  Má to nábeh stať sa kultom. Tvorcovia očividne znalý dobou, kedy vznikali drsné filmy, si z nej berú to najlepšie a vytvárajú tak neuveriteľný mix blbostí a sebaparódie. Niektoré vtipy sú naozaj podarené - skateboardovanie na nacistovi, Tank You atď. Osobne ale presne takýto druh exploatačných paródií nemusím. Vtipov je tam veľa na malom priestore a nie každý dostane to správne vypointovanie. Ako jednohubka, ale pomerne zábavné. Hlavne ak titulnú pieseň naspieva Hasselhoff. Jeho rodina musí byť hrdá.(1.6.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Když vás parta magorů svým nadšeneckým produktem strhne tak, že imbecilně hýkáte už v první minutě a hltáte další a další narážky, nápady a detaily, máte o věci rychle jasno. Doba příšerných akčních béček a "insert the coin" videoherních terminálů znovu ožívá a doprovází ji neuvěřitelné fandovské nasazení s mohutným dopingovým nástřelem. Těch třicet minut je pozlacených, jelikož každá navíc by už zřejmě bolela a každou chybějící bych oplakal (schován za osmibitovou herní konzolí, poslouchaje synťáky a huga čaga). Stydlivá slza v oku.(30.5.2015)

 • - Ve scéně, kdy Kung Fury (David Sandberg) mluví v autě s palubním počítačem Hoffem (David Hasselhoff), je parodován počítač HAL 9000 z filmu 2001: Vesmírná odysea (1968) a zároveň i seriál Knight Rider (od r. 1982), ve kterém hrál řidiče mluvícího auta David Hasselhoff. (darthhokro)

 • - Film je možné pozrieť si zdarma na oficiálnej stránke: www.kungfury.com. (GothaR)

 • - Film si odbil svoju premiéru na festivale v Cannes 2015 a v ten istý deň i na serveri YouTube. (toi-toi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace