Nejdelší jízda

• Austrálie

• Nizozemsko

Romantický / Drama

USA, 2015, 123 min

Po filmu Safe Haven bylo tohle velice příjemné překvapení. Jasně, červená knihovna jak vyšitá, ale když je nálada, tak proč ne! Hezký dojemný příběh o dvou časových liniích, o umění a samozřejmě o lásce (jinak by to nebyl Sparks). Závěr trochu moc pohádkový na to, aby tomu člověk mohl uvěřit, ale o to v tomhle žánru jde. Takže pro příjemný večer doporučuju - už kvůli sympatickému Scottu Eastwoodovi, který je celý táta.(26.7.2015)

Romantický příběh o lásce a touze stát se nejlepším jezdcem rodea. Po těžkém pádu se Luke po roce opět vrací, aby dokázal že je nejlepší. Po jízde, kdy pokoří býka pozná krásnou Sophii a přeskočí mezi nimi jiskra. Ona zarytá do umění a připravena na novou práci v new yorku, on zatvrzelí touhou vyhrát titul rodea. Do cesty jim vstupuje stařík, kterého zachrání přo autonehodě i s tajemnou krabicí fotografií, ve které se skrývá jeho život i láska. Ani netuší, co pro ně svým vyprávěním udělá a že jim změní životy.. 80%(29.3.2016)

• Magika82

Velmi se omlouvám tvůrcům filmu, zvláště scénáristovi Craigu Bolotinovi. Rozhodně nepatřím mezi osoby, které film soudí již po pár minutách. Vždy se jej snažím objektivně shlédnout celý a subjektivně následně hodnotit. Ovšem, pokud nastane situace, jako v tomto případě, tedy, že mi za lehkou polovicí snímku zhruba okolo půl deváté večer spadne hlava a vzbudím se rozlámaná v křesle o půl druhé ráno, mi rozhodně napovídá, že kdesi byla ve snímku učiněna kardinální chyba a snímek přestal dávat smysl. Tudíž se vědomí o své vůli rozhodlo, že spánek má přednost. Z tohoto důvodu nemohu jinak, než-li udělit obligátních 25% za snahu, a 10% za děj. Tedy dvě hvězdy... Tím neříkám, že pro jiného diváka může být snímek naopak velmi zajímavý...(5.10.2015)

Automobilová nehoda jakožto spojnice dvou romantických příběhů s láskyplnými postavami a líbivými herci, přičemž castingem to tenhle film naprosto vyhrál. Britt je krásná a její projev se mi zatím vždy líbil. Scott... stačí pohled na něj a víte, že je Eastwood, atd až po stárnoucího Alana. Westernové prostředí, fajn hudba, skvělá kamera, kdy scény samotného ródea berou dech, špetka toho malířského umění, chcete-li patlanic (Scott, ač mám obrázky rád, to vystihl celkem trefně) a dva spletené milostné příběhy, které dojmou tak akorát, avšak o to více prozáří. Dlouhé čekání se vyplatilo a bylo mi naservírováno přesně to, v co jsem doufal. Doslova film na zakázku, který se jistě nestane klasikou, originalit tu vskutku není, ale o to víc jej budu mít rád. ADEPT DO TOP.(27.7.2015)

Chtěl jsem ten film z hloubi duše nenávidět, protože nabízel dvě zdánlivě oddělené romantické linky namísto jediné, kompaktnější. Vyprávění ze čtyřicátých let mě často vyloženě štvalo, rušilo a nezajímalo. Jenže pak se to všechno v poslední půlhoďce tak fikaně protne, že mi na rozdejchání nestačila ani kompletní domácí zásoba papírových kapesníčků. To je tak sprostý! Cítím se podveden. A užívám si to.(12.6.2016)

• - Vo filme zmieňovaná Black Mountain College bola experimentálna umelecká vysoká škola, ktorá skutočne existovala v rokoch 1933 až 1957 v Severnej Karolíne. (Laslo)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)

• - V tomto filmu se sešli tři potomci slavných filmových režirérů. Scott Eastwood (Luke Collins) - syn Clinta Eastwooda, Jack Huston (mladý Ira Levinston) - vnuk Johna Hustona a Oona Chaplin (Ruth Levinston) - vnučka Charlieho Chaplina. (hendrich6)