Nejdelší jízda

Najdlhšia jazda

• Austrálie

Romantický / Drama

USA, 2015, 123 min

Příběh vás provází hned dvěmi romantickými dějemi a vy si máte vybrat, který z nich je lepší. Příjemně mě překvapil Alan Alda, ale po pravdě mi nic neříkají cowboyové, dopisy a už vůbec umění. Co mi však dost říká je Britt Robertson. Nádherná holka co se narodila aby byla viděna. Zatím herecky nic moc, ale třeba dospěje. Koukatelná ale rozhodně je.(25.12.2016)

Neustále jsem měla pocit, že sleduji Clinta Eastwooda za mlada. Scott Eastwood je skutečně věrnou kopií svého slavného otce. Náhodná & nečekaná & osudová setkání, která mění životy. Vzpomínky & zkušenosti uchované pro další generaci. A pořád platí to samé = bez vzájemných kompromisů se těžko žije v jakémkoliv vztahu.(24.7.2015)

Byl jsme na pochybách, jestli dát 4* nebo 5*, ale nakonec jsem dal 5*. Rozmýšlel jsem se proto, že úplně nemusím romantické filmy. Naproti tomu mám rád Alana Aldu. A tenhle film mi trochu otevřel oči. To, že není nejmladší, vím. Ale nikdy mě nenapadlo, že to s ním jednou mohlo být takto vážné, byť snad v současnosti není. Proto jsem rád, že jsem si film kvůli němu užil, protože nových filmů s ním nemusí moc přibývat, ale pevně věřím, že jich ještě pár bude. Bylo by to určitě fajn. A pokud odhlídnu od Aldy, tak je tu jedna zajímavá paralela mladýho a starýho Eastwooda. Ten starší začínal jako cowboy, ten mladší tady docela podobně navázal. Prostě klobouky mají v rodině. Nejspíš se to dědí.(1.5.2017)

Taková obyčejná romantika, která působí naředěným dojmem. Tvůrci si očividně řekli, že nemají moc, co vyprávět a tak místo příběhu jednoho páru budou vyprávět o párech dvou. A ten druhý bude samozřejmě z minulosti a poznamenaný válkou, protože na to lidi letí. A ne, ani závěrečné gesto neospravedlní to, že to bylo zbytečně dlouhé (protože jsou tam dva páry). Plus je, že mladého Iru hrál můj favorit z Boardwalk Empire (Jack Huston), na druhou stranu nepochopím, proč si mladej Clint Eastwood "vybral" ufňukanou Angie z Under the Dome namísto Supergirl (já bych volil opačně). Na herce a herečky se kouká dobře a někdy je taková romantika zapotřebí, ale určitě by to šlo zkrátit. Prostě nic nového a objevného se nekoná.(3.8.2015)

Bravurně roztahané, dvě hodiny vyčerpávajících srdíček, cukrkandlových pusinek, sluníček v duši. Za to já uděluji Pulitzerovo varle. Nicholas Sparks je nejotravnějším spisovatelem všech romantických dob! Medový hošan, který to tak ukrutně rád roztáčí na hřbetu býka v Balíkově, střetne cukrkandlové blond vyžle, které by tak ukrutně rád roztočil na svém pyji. Než se tak stane, vstoupí jim do cesty dědek, co se rozpomene na svoji lásku. Trojka je zamítnuta, dědek je potlučený po autonehodě, ovšem kecá mu to náramně. A tak skáčeme neustále ze současnosti až o nějakých sedmdesát let zpět, abychom se dozvěděli, jaký to měl ten děda náramně láskyplný vztah se ženou, co mu vydržela na celý život, a že nemohl chudák ani porovnávat s jinými ženami. A trvá to tak dlouho. Hned je zjevná paralela se Zápisníkem jedné lásky stejného autora. Scénář je nemožný. Je zde ovšem režie George Tillmana, která to scenáristické zvěrstvo krotí. Nepovedly se mu hlavně scény z rodea. Eastwood skákající na evidentním trenažéru býka působil až komicky. Scott Eastwood se i nadále drží v popředí hereckých antitalentů, vůbec mu nikdo nebere, že je sexy, ovšem mohl by se už trochu naučit hrát. Britt Robertson zase aspiruje na největší stydlivku, takže zase žádné kozy neukáže. Alan Alda celkem vypráví se zaujetím, ale mě to moc nebralo. Na zamilované filmy od mistra Pilcher Sparkse mě neužije. 5/10(1.7.2018)