Manny

Dokumentární / Sportovní / Drama

USA / Filipíny, 2014, 106 min

Jez Thierry

Lorne Balfe

Takhle ma vypadat dokument, tento film ma vse, co od nej vyzaduji. Tedy, zajimavou postavu, chronologicky dej, ktery zacina uz v detstvi a konci v soucasnosti. K tomu samotne nazory hlavni postavy, tak nazory jeho nejblizsich, at uz ze soukromeho ci profesniho zivota. A pak, nejake to vyssi poslani a to "Pacman" splnuje beze zbytku.(7.2.2016)

Box je vlastně sport, který by mohl pro někoho znamenat náboženství. Ale tak to může znamenat každý sport. Líbí se mi ale, jak je Manny Pacquiao prezentován a jak prezentuje sám sebe. Je sice bohatý jak sviň, ale je pokorný a snaží se být symbolem. Má to smysl. A má smysl i tenhle film, který nám prezentuje kus historie a zajímavý příběh jednoho člověka a nejen jeho.(9.12.2014)

ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta .... Manny je borec. Do shlédnutí dokumentu jsem jen věděl, že jde o hodně slušnou mlátičku v nižších váhových kategoriích,ale vůbec jsem netušil, že jeho lidský příběh i profi kariéra jsou tak zajímavé a už vůbec jsem netušil, že jde až o takovou hvězdu, kdy její popularita v domovině mi přijde jako dosti nezdravá rovnající se kultu osobnosti. Myslel jsem si, že dokument o bratrech Kličkových nic v rámci sportovních dokumentů nepřekoná, ale uznávám, že toto mne celkem nahlodalo. Příjemný zážitek. Jsem zvědavý jestli nakonec k zápasu s americkým namachránkem dojde či nikoliv, pokud ano, tak se snad i svátečně na takový zápas podívám.(26.3.2015)

"Většina lidi vnímá box jako fyzickou záležitost. Přitom je to hlavně psychický boj. Když boxer vstoupí mezi provazy, nese si do ringu všechno sebou. A když ho nenásleduje mysl, není tam ani jeho srdce. " ...Moc pěkně zpracovaný dokument o tom, kterak se z chudého kluka z Filipín stal nejlepší boxer současnosti. Manny "Pacman" = malej, ale šikovnej BOJOVNÍK! :-)(2.6.2015)

“I came from nowhere and now I am everywhere". Atypický boxerský velmistr, jenž pochopil své poslání a svůj boj přenesl do vyšší roviny. Na rozdíl od jiných divokých talentů měl (má) výhodu ve své mentální disciplinovanosti. Žádný sebevětší tréninkový drill nemůže být zcela využit, bez morální/duševní síly. V jeho případě je mu oporou silná náboženská víra. V určitých bodech je také zajímavé ho srovnat s Vitalijem Kličkem, byť současný starosta Kyjeva posunul svůj politický boj do zcela nového levelu. Manny využil amerického pozlátka k moci, kterou chce využít ve prospěch svého národa. Nejen na Filipínách je to živý bůh, který díky sportu dělá lepší společnost, což je ta největší odměna. 78%.(17.8.2015)