Drákula

Již dlouhá staletí vyvolává Dracula v mužích strach - a v ženách touhu. V tomto stylovém zpracování klasického příběhu Brama Stokera předvádí dokonalý herecký výkon Frank Langella v roli krvežíznivého knížete Draculy, který se vydává hledat svou nevěstu. Proti krvavému panování Prince temnot, jenž obyvatelům Transylvánie vládne pevnou rukou, se staví proslulý a vytrvalý lovec upírů, Van Helsing (Laurence Olivier). Skvělé herecké obsazení, výborná režie a jedinečná hudba, která umocňuje atmosféru filmu, jsou zárukou, že na adaptaci jedné z nejznámějších hororových legend nikdy nezapomenete. (Magic Box)

DaNQa

Film je obdarený vynikajúcimi kulisami – či už ide o pavučinové sídlo grófa Draculu alebo blázinec doktora Sewarda – a je doplnený výbornou hudbou Johna Williamsa a zvukovými efektami na výbornú. Niektoré špeciálne efekty čas od času prídu smiešne, ale na tie roky je vypchatý netopier poletujúci na špagátiku vcelku prijateľný. ()

Patt1

Videl som uz niekolko filmovych spracovani Draculy a cital som aj par knih, no akosi tejto verzii som na chut prist nedokazal. Na rok svojho zrodenia to mohlo byt zaujimave a keby som necital Stokerovu knihu aj by som mozno uveril, no po tom vsetkom mi v tomto podani chybal ten "zaciatok", ked mlady anglicky pravnik prichadza na Draculovo sidlo a vsetko okolo toho...od krcmy plnej vystrasenych ludi...razcestia o polnoci a koca s tajuplnym kocisom, zavijajuci vlci a oznacovanie pokladov...cesta ponad hlboku roklinu a to vsetko...nehovoriac o zivote advokata na hrade. Tu to bolo cele akosi odtrhnute z deja a cele to zacalo az plavbou lodi a jej stroskotanim...neviem, ale mne osobne tam ten pociatocny dej moc chyba...preto aj to hodnotenie bude nizke...aj ked spracovanie nebolo zle. ()

lenka26

Vynikající a velmi charismatický Frank Langella, kterému role opravdu sedla, výběr nemohl být lepší. Skvělá dobová atmosféra, krásně mrazivá hudba Pro mě je tento snímek lepší než opěvovaný Coppolův Drakula. ()