Králové hor

• Rakousko Brothers of the Wind (více)

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku. Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. (Bioscop)

Mara97

Příběh je hezký, ale průměrný, jedná se spíše o takový polodokument. Plně musím ale Rakušanům smeknout za to, jak si vyhráli s jednotlivými záběry orlů a ostatních zvířat, na konci filmu jsem opravdu nevěděl, zda to bylo real, nebo dodatečně upravené počítačem. Všechny záběry ale byly skutečné a jejich natočení trvalo mnoho let, orli byli i vycvičení na to, aby vedle nich mohl letět vrtulník a snímat je rovnou za letu hned vedle. Tleskám! ()

ER

Film,postavený na jednoduchosti v rámci drsných podmínek Alp, ale s nádhernými záběry,které nemohou milovníka přírody nechat ledově klidným. ()

desade

Tri hviezdičky za úchvatnú faunu a flóru a jedna za to, že sa mi konečne podarilo vidieť film, kde sa Jean Reno netvári ako debil a kde ku podivu ani debila nehraje. ()

gemi

Úžasné prostředí neidentifikovaných velehor s úžasnými záběry orla sklalního. Příběh jednoduchý až banální, ale ta kamera... Jako rodinný film na Vánoce paráda. ()

E lan

Hezký příběh, neskutečné skutečné záběry přírody a orlů. Navíc charizmatický Jean Reno ve vedlejší roli. Prostě příjemné překvapení. ()

Likan7

Pozor, Králové hor je čistě dokumentární film. Není to drama a Jean Reno se tam jen občas projde. Celá ta "filmová" stránka mi přijde jakoby si páni režiséři někde uprostřed stříhání filmu řekli, že vlastně chtějí nějaký příběh s herci. Prostě ne jen fascinující dokument. A tohle je ta největší chyba. Pokud bych to měl brát jako dokument, je to fantastický. Dechberoucí záběry přírody a hor, přesně takový dokumentární film by si každý milovník přírody rád pustil. Jenže tu je natvrdo našroubovaný takový divný "příběh" o klukovi, tátovi a Renovi, kteří chodí po horách a řeší si svůj problém. Je to naprosto nezajímavé a kdyby lidi z filmu vystřihli úplně, byl bych jen rád. Jak pak mám tedy takový film ohodnotit? Jako dokument za 5, jako "film" za odpad". Přivřu oči, protože ty záběry a několikaletá práce si to zaslouží. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po rokoch. Skvelý film. Jednoduchý pekný príbeh, ktorý je už síce trochu otrepaný ale nevadí. Krásne zábery. Skvelá kamera. Krátka stopáž, ktorá je 97 min. Filmu vlastne nemám čo vytknúť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Rakúšanom sa tento kúsok podaril. ()

Nix

Krásný příběh o klasickém přátelství, zvíře a člověk. Tentokrát je to trochu nezvyklý, protože to zvíře je orel, ale mne se to líbilo. Film je skvěle udělaný, má nádherný momenty a spíše připomíná dokument občas. O to víc jsem si to užil, mne tyhle náměty nikdy nevadily. ()

alba

Nádherná príroda, kvalitné herecké výkony. Jednoduchý a milý príbeh medzi kamarátstvom chlapca - Lucasa a orla. Aj ja som chcela vždy mať takého orla, tíško som chlapcovi závidela (v dobrom) :) Ide nielen o vzťah Lucasa a orla, ale zároveň aj o vzťah otca a syna. Ide o to, či syn podľahne a prispôsobí sa otcovi, alebo naopak, či si otec nájde cestu k synovi. Film odporúčam. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Nádherná krajina, krásné záběry zvířat a úžasné zobrazení života orla. Prostě pěkný film, vlastně spíš takový "dokument", který utekl jak voda. ()

Looka

80% Parádní dokument z vysokohorských Alp. Zpomalené záběry a těžko uvěřitelné scény orlích soubojů - paráda. ()

celticek

Banální příběh o přátelství chlapce a orla. Nikde není řečeno, proč otec tak špatně se synem vychází, ani co se stalo s matkou. Jean Reno v roli hodného strejdy. Vizuálně je to ovšem nádhera. ()

J.e.r.e.c

Jako malý kluk jsem miloval dravé ptáky a orla skalního úplně nejvíc. Knížka „Čing, hrdý orel Tádžikistánu“ s ilustracemi nepřekonatelného Zdeňka Buriana byla moje bible. Kdybych viděl Brothers of the Wind tenkrát, nejspíš bych jim dal 1000 %. Dneska už to tak horké není, ale stejně se mi to dost líbilo a na konci jsem byl dojat. Film je tak akorát naivní, aby zprostředkoval náhled do dětské duše, ale zároveň mě jako dospělého neiritoval přehnanou infantilností. Navíc občasný drsnější tón nezastírá, že matka příroda se s nikým nemazlí. Režisér na něm údajně pracoval 8 let, což lze vzhledem k množství úžasných (polo)dokumentárních záběrů chápat, milovníci monumentálních horských scenérií a divokých zvířat si tu každopádně přijdou na své. 72 % ()

RyanRainheart

Nádherná příroda a záběry s orlem předčí i předvídatelný scénář o chlapci, který si nerozumí se svým otcem, ale nakonec k sobě přece jenom naleznou cestu. Já byla uchvácena a kupodivu mi tentokrát ani nevadil dabing. ()

subic

Takže zase, koukal jsem na to jen proto, protože v tom hraje Jean Reno. Tohle je film pro děti, pro dospělé nebo pro koho vlastně? Ale zase má to velmi působivé exteriéry. 5/10 ()