Labutí princezna 5: Příběh královské rodiny

Animovaný / Pohádka

USA, 2013, 83 min

Richard Rich
  • Mayki

Děs a hrůza. Na prvních třech dílech jsem vyrůstala. Tohle je ale výsměch! Příběh nulový postavy nepropracované (většina tam byla jen na okrasu a vyplnění prázdných míst, jejich zábavnost a humor byly tytam) a co je nejhorší, padl film za oběť modernímu trendu: co není počítačem, není film. A přitom ten starý animovaný styl byl na tom to nejlepší. Tady to ale vyměnili za příšerou grafiku, kde i první díl Toy story z roku 1995 je lepší. Pohyby postav jsou příšerné a výrazy a mimika připomínají Barbie. I chování postav jako by její filmy kopírovali. A písně... chabý pokus o zmodernizování což na ten pomyslný dort hanby dodalo třešničku. A ještě zapálené svíčky, protivníci: (SPOILER!) velké létající veverky, speciálně vycvičené k zabití Labutí princezny (která se mimochodem za celý film promění jen ve vzpomínkách, a po té příšerně zanimované vodě jsem měla chuť zabíjet). Ale to nevadí. Odette si s veverkami promluví a všechno je Ok. Už jen během pěti minut porazí čisté zlo a hotovo. Ani pětiletá sestřenka to nedokoukala do konce. A to příběhy Labutí princezny miluje. Verdikt: animace -1*, děj -1*, postavy -1*, hudba -1*, humor -1* a do mínusu už to nejde. V porovnání s předešlými díly jasná 0!(28.6.2015)

Předešlé díly série Labutí princezny jsem neviděl, nemohu je tedy srovnávat s tímto filmem. Hezká pohádka s napínavým příběhem a hezkými písničkami. Jednu hvězdu dolů za animaci, v porovnání s jinými animáky, byl tento slabší. Nedalo mi to a musel jsem ještě něco podotknout. Tento animák je určený pro děti, kterým se zajisté líbí. Jen zvrhlík může takovou pohádku hodnotit jako odpad. Asi tu někdo ještě buď nedospěl, nebo jeho IQ nedosahuje hodnoty tříletého děcka!(10.3.2014)