poster

Baeknyeonui shinboo (TV seriál)

 • Jižní Korea

  백년의 신부

 • angličtina

  Bride of the Century

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2014, 16x60 min

Režie:

Sang-ho Yoon
 • Pethushka
  ****

  Abych řekla pravdu, do Bride of the century se mi moc nechtělo. Obsah zní sice docela zajímavě a neblonďatý Hong Ki Lee v hlavní roli je lákavý, ale moc jsem si od toho neslibovala. Proto mě překvapilo, když jsem si už po pár minutách uvědomila, že mě to vlastně baví. Hong Ki Lee pro mě byl jako úplně nový herec. Byl vážnější, tajemnější, dospělejší, zkrátka naprosto jiný než ho znám. Stejný zůstal jenom ten jeho úžasný hlas, na kterém jsem si časem vytvořila slušnou závislost. Jenže jsem nemohla zavřít oči a v klidu si ho vychutnávat, protože čím dál zajímavější byl i děj. Spousta více či méně překvapivých zvratů, občas nějaká romantika, sem tam trocha intrik. Zkrátka všechno, co v korejském seriálu nesmí chybět. Sice si nejsem jistá, jestli tvůrcům celá ta zápletka vyšla a v hlavě mám spoustu otázek, ale jelikož jsem neměla téměř žádná očekávání, jsem spokojená. A abych nezapomněla na to nejdůležitější, Jin Sung Yang byla vynikající. Je obdivuhodné, jak skvěle zvládla zahrát obě role, a každou úplně jinak. 4*(22.10.2014)

 • Moiraine
  ***

  Lee Hong Ki je pro mě důvod proč se na seriál podívat a občas zůstává jediným důvodem, proč u něj i zůstat. To druhé naštěstí není případem BoC. První půlka mě bavila hodně, celá ta linka s rodinným prokletím působila příjemně tajemně a já byla zvědavá, co z toho vyleze (i když jsem tušila). Některé momenty mě nejen pobavily, ale dokonce rozesmály. Když ale v polovině přišla pointa, celý seriál to stáhlo dolů. Od toho okamžiku to ztratilo drive, ke konci se to začalo vléct a finále bylo vyloženě absurdní. Kdyby se to alespoň na závěr zvedlo, tak bych tomu možná i ty čtyři dala, ale s tím závěrem (myšleno poslední dvě epizody) to končí na slabých třech hvězdičkách.(27.4.2014)

 • ainny
  ***

  Typická ukázka toho, jak Korejci dokážou zvrzat výborný námět. Ze začátku se mi to hodně líbilo, ale postupem času mě nadšení začalo opouštět. No a závěr, to byla tragédie o třech dějstvích. Strašný. Rozuzlení zápletek mě vůbec nebavilo a nebýt tam Hong-gi, tak to snad ani nedokoukám. Navíc mi ani moc nesedla hlavní hrdinka. Ne, že by nehrála dobře, to docela i jo, ale má hlas, který mi - hlavně ve chvílích, kdy křičela - rval uši. Podtrženo, sečteno: v hlavě mi to určitě zůstane, ale jestli si to ještě někdy pustím, to v téhle chvíli říct nemůžu.(11.12.2014)

 • Zíza
  ***

  Přeloženo. (Ono je to vlastně celé strašně miloučké a pěkňoučké, herecké výkony, zvraty a tak... líbilo se mi to, jen ten konec byl tak strašně "dojebanej", že bohužel musím hodnotit 3*. Ale jsou to slušné 3* a bez výčitek doporučím ke zhlédnutí.)(21.7.2014)

 • vett
  ***

  Tak chtěla jsem komedii a dostala jsem absurditu a kotel nelogičností - od zápletky (no MĚLO mě to varovat, ale já vážně doufala v komedii) přes jednání postav (hlavní hrdinové se loučili aspoň na pětkrát, to už nemůže přece připadat romantické ani korejcům!!) až po příšerný sterilní závěr (nejdřív takové drámo a pak je najednou vše ok??). Na tři hvězdy to nakonec zachraňuje pár povedených dílů vprostřed, velmi se snažící hlavní hrdinka (ikdyž do první ligy korejských hereček má teda podle mě ještě dost daleko) a samozřejmě Lee Hong Ki, u kterého si teda na rozdíl od jiných nejsem tak jistá, jestli vážně hrát umí, ale v jeho případě mi stačí jenom to když mluví - zavřít oči a poslouchat (ten jeho chraplák já vážně můžu). A navíc se zase tak moc nebrečelo, takže se zavřenýma očima ty tři teda dám.(29.4.2014)

 • - Natáčení seriálu odstartovalo devátého prosince roku 2013 na pětapadesát tisícovém jihokorejském ostrově Namhaedo, ve městě Namhae. Jen ale sedm dní na to, tzn. šestnáctého prosince, po společné večeři celého natáčecího týmu, se představiteli hlavní mužské role Kang-joo Choi, herci Hong-gi Lee, povedlo na zledovatělé vozovce upadnout a nešťastnou náhodou si vykloubit rameno, jež doprovázely pohmožděniny v obličeji. Po okamžité hospitalizaci byl herec po dobu šesti týdnů v domácí péči. Natáčení tak bylo po tuto dobu optimalizováno hercově indispozici. K natáčení se herec vrátil až desátého ledna následujícího roku. (Conspi)