Epizody(15)

Zbrusu nová série Alpy shora divákům nabízí pohled z ptačí perspektivy na nejprominentnější horský masiv Evropy. Tato úžasná dokumentární výprava vede přes Slovinsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko a Itálii. Během filmování byly použity nejmodernější techniky, které zachytily jedinečnou perspektivu zdejší divoké přírody a lidí, které tyto nádherné hornaté kraje obývají. Budeme se toulat Alpami křížem krážem. Začneme na nejvyšší hoře Slovinska Triglav a potom se vydáme do švýcarského lyžařského rezortu St Moritz a také objevíme nádherné výhledy od jezera Constance po oblast Salzburgu. Každá epizoda nám přiblíží krásu a rozmanitost těchto pozoruhodných míst. (oficiální text distributora)

Marze

Dech beroucí vzrušující dokument. Myslel jsem, že půjde jen jako vždy o alpskou měsíční kamenitou krajinu bez života, v níž byli zřízeny národní parky, protože zde nikdy nikdo nechtěl bydlet. Ale seriál se věnuje i nižším zelenějším nadmořským výškám, kultuře a alpským sportům jako jsou např. rybářství, kanyoning, spojující vodní sporty, horolezectví a turistiku, feraty, které spojují horolezectví s pěší turistikou. ()

sskrblik

Někdy bych se rád posvištěl horkovzdušným balónem na Alpami, jen je to celkem drahá švanda. Jinak jsem měl možnost se kochat při cestě letadlem z Balearskcýh ostrovů do republiky České a pohled to byl věru nezapomenutelný. Takže se těším na další díly tohoto seriálu... ()

agassi68

Nádhera! Božské pohľady zhora, pomalé nálety, kvalitná technika, svišťový dedko v rozprávkovej chate, divadlo v kopcoch, jazero uprostred masívu z romantickým kostolíkom.. ()

Stíba

Úžasný mix vyprávění, krajiny, rozhovorů, řemesel, příběhů, pomalých záběrů kamery a mnoho dalšího. Pro milovníky alpské krajiny a všeho co k ní kulturně patří skvělý dokument. ()

MirkaP

Krásné záběry horských vrchů, ale převažují poněkud nudné rozhovory s lidmi. Snažím se to nezavrhnout hned v průběhu prvního dílu. ()

ostravak30

Skvělý dokument, kterému prakticky nebylo co vytknout. Alpská nádhera dostává díky jedinečné kameře nový rozměr. A mě i moc zajímali lidé, kteří pod Alpami pracují a čím se živí. Nesmírně zajímavá sonda do hlubin lidí žijících ve skrytu horského slunce. Pozitivum je i hudba, která je vskutku majestátní. Snad jen bych vytknul ten točitý několika sekundový kamerový záběr při pohledu zespoda na jednotlivé hrdiny dokumentu. Ale jinak to byla pastva pro oči i duši. ()

pds

Úžasné scenérie, úžasné farby , úžasný seriál... V HD jednoducho paráda. Vďaka RTVS za tento dokument .95% ()