Reklama

Reklama

Manny

Trailer 3
Dokumentární / Sportovní / Drama
USA / Filipíny, 2014, 106 min

Obsahy(1)

Manny je nejlepší filipínský boxer. Nepochází z bohaté rodiny, už jako malý chlapec se staral o rodinu a boxoval. Jeho silná vůle z něj udělala nejlepšího boxera, který neměl sobě rovného protivníka, a proto odjel do USA. Vyhrál několik titulů mistra světa v několika váhových kategoriích. Na Filipínách je pomalu polobůh. Když Manny boxuje, život na Filipínách se zastaví. (brodži)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (17)

zette 

všechny recenze uživatele

Takhle ma vypadat dokument, tento film ma vse, co od nej vyzaduji. Tedy, zajimavou postavu, chronologicky dej, ktery zacina uz v detstvi a konci v soucasnosti. K tomu samotne nazory hlavni postavy, tak nazory jeho nejblizsich, at uz ze soukromeho ci profesniho zivota. A pak, nejake to vyssi poslani a to "Pacman" splnuje beze zbytku. ()

DonQ 

všechny recenze uživatele

ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta .... Manny je borec. Do shlédnutí dokumentu jsem jen věděl, že jde o hodně slušnou mlátičku v nižších váhových kategoriích,ale vůbec jsem netušil, že jeho lidský příběh i profi kariéra jsou tak zajímavé a už vůbec jsem netušil, že jde až o takovou hvězdu, kdy její popularita v domovině mi přijde jako dosti nezdravá rovnající se kultu osobnosti. Myslel jsem si, že dokument o bratrech Kličkových nic v rámci sportovních dokumentů nepřekoná, ale uznávám, že toto mne celkem nahlodalo. Příjemný zážitek. Jsem zvědavý jestli nakonec k zápasu s americkým namachránkem dojde či nikoliv, pokud ano, tak se snad i svátečně na takový zápas podívám. ()

Reklama

rockwoman 

všechny recenze uživatele

"Většina lidi vnímá box jako fyzickou záležitost. Přitom je to hlavně psychický boj. Když boxer vstoupí mezi provazy, nese si do ringu všechno sebou. A když ho nenásleduje mysl, není tam ani jeho srdce. " ...Moc pěkně zpracovaný dokument o tom, kterak se z chudého kluka z Filipín stal nejlepší boxer současnosti. Manny "Pacman" = malej, ale šikovnej BOJOVNÍK! :-) ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Box jako politika, politika jako box. Dobrá škola pro tribuna. :) A film? Čerpal z úžasného lidského příběhu, bylo by smutný, pokud by se nepovedl. Naštěstí se to nestalo a já jsem si musel opět přiznat, že nic pořádně nevím. Ale aspoň to vím. Příkladně o Mannym jsem slyšel poprvé ve svým bídným životě. Je to smutný, ale je to tak. ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

“I came from nowhere and now I am everywhere". Atypický boxerský velmistr, jenž pochopil své poslání a svůj boj přenesl do vyšší roviny. Na rozdíl od jiných divokých talentů měl (má) výhodu ve své mentální disciplinovanosti. Žádný sebevětší tréninkový drill nemůže být zcela využit, bez morální/duševní síly. V jeho případě je mu oporou silná náboženská víra. V určitých bodech je také zajímavé ho srovnat s Vitalijem Kličkem, byť současný starosta Kyjeva posunul svůj politický boj do zcela nového levelu. Manny využil amerického pozlátka k moci, kterou chce využít ve prospěch svého národa. Nejen na Filipínách je to živý bůh, který díky sportu dělá lepší společnost, což je ta největší odměna. 78%. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama