Psí dny

• slovenský

Psie dni

Dog Days

Rakousko, 2001, 121 min

Rakouská sonda sledující 12 podivnejch postaviček a jejich osudy odehrávající se během jednoho extrémně parnýho víkendu. Rozhodně bych ale neřekl, že film je laděn dokumentaristicky. Spíš má svůj osobitej a originální styl vyprávění. Jak už bylo psáno v obsahu : Existoval sice scénář, ale bez psaných dialogů. A i díky tomu nemůže divák absolutně tušit jakým směrem se bude tenhle kousek dál odvíjet. A v těhle parných dnech naším postávám teče nejen pot po tělech, ale mnohým postavám začnout téct i nervy. Takže se dočkáme násilí, sexu, ponižování, bezmoci a beznaděje. Ale myslím si, že vše je v celkem přijatelný míře. Čím jsem byl sice trošku zklamanej, ale je to taky tím, že preferuju především horor a podobný psycho zvrhlosti. Takže tohle mě nedokázalo až tak zaskočit. Ale i tak to na mým hodnocení absolutně nic nemění. Navíc chápu, že to Seidl chtěl natočit umírněnějším stylem, protože jen tak má film větší šanci oslovit co nejširší škálu diváků. Za sebe musím říct, že je to velice originální a povedený drámo. Film určitě doporučuju..... La Cucaracha, La Cucaracha(23.1.2016)

Tohleto není rozhodně žádný dokument, to si na dokument pouze hraje. Jen považte, i když se film točil v průběhu tří pořádně parných let v letech 1998, 99 a 2000, při natáčení se ještě přitápělo, aby se ubozí herci i neherecké oběti dostali do toho správného odpudivého kvasu, jenž z filmu tak nádherně sálá.(12.5.2005)

Pokiaľ chcete spoznať všetky zaujímavé top 10 nášho sveta, Psie dni nesmiete zmeškať.....Ulrich vlastne robí podobnú reflexiu rakúskeho života, ako Simpsonovci toho amerického. Lenže využíva trochu iné prostriedky.....Verme, že má Rakúsko dobre zmapované a čo hovorí, je niekedy aj pravda. Sex, násilie, šovinizmus....ale prečo si to tie pasívne ženy nechávajú páčiť? Nie sú nakoniec horšie? To nie, ale podľa Seidla určite blbšie...(9.2.2014)

Dokumentární formou natočený film, který málokomu zpříjemní odpoledne kvůli své syrovosti. Ale jinak je to zdařilá reflexe vyprázdněnosti lidského života dnešní doby. Aktéři se ve změti provokujících scén zoufale snaží zaplnit svoje životy nějakým smyslem. Toto téma je zdařile uchopené, ale bohužel pro mě odpudivé. To je důvodem mého nízšího hodnocení, jinak bych dal více hvězdiček.(21.1.2012)

Ejhle, člověk 21. století! Výborní (ne)herci v zajetí blahobytných strázní... Co jiného říct, než že toho má pan Seidl hodně co říct. Totiž, tak nějak čekáte, kdy děj vyústí v tragédii a až s koncem si uvědomíte, že to CELÉ byla tragédie, která si navíc dál žije svým vlastním životem, patrně řízeným podprahovými signály z La Cucarachy :-) Viděno v rámci Season Challenge Tour, týden ve Střední Evropě.(7.10.2015)