poster

Chaled

 • Kanada

  Khaled

Drama

Kanada, 2001, 85 min

 • zette
  ****

  Namet je povedeny, jen si myslim, ze za techto okolnosti by okoli reagovalo daleko drive. Atmosfera ulic torontske periferie je vystihnuta dobre, stejne jako byt hlavniho hrdiny. Film, i diky kratke stopazi drzi divaka v pozornosti. Ozdobou celeho filmu je ovsem velmi civilni herecky vykon Khaleda, ten stoji za pozornost. Celkem by me zajimalo, na kolik penez tento film vysel. Slabsi ctyri hvezdicky.(14.9.2014)

 • POMO
  ****

  Spočiatku mi digitálny obraz a extrémna nízkorozpočtovosť dosť vadili. Film si vyslovene pýtal dôstojnejší 'look' a kvalitnú symfonickú, temnú hudbu. Ale s pribúdajúcimi minútami mi všetko toto plne vynahradil veľmi slušne vygradovaný scenár a tvorivá réžia v spoitosti s kamerou, ktorá fantasticky umocňovala celkovú dramatičnosť (viď. záber na Khaleda s panvicou v ruke, utekajúceho cez chodbu do pivnice). V tejto polohe už digitálny obraz nebol na škodu, ale naopak dodával filmu na osobitosti a naturalistickej autentičnosti. Pochvalu si rozhodne zaslúži aj mladý herec a predovšetkým UNIKÁTNY námet, na ktorom celý tento brilantný snímok stojí.(11.7.2002)

 • Snorlax
  **

  Smířila bych se s tím, že Khaledova matka má plíce na cimpcampr a přitom kouří extraligu. Celkem bych i pobrala, že si malý kluk neví se smrtí matky rady a nepokusí se jí zavolat sanitku. Ale pak Khaled předvede sled rituálů, který by mohl naznačovat, že trpí obsedantně kompulzivní poruchou, a vše završí tím, že si lehne do postele v botách. Svět dospělých je zlý, všichni chtějí Khaledovi ublížit, sociální pracovník s domovníkem na něj takřka pořádají hony. A Massombagi chce, aby tomu všemu divák věřil. K tomu neshledávám důvod. A neokouzlí mě ani pokus o artové provedení v podobě roztřesené kamery. Představitel hlavní role hrál velmi dobře, ale jiné pozitivum na tomhle snímku nedokážu najít.(19.10.2014)

 • Lima
  ****

  Nemusím mít zrovna všechno jak na zlatým podnose, ale stejně mně trochu zamrzel nedořčený konec. Přesto jde o zajímavý film, se silným a originálním příběhem. Velmi potěšil výkon dětského představitele v hlavní roli, na svůj věk je herecky přirozený a nepřehrává. Digitální kamera nevadí, naopak posiluje autenticitu příběhu.(4.7.2003)

 • Jordan
  ****

  kanada nenesie na rozdiel od svojho južného suseda morálnu zodpovednosť za osud ľudstva, tak si môže dovoliť aj oveľa kritickejšie a dramatickejšie snímky . . . ktoré nemusia končiť vyslovene dobre a niesť nejaké kladné posolstvo a optimistické pocity . . . týmto sa však otvára brána k natočeniu naozaj kvailtného filmu, filmu ako napr. Khaled(23.2.2005)