Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

Trailer 3

JohnCZ

Klasická sparksovina. Čeká nás tedy film plný lásky, bolesti a především příšerné melodramatičnosti. V dvojici příběhů jasně vítězí ten, ve kterém figuruje Alan Alda a jeho mladší verze. Na Britt Robertson se skvěle kouká, ale její protějšek, v tomto případě mladý kovboj, je zaprdnutý tydýt. Prostě asi klasickej chlap, na kterého se musí pomalejc, což je sice realita, ale ve filmu to působí docela otravně. Navíc celá ta zápletka okolo ježdění na býcích mi z principu vadila. Závěr je klasicky vyumělkovaný, až pohádkový, ale od filmu na motivy knihy od Nicholase Sparkse jsem ani nic jiného nečekal. Pro pacienty trpící cukrovkou je tento film vyloženě zdraví škodlivý. ()

LaRhette

Film má hned několik nedostatků, zároveň i přebytků, bohužel se ale navzájem nevyvažují. Za hlavní mínus považuji upřednostnění docela nezajímavého současného rámcového příběhu, který ve spojení s příjemně (hlavně díky obsazení kombinace Chaplin-Huston) ztvárněným retrospektivním vyprávěním pokulhává. Snaha navázat dva příběhy jejich podobnostmi (totiž spíš vzájemnou rozdílností partnerů obou párů) pak působí velmi plánovaně a zanechává pocit konstruovanosti. Jsou zde i drobné, avšak zásadní chyby typu: teď nám donesli večeři na bar, tak jo, jednou do toho šťouchneme a jdeme pryč. Člověk pak přemýšlí i nad vztahem s nejlepší kamarádkou. Působí podezřele, když se tzv. nejlepší kamarádka hlavní postavy neukáže během její největší krize jako podpora, naopak už o ní není vůbec řeč. To diváka vždycky vyhodí z konceptu. Přebytky se týkají hlavně filmových klišé, za všechny mluví využití deště snad v každé trochu dramatické scéně. Všichni musí být mokří, jinak se to přece ani nedá autenticky zahrát... nebo ne? (Pozitivum na závěr: pohádkové zakončení v podobě zkoušky alá sůl na zlato se povedlo.) ()

Aljak

Pri tých všetkých sfilmovaných "sparksovkách" to už akosi stráca to svoje niekdajšie čaro. Už predchádzajúci filmový počin The Best of Me nedosahoval kvalít ako predchádzajúce filmy podľa Sparksovych diel. A v podobných dojmoch to u mňa pokračovalo aj pri tomto filme. Dvojica časových rovín, ktoré boli svojim spôsobom ako cez kopirák, bola síce dobrým základom, ale dávny príbeh o umelkyni a vojakovi bol určite o triedu pútavejší ako ten odohrávajúci sa v súčasnosti - teda romanca medzi sympatickou Sophie a egocentrickým narcisom Lukom. Nikdy som nechápal čo na tom rodeu tí ľudia vlastne vidia. Ako môže niekomu tých pár sekúnd predvádzania stáť za riskovanie života? A ja napr. neviem čím by si relatívne inteligentnú Sophie mohol získať akurát hentaký sebavedomý debilko (asi jedine svojim vzhľadom?). Ale zbytočne polemizovať. Čo sa týka filmu, nebyť poslednej vynikajúcej štvrtiny (najmä scény z aukcie), tak by som to považoval za obyčajný brak, no vďaka tým scénam spejúcim k vyvrcholeniu filmu dávam aspoň 3*. ()

Arsenal83

Podľa mňa pekná romantika. Britt Robertson považujem za peknú tváričku, ale chýba mi tam nejaká iskra. Scott Eastwood mi vadil, asi preto, že cowboji sa u mňa nespájajú s ideálom muža. Hlavne od Skrotenej hory :) Ale, že sa mestský typ dievčaťa obetoval ako prvý v prospech vidláka, to ma prekvapilo. Očakával som scenár opačný. Príjemný záver a že je dnes takých žien už málo, hodnotenie dávam nadpriemerné. ()

venison

Naprosto nechápu vysoké hodnocení na ČSFD.. Je fakt, že nejsem cílovou skupinou, ale i tak tahle červená knihovna ničím nevynikala.. Dva slaďouši mají sladké trable, které se vyřeší nejsladším možným způsobem.. Eastwood číslo II. ještě do tatínkova šarmu nedospěl.. Přebývá mu "krásy" a chybí charisma.. Jediné velké pozitivum byl můj oblíbenec (dnes už stařičký) Alan Alda.. Ale všem kámoškám, které odtékají z dramatické romantiky, doporučuji ke shlédnutí.. Já se nudila, ale vy možná zapláčete ;-) ()

• Jack Huston, který hraje mladého Ira má hnědé oči, zatímco Alan Alda, který hraje starého Iru, má modré oči. (BMW12)
  • Natáčanie prebiehalo v Severnej Karolíne. (Laslo)