poster

Let asfaltového holuba

Psychologický / Drama / Podobenství

Československo, 1990, 86 min

 • Crocuta
  ****

  Herecký projev Ondřeje Vetchého si v ničem nezadá s jeho výkonem v Domě pro dva.(9.7.2007)

 • stration
  *****

  Viděl jsem pouze jednou, a to v 90. roce. Tenkrát mi bylo 13 let a ten film mě dostal stejně jako Dům pro dva. Jestli uvidím ještě někdy, hodnocení možná poopravím. :-)(6.8.2008)

 • sek
  ***

  Film, který tak trochu neustál momentální změnu režimu, měl se ještě víc odstřihnout od konkrétní doby. Nicméně výkon Ondřeje Vetchého je vskutku pozoruhodný. Řeč, kterou se snaží zaujmout u přijímacích zkoušek, nebo výbuch násilí na bezbranné ženě, kterým se snaží vyrovnat "úspěšnému" kamarádovi – to jsou scény, na které se hned tak nezapomíná.(15.1.2003)

 • troufalka
  ***

  Natočené po revoluci, ale provedení jako před revolucí. Šeptalo se, kde se mělo křičet.(15.11.2017)

 • Radko
  **

  Traumou z detstva sužovaný mladík z dediny má hlavu plnú poetických predsavzatí o živote v meste. Nesplnenie ideálov o filmovej tvorbe, či štúdiu nahrádza zhrubnutím na barovo-mejdanového frajera, vybíjajúceho si pošramotené ego ubližovaním okoliu. Rozpory s vnútorne citlivým "ja" sa stupňujú, nádejný vzťah sa búra, istoty rodinného zázemia zanikajú... Opakujúce sa symboly žaby a sovy, zmätené skoky do minulosti hlavného hrdinu a odkazy na zanikajúci socializmus, kedy sa príbeh odohráva, zrejme mali dodať umeleckú nadstavbu, ale v kontexte hlavnej dejovej línie o pohltení mestským bahnom pôsobia rušivo, nadbytočne film spomaľujú a ten potom stráca šmrnc. 50%(22.12.2005)

 • - Filmové exteriéry sa natáčali v Bratislave, Važci, Vysokých Tatrách a v rakúskom meste Hainburg. (Raccoon.city)

 • - Na filme spolupracovalo nemecké štúdio Omnia Film München. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace