Reklama

Reklama

Útěk z vězení se změní v boj o život. Největším nebezpečím pro uprchlé trestankyně však nejsou policisté, ale žraloci... Vězeňkyně se zmocní vězeňské dodávky a zajmou dva dozorce, kteří je doprovázeli. Útěk zorganizovala jedna z vězeňkyň Anita se svou společnicí z civilu, Honey. Honey odveze vězeňkyně na opuštěnou chatu v lesích, kde se skryjí. Vězeňkyně však netuší, že se v okolí vyskytují prehistoričtí žraloci, kteří jsou schopni se prohrabávat i v půdě. Tyto bestie se ve zdejších lesích ocitly po té, co geologická firma odstřelila kus skály, a ony se do místních vod dostaly dírou v zemské kůře z podzemního oceánu. Žraloci už předtím roztrhali jakéhosi geologa. Jeho kolegu shodou náhod našli detektivové, kteří v tamních lesích pátrají právě po vězeňkyních. Vězeňkyně brzy zjistí, jaké jim hrozí nebezpečí. Jeden ze žraloků totiž napadne jednu z nich a ukousne jí na souši nohu. Žena vykrvácí a ostatní ji najdou před vchodem do chaty. V tu chvíli se na místě objeví jakýsi profesor geologie a jeho asistent. Ten ženy poučí, jaké jim od zemních žraloků hrozí nebezpečí. Velení se opět ujímá jeden ze strážců, Carl. Druhý strážce vězeňkyním už utekl, v lese ho ale sežral žralok.

Profesor vymyslí plán, jak se dostat do jeskyně, kam se za prchajícími kvůli kamenné struktuře jeskyně žraloci nebudou moci dostat. Skupinka najde způsob, jak žraloky odlákat a získat čas na útěk do jeskyně. Při realizaci plánu však dojde k sežrání profesorova asistenta. Profesor totiž při útěku upadl a jeho asistent se za něj obětoval. Skupinka se dostane do jeskyně a postupuje k únikovému východu na druhém konci jeskyně. Cestou však narazí na podzemní řeku. Když se skupinka snaží řeku přeplavit v gumovém člunu, který v jeskyni náhodou našla, z vody vyskočí žralok a profesora sežere. Carl, vězeňkyně Michelle a Shannon se přeplaví v pořádku na druhou stranu řeky. Vězeňkyně Anita se však rozhodne Carla a zbývající dvě vězeňkyně (Michelle a Shannon) zastřelit palbou přímo z člunu. Při palbě však spadne do řeky a žralok ji sežere. Její společnice Honey ve vodě zmizí také. Anita při palbě zabila Shannon a z jeskyně se dostává do bezpečí jen Carl a Michelle. Carl se nad Michelle slituje a nechá ji uprchnout. Přijíždějícím detektivům oznamuje, že ostatní byli sežráni zemními žraloky a že přežil jen on. Kdesi v jeskyni se však z podzemní řeky vynoří Honey. (TV Prima)

(více)

Recenze (54)

kingik 

všechny recenze uživatele

Céčková, nebo cecková záležitost? V každém případě se uchazečky o role trestankyň nemohly obejít bez toho, aniž by v jejich podprsence nebylo sympatické plno. O ostatní už si ani tak nemusely dělat starost. Režisér nedbal na jejich herectví, ono když se to tak vezme, nedbal vůbec na nic. Král filmového odpadu Jim Wynorski skutečně dostál své pověsti. Před kameru nahnal pět sličných trestankyň, jednoho postaršího dozorce, dva geology a Dominique Swain, na niž už zbyla jen role lesby unášející svou milou a vydatně u toho mávající pistolí. A tahle početná partička, která má všechno, jen ne herecký talent, svádí uprostřed arkansaských končin souboj s prehistorickými suchozemskými žraloky. Znalosti z biologie ponechme raději stranou, neb žralok, co ryje na asfaltové cestě, příliš nesvědčí o příčetnosti autorů, raději je dobré se zaměřit, jak si snímek vedl z hlediska gore, originality a zábavnosti. Zábavnost citelně absentuje, i když film má blízko svým pojetím k sérii Sharknado, značně za ní zaostává v její přiznané, mnohdy zábavné stupiditě. Tenhle počin se bere kupodivu vážněji, než by bylo záhodno. Pokud jde o gore, je to ještě větší zklamání. Oběti jsou potřené červeným džemem, jedna či dvě utržené končetiny jsou okatě plastové. Většina úmrtí je nenápaditých, jdou do ztracena, takže po pár minutách, kdy některá z postav zmizela ze scény, už si bylo těžké vybavit, jak vlastně zemřela. Originální je film v některých úsecích, jenže režisér řešil vše tak bez zájmu a dokonale určité nápady odbýval, až to posunul mezi nudný a ultra stupid flák, na němž nic ke chválení nezbylo. Ke všemu mu bylo asi zatěžko svléknout ty štětky, takže je to mimořádně cudné i skoupé na explicitnost. Nejnápaditějším se tentokrát jeví český distribuční název, přijít na takovou slovní hříčku, to si zaslouží bod. Druhý bodík sklízí režisérův vkus na ženy, který tedy má, ovšem z tvůrčího hlediska se dá Wynorski označit za Zoufálka. 2/10 ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Doteď jsem neviděla film, ve kterém by hrála banda prostitutek. Teda nejspíš viděla, ale tady je to tak nějak do očí bijící už na začátku, kdy ty sexy holky nastupujou do auta. Asi jsem teda čekala víc pobíhaček, než že holky budou řešit, co dál. Tenhle film nemá stát na zajímavých dialozích, ale na akci. A taky mohly mít lepší zbraně, protože pardon, ale jít se samopalem na žraloka, co vám provrtal zem mezi nohama, je trochu nuda. Mám ráda tyhle céčkový horory, ale přišlo mi, že Shakansas je moc mírnej, protože se bojí toho, že bude moc stupidní. Takže žraloci za mě dobrý, beženky i kapři taky (ten překlad je výbornej!!!), ale dohromady to prostě je tak někde napůl cesty. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak už nám padla bída i na velkého Jima. Předchozí Gila! už byla taky pěkně podfinancovaná srajda, ale ještě mi přišla dostatečně zábavná, Tohle už je jenom sračka a i když Wynorski vždycky točil levný filmy, tak přeci jenom byla výprava a efekty aspoň trošku na úrovni, ale tohle je tragédie. Pár modelek (údajných vězenkyň) pobíhá s pár dalšími zbytečnými postavami po bažinách občas někoho sežere digitální žralok a to je asi tak všechno. Není už ani krev, není už ani vidět pořádně jediný útok žraloka, nebylo ani na levné cgi, nebylo na nic, fakt by mě zajímal rozpočet... a tak se furt kecá na délku 77 min je žvástů o ničem neúměrně vkrádá se nuda a znechucení, to jsem fakt nečekal. Nebudu to rozpitvávat hvězda tradičně za hudbu a úvodní titulky hvězda za to, že Jimovi nadržuji, ale tohle už je sranec i v jeho měřítku. Sorry Jimbo snad příště.35% ()

tron 

všechny recenze uživatele

V dávnom roku 1997 sa do kín dostali filmy Lolita s Jeremym Ironsom a akčné peklo Johna Woo Tvár toho druhého. V oboch hrala talentovaná Dominique Swain, ktorej bola predpovedaná ružová budúcnosť. A nakoniec skončila vo videosračkách, ako je táto. Sharkansas je nevydarená, béčkovo-céčkarská, televízna a navyše nízkorozpočtová žumpa s neskutočne trápnymi trikmi, mizernou výpravou a mizivým kastingom (ďalej bývalá pornoherečka Traci Lords). Naivne som si myslel, že pôjde o vážny močaristý horor á la Frankenfish, ale kruto som sa mýlil. Čo je škoda, lebo horory, odohrávajúce sa v močiaroch, zbožňujem. A nápad skombinovať (suchozemského!) žraloka s Tremors a dinosaurom (či čo to bolo?) nie je zlý. Teda, je. Jasné, že JE zlý. Je priamo strašný a megablbý. Ale so správnym prístupom sa z toho napriek tomu mohol vykľuť vydarený bažinatý horor. Čo sa nestalo. Proste blbosť á la Pavúky útočia (tiež od Jima Wynorskiho). ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Jeden z tých filmov, kde je už podľa názvu jasné o čo asi pôjde a predovšetkým, že to bude uletená kravina... A komu to jasné nie je, ten možno pochopí pri pohľade na meno režiséra. Wynorski sa stále snaží, ale už mu to príliš nevychádza. Ja som mal rád jeho starú tvorbu, kde vzal sexi ženské a ohodil to niečím zábavným / béčkovým / hororovým. Teraz už tie ženské obklopuje radšej absurdnými / digitálnymi monštrami a dokopy je to skôr nuda. Raz za čas to (aspoň mne) síce neuškodí, ale ani to nijak nepoteší. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama