Larry je rozvedený, a aby měl co nejvíce času na svou osmiletou dceru Noel, pracuje jako řidič náklaďáku jen na částečný úvazek. Žije v přívěsu, nemá moc peněz, ale o to více se snaží s Noel prožít každou minutu na sto procent. Její matka Trish se podruhé vdala za bohatého podnikatele Victora a zatímco byli na líbánkách, Larry a Noel si to spolu užili při rybaření v ledu. Blíží se Vánoce a oba muži se rozhodnou mezi sebou soupeřit o pozornost malé Noel. Každý z nich chce být tím nejlepším tátou. Larry se domnívá, že Victor je ve výhodě protože má na rozdíl od něj spoustu peněz a Victor zase trpí tím, že je „pouhým“ nevlastním otcem. Oba si přejí obdarovat Noel tím nejlepším dárkem. Když Noel napíše Santovi, Larry se nabídne, že jí dopis hodí do schránky, aby si to mohl přečíst. Noel má takové ještě neumělé písmo a Larry to nemůže přečíst. Vezme tedy dopis do hračkářství a prodavač si myslí, že to musí být přání stejné, jako mají teď všechny děti. Všechny děti si teď přejí mluvícího medvěda Harrisona. Bohužel je však zcela vyprodaný, ale Larry může nechat v obchodě svoje telefonní číslo a až budou mít informace o další dodávce, zavolají mu. Larry je rád, že přišel na to, co z něj v očích jeho dcery udělá nejlepšího tátu na světě. Netuší, že Victor ho nechává sledovat svým podřízeným Wellingem, aby vypátral, co Larry shání. Welling to zjistí a Victor se rozhodne, že to Larrymu překazí. Použije své peníze a Wellinga k tomu, aby skoupil všechny medvědy Harrisony v širokém okolí. Jakmile se Welling dozví, že se chystá dodávka další várky medvědů, nejí, nespí a je v obchodě jako první. Vykoupí naráz celou zásobu a na Larryho, ale ani na další zoufalé rodiče nezbyde nic. Larry to zkouší všelijak. Všimne si, že je jednou z cen v soutěži v jízdě na mechanickém býkovi. Udělá vše proto, aby vyhrál a to se mu i podaří, ale hlavní cenou není medvídek Harrison, ale víkendový pobyt pro dva. Harrison byl pro druhého. Takže Larry zase nemá nic. U radnice se rozdává polévka lidem bez domova a jsou tam i hračky pro potřebné holčičky a chlapce. Mezi hračkami je i medvěd Harrison. Larry přesvědčí Santu, aby mu toho medvěda dal, ale pak ho dá chlapci, který je zklamaný, že nebude mít Vánoce, protože matka je nemocná a otec ve vězení. Jen mu ho dá, chlapec se mu vysměje a i s medvědem uteče. Navedl ho Welling za peníze. Pak Larrymu někdo volá, o půlnoci má přijít do starého skladu a za 500 dolarů mu prodá medvěda. Je to prodavač z hračkářství. Když se dohodnou, přijde policie, prodavače zatkne a Larry medvěda zase nedostane, protože je to důkazní materiál. V televizi se objevuje reportáž, že někdo skoupil všechny mluvící medvědy ve městě, aby je pak prodal zoufalým rodičům. Larrymu dochází, že to byl Victor, ten má tolik peněz, že si to může dovolit. Larry tuší, kde je asi skladuje.... (TV Prima)

oveckaoa

Až do tohohle týdne jsem ani nevěděl, že to má dokonce i druhý díl. Na to,že je to pokračování po 18 letech se to dá Arnolda vyměnily za chlápka od kabelů (nevím jestli se tak fakt jmenuje nebo je to přízvisko navíc jsem ho nikde jinde hrát neviděl, ale zase vadit mě nevadí ) a malého kluka vyměnily za holku. Místo superhrdinské figurky se zde shání mluvící plyšový medvěd a nejznámější herec co zde je hrál v Čivavě z Beverly Hills 2. 60 procent ()

JohnZ87

Zbytečné "pokračování", které nemá s povedenou jedničkou s Arnoldem vyjma názvu a honu za hračkou společného prakticky nic. Zápletka je natolik šílená, že se tomu ani nechce věřit. Umanutý zazobaný otčím (ve snaze získat si přízeň nevlastní dcerky) sabotuje pravému otci holčičky (kterého vnímá jako rivala) snahu sehnat své dceři vánoční dárek tím, že jeho poskok skupuje účelově všechny hračky ve městě (aby tím vytvořil jejich umělý nedostatek) a ještě podplácí další užitečné idioty, aby mu dále škodili... Finále je kýčovité, až to bolí, ale na druhou stranu z toho marastu, který tvůrci stačili během děje filmu vytvořit, dokázali v rámci možností vybruslit ještě celkem obstojně. 40% ()

Likan7 odpad!

Vykastrovaná, skoro nesnesitelná a hlavně absolutně zbytečná snaha přiživit se na známým názvu. Marně si vzpomínám na nějaký vtip nebo scénku, která by mě trochu pobavila. Člověk jen tupě zírá na příšerný postavy, který by nejraději přejel traktorem, protože jsou všichni k tomu totální idioti. Po tomhle bych měl přehodnotit moje 1* hodnocení originálu. Koho tohle napadlo? ()

JORDY

„Pokračování" mé oblíbené vánoční komedie s Arnoldem, kterou si vždy rád pustím v předvánočním shonu. Jedná se o pokračování opravdu jen v uvozovkách, protože s jedničkou to nemá absolutně nic společného, kromě konceptu „rodič shání nedostupnou hračku pro své dítě na Vánoce". Už když jsem poprvé zaslechl o tom, že něco takové vznikne, byl jsem velmi skeptický, a po několika letech, kdy jsem se k filmu konečně dostal, si můžu říct, že mé obavy byly vyplněny. Na filmu jde opravdu vidět jeho malý rozpočet, špatné herecké výkony, jednoduchá zápletka, kterou už moc dobře známe. Tento pokus direct-to-video pokračování potěší jen malou hrstku lidí. 25% ()

kaylin

Ale jo, tohle je přesně taková ta blbost, co uvidíte o Vánocích v televizi. Kdybyste se na to podívali jindy, je to opravdu jen blbost, ale takhle, když na vás padá atmosféra svátků, je to přece jen docela snesitelné. Dvojka filmu "Rolničky, kam se podíváš" je to jen proto, že tu jde taky o hon za jednou hračkou. Postavy opravdu stejné nejsou. ()

• Natáčení probíhalo v kanadské provincii Britská Kolumbie s rozpočtem 5 000 000 amerických dolarů. (GASTON73)