poster

Manny

Dokumentární / Sportovní / Drama

USA / Filipíny, 2014, 106 min

Kamera:

Jez Thierry

Hudba:

Lorne Balfe
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • critique
  ***

  Docela slušný dokument o jednom ze dvou nejslavnějších a nejlepších boxerů dneška a zároveň jedním z nejlepších všech dob. Osobně jsem si užil hlavně úvodní část o Mannyho začátcích, protože o těch jsem věděl nejmíň. Jinak jsem znal všechny jeho zápasy, některé jsem viděl opravdu dostkrát, takže jednotlivé sestřihy mě zas až tak nebraly a navíc nebyly ani nijak povedené. Myslím, že fanouška boxu a Mannyho samotného film moc neobohatí, protože vcelku nepřináší nic moc neznámého. Asi může slušně posloužit někomu, kdo o boxu a Pacquiaovi nemá ani ponětí (těch bude v česku poměrově snad nejvíc na světě), ale na to bych zas řekl, že je osobnost globální superstar vykreslena nepřesvědčivě. Prostě z filmu není cítit jak obrovská celebrita Manny je. Ale tak nebudu detailista. Stejně jsem koukal hlavně z toho důvodu, abych si zkrátil čekání a trochu se navnadil na největší boxerskou událost všech dob. Zápas s druhým ze dvou nejslavnějších boxerů dneška a zároveň jedním z nejlepších všech dob, Floydem Mayweatherem, bude už za měsíc a půl, tak snad to bude stát za to.(16.3.2015)

 • DonQ
  *****

  ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta .... Manny je borec. Do shlédnutí dokumentu jsem jen věděl, že jde o hodně slušnou mlátičku v nižších váhových kategoriích,ale vůbec jsem netušil, že jeho lidský příběh i profi kariéra jsou tak zajímavé a už vůbec jsem netušil, že jde až o takovou hvězdu, kdy její popularita v domovině mi přijde jako dosti nezdravá rovnající se kultu osobnosti. Myslel jsem si, že dokument o bratrech Kličkových nic v rámci sportovních dokumentů nepřekoná, ale uznávám, že toto mne celkem nahlodalo. Příjemný zážitek. Jsem zvědavý jestli nakonec k zápasu s americkým namachránkem dojde či nikoliv, pokud ano, tak se snad i svátečně na takový zápas podívám.(26.3.2015)

 • klukluka
  *****

  Box jako politika, politika jako box. Dobrá škola pro tribuna. :) A film? Čerpal z úžasného lidského příběhu, bylo by smutný, pokud by se nepovedl. Naštěstí se to nestalo a já jsem si musel opět přiznat, že nic pořádně nevím. Ale aspoň to vím. Příkladně o Mannym jsem slyšel poprvé ve svým bídným životě. Je to smutný, ale je to tak.(26.3.2015)

 • Frajer42
  ****

  Je hezké občas vidět, že sport nemusí být pouhou továrnou na peníze, ale může i krásně spojovat lidi a utišovat spory. Manny posunul tento sport úplně mimo jeho tradiční hranice a stal se obrovskou ikonou a legendou. Na Filipínách snad i samotným polobohem. Úplně mě fascinovalo, kterak se dokázal vyrovnat s nastalou slávou a nezbláznit se z toho, a to zejména díky své silné víře v Boha, která v tomto případě dokonale posloužila svému účelu. Neskutečný přechod z totální bídy na úrovni hlady v ikonu celého boxerského světa. Neskutečný dříč a bojovník, který musí být inspirací pro každého, kdo tento dokument uvidí. Citlivé zpracování, kterému moc slušelo posloupné vyprávění, které se v tomto případě skvěle nabízelo a hodilo. Opravdu multitalentovaný Filipínec, který si umí život užívat plnými doušky, ale přitom nezapomíná na svůj původ ani na svůj národ a s pokorou a lidskostí sobě vlastní bojuje, protože je bojovník. Velmi dobré zpracování. Dokument mě vtáhl do děje na celou svoji přátelsky krátkou stopáž.(7.3.2020)

 • kaylin
  ****

  Box je vlastně sport, který by mohl pro někoho znamenat náboženství. Ale tak to může znamenat každý sport. Líbí se mi ale, jak je Manny Pacquiao prezentován a jak prezentuje sám sebe. Je sice bohatý jak sviň, ale je pokorný a snaží se být symbolem. Má to smysl. A má smysl i tenhle film, který nám prezentuje kus historie a zajímavý příběh jednoho člověka a nejen jeho.(9.12.2014)