poster

Milostné písně

 • anglický

  Love Songs

  (festivalový název)

Drama

Česko, 2013, 47 min

Režie:

Bohdan Karásek

Scénář:

Bohdan Karásek

Kamera:

Jiří Strnad
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Exkvizitor
  *****

  Civilní, inteligentní, přirozeně působící, skvěle zahraná "bytová" konverzačka, při níž si člověk matně vzpomene, jak skvělé filmy se tu na podobném principu točily před půl stoletím.(12.1.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Překvapila mě absence silnější pointy, ke které jako by to směřovalo, ale nakonec to není zvlášť na škodu. Skvělé vedení herců a schopnost vzbudit zájem o postavy na malém prostoru. Možná by mi fakt víc vyhovoval alespoň jeden emocionálně silnější moment, který by maximálně zužitkoval tragickou událost na pozadí (teda "pozadí" - ono to jde vyvodit od samého začátku, ale to nevadí), ale to třeba chci po tom filmu moc, aby mě uspokojoval. A na filmech jako Karáskovy je dobré právě, že to nemají zapotřebí.(20.8.2019)

 • Vitex
  *****

  Dosud bohužel skoro dokonale neznámý Karásek nadále zúročuje své bohaté zkušenosti - má už dva filmy vykazující vyzrálost stylu a řemeslnou dokonalost. Možná by s pár dalšími desetitisíci v rozpočtu vypadaly ty snímky jinak, ale ne o moc. Především projev herců ať nikdo nepovažuje za jakkoli ovlivněný jakoukoli produkční nedosáhnutelností či režijní neschopností - vše je záměr a naplnění koncepce, cesta ven z "takového toho českého herectví" a pro mě osobně jeden z mála povedených počinů v této oblasti za pěkných pár let. Scénář byl psán na digitální váze vážící snad i setiny miligramů. Chápu samozřejmě, že kdo Karáskovu tvorbu nezná, může zaměňovat jeho jemnou nadsázku s nezáměrnými efekty amaterismu nebo něčím podobným. O to větší vina padá na ty, kdo mají možnost jeho tvorbu představit českému publiku a neodvažují se. Ten film je národní poklad. Ale doma samozřejmě není nikdo prorokem.(1.7.2015)

 • Slarque
  ***

  Návštěva u staré známé po čase, seznamování se s jejím současným přítelem, debata tří lidí v obýváku, uspávací kombinace prášků, zpěv sprostých verzí hudební klasiky... Prostě takový malý nezávislý „bytový film“.(15.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace