Nejdelší jízda

• Austrálie

The Longest Ride

Romantický / Drama

USA, 2015, 123 min

Moc pěkný film o lásce Luka (Scott Eastwood) a Sophie (Britt Robertson). Ještě než se však dají dohromady, zachrání život Alanu Aldovi a tady nám začíná druhá krásná dějová linie o lásce Iry a Ruth. Byly to opravdu dva nádherné příběhy o lásce a byly skvěle propojené. I konec filmu diváka velice potěší. Hodnotím 4,5*.(2.2.2017)

Měl jsem chuť na čistou romantiku, ale díky tomu prolnutí dvou příběhů se to přelejvalo do dramatu. No ne tak docela, v hlavní roli byli ohromní neokoukaní sympaťáci, mezi kterejma to fungovalo. Já teda osobně vyzdvihnu hlavně Britt Robertson, protože na ní bych mohl koukat kdykoli. Ale i mladej Eastwood se očividně potatil. V druhý řadě zas druhej starší pár poznamenanej válkou, kterej vyprávěl o soužití dvou rozdílnejch lidí, trošku zvláštní formou. Ale dohromady z toho vznikla kovbojka, kterou jsme už viděli v každým druhým filmu. Že se ty lidi už neponaučej a nedělaj kompromisy hned na začátku, ale musej si těma krizema procházet. Navíc ty dvě hodiny, to byla teda nejdelší jízda. Od Sparkse jsem viděl už 3 filmy a všechno to má podobnej styl, takže nic novýho pod sluncem.(20.9.2015)

Neskutečně přeslazené, až z toho člověka bolí zuby. Co se týče dvou dějových linek, ta s Hawkey Piercem a tou buchtou, co nepřežila Rudou svatbu byla určitě zajímavější, nicméně Britt Robertson je sympatická a Scott Eastwood fešák, takže ani oni nijak nevadili. Ale jak říkám, je to sladký jak cukrkandl. Určeno fanouškům N. Sparkse.(26.8.2015)

• venison

Naprosto nechápu vysoké hodnocení na ČSFD.. Je fakt, že nejsem cílovou skupinou, ale i tak tahle červená knihovna ničím nevynikala.. Dva slaďouši mají sladké trable, které se vyřeší nejsladším možným způsobem.. Eastwood číslo II. ještě do tatínkova šarmu nedospěl.. Přebývá mu "krásy" a chybí charisma.. Jediné velké pozitivum byl můj oblíbenec (dnes už stařičký) Alan Alda.. Ale všem kámoškám, které odtékají z dramatické romantiky, doporučuji ke shlédnutí.. Já se nudila, ale vy možná zapláčete ;-)(13.9.2015)

• Magika82

Velmi se omlouvám tvůrcům filmu, zvláště scénáristovi Craigu Bolotinovi. Rozhodně nepatřím mezi osoby, které film soudí již po pár minutách. Vždy se jej snažím objektivně shlédnout celý a subjektivně následně hodnotit. Ovšem, pokud nastane situace, jako v tomto případě, tedy, že mi za lehkou polovicí snímku zhruba okolo půl deváté večer spadne hlava a vzbudím se rozlámaná v křesle o půl druhé ráno, mi rozhodně napovídá, že kdesi byla ve snímku učiněna kardinální chyba a snímek přestal dávat smysl. Tudíž se vědomí o své vůli rozhodlo, že spánek má přednost. Z tohoto důvodu nemohu jinak, než-li udělit obligátních 25% za snahu, a 10% za děj. Tedy dvě hvězdy... Tím neříkám, že pro jiného diváka může být snímek naopak velmi zajímavý...(5.10.2015)

• - Natáčanie prebiehalo v Severnej Karolíne. (Laslo)

• - Film v USA vyšel 10. dubna, tedy ve stejný den, kdy se Ruth (Oona Chaplin) a Ira (Jack Huston) poznali. (BMW12)

• - Vo filme zmieňovaná Black Mountain College bola experimentálna umelecká vysoká škola, ktorá skutočne existovala v rokoch 1933 až 1957 v Severnej Karolíne. (Laslo)