Králové hor

• Rakousko Brothers of the Wind (více)

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku. Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. (Bioscop)

Calado

Užásné záběry, příroda a zvířata. Jako dokumentární film National geographic, pouze se zvířaty by to bylo úžasné. Ale herecké výkony a celý příběh mě nechával chladným. Za celý film jsem si k postavám nevytvořil vztah a tudíž mi bylo celkem jedno, co se s chlapeckým hrdinou stane. Scénu s pastí jsem nepochopil vůbec a kdyby byla vystřižena, vůbec nic by se nezměnilo. Celkově krásné záběry, ale příběh a postavy o ničem. ()

Duffson

Opravdu krasny snimek, priroda a prace s orly je krasna prace! Jedinecny film s unikatnimy zabery a bavilo me to i presto, ze dej a nektere useky byly "unreal" az trochu smesne, ale celkovy dojem-mezi tucty krvaku a agresivnich sracek si takovychto filmu cenim a moc me bavil! Doporucuji shlednout ve fullHd!! ()

Belugia

Nádherné spracovanie s orlom v hlavnej úlohe. Aj keď je to aj príbeh chlapca, poznávanie a hľadanie sily. Je to možné, aby ma dojalo už liahnuce sa vtáča alebo orol pristávajúci na rukavici? 5 * ()

mikulin

Úchvatné záběry přírody. Jednoduchost příběhu vysvětluje zaměření na děti. Celkový dojem hrubě sráží klišé ve stylu vlka lovícího dítě. ()

manolo1

jedine co mi vadilo byla postava Lukase - nevděčný, nemluvný spratek...sice v závěru s tátou najdou řeč, ale nebýt toho, dál bych 5 *, takhle jenom 4* ()

MLee

Je to jako, když jsem poprvé viděla film Medvědi.. Vůbec jsem nechápala, jak to mohli natočit.. Práce se zvířaty TOP.. Krajina TOP.. Příběh TOP.. A ted přijde todle.. TOP TOP! Absolutně nádherné záběry přírody, fantastický pohled na svět okem dravce i okem malého chlapce.. Jeden z nejhezčích filmů poslední doby. ()

Bruce0659

Rozprávkový príbeh v krásnom alpskom prostredí poteší hlavne menších divákov a prekrásne zábery uspokoja oči všetkých divákov. Scenár je síce jednoduchší, ale snímka upúta vizuálom, ktorý je naozaj výnimočný. Jean Reno a Tobias Moretti pred kamerou nesklamali a "hlavný hrdina" Abel bol úžasný, no film na mňa nazapôsobil natoľko, aby som dal 5 hviezdičiek. ()

lineker

Klobouk dolů před osmiletou, jistě mravenčí, ale zároveň krásnou prací Gerarda Olivarese. Vztah člověk-příroda vykreslen v té nejčistší, upřimné podobě. Nádherné panoramata francouzských alp, téměř dokumentární záběry zvířat, to vše neguje poněkud slabší dějovou linku. Ta pro mne osobně nebyla v tomto filmu vůbec důležitá. ()

EagleSK

Dokumentarny film s krasnymi zabermi a uzasnou prirodou. Ten ludsky pribeh, ktory sa odvijal paralelne, ma az tak nenadchol. ()

Moira

Krásny film z nádherného prostredia. Človek má miestami pocit, že sa pozerá na dokumentárny film, nie na drámu. Ale vôbec mi to nevadilo, dokopy to urobilo veľmi dobrý dojem. Film som videla viac krát a aj tak ma na ňom vždy upúta niečo nové z okolitej prírody. Nie nadarmo sa o Dolomitoch (časť Talianskych Álp kde bol film natáčaný) hovorí, že sú to druhé najkrajšie hory sveta. Pre mňa osobne je to majstrovský kúsok svojho druhu. ()

pido73

Takéto filmy z prekrásnych hôr priam milujem. Ten orol bol neskutočne nádherný a tá alpská príroda fantázia. ()

Megahead

Krásne zábery divokej prírody a zvierat, naozaj špičková kamera. Čo sa týka deja, ten ma zaujal menej - mohol byť prepracovanejší. Chlapec, ktorý si po smrti matky nevie nájsť cestu k otcovi, avšak prostredníctvom horára a hlavne mláďaťa orla, ktoré zachráni a stará sa oň sa stane otvorenejší vzťahom a postupne sa zblíži aj s otcom. ()