Dobroš matroš Maďároš. Nejlepší ze všeho je na něm přímočarost; jde se hned na věc, a po věci nazdar, vymalováno. Termín "Maďarský film" budu asi odteď používat i na podobných rande. Supr napětí bez hluchých míst, jen teda kdybych měl najetou historii jako učebnice dějepisu, asi bych film docenil ještě víc. Veliké plus za to, že kino Béla schrastilo alespoň anglické titulky a já mohl sluchátka hodit na zem.(19.10.2016)

Pravdupovediac, táto udalosť mi bola veľkou neznámou. Slušne natočený film o udalosti z r. 1958 na maďarskom veľvyslanectve vo Švajčiarsku.(20.4.2014)

Musím smeknout jaký má tenhle snímek komorní ton a přitom má v sobě dynamiku, napětí a především neskutečně chytrý scénář, který tě nutí prostřednictvím postavy velvyslance o některých věcech řádně zprovoznit mozkovnu. Už druhý maďarský snímek mně zprostředkoval návrat do významné události v maďarských novodobých dějinách a stejně jako ten první film i Bernský velvyslanec to dělá poutavým diváckým způsobem, nebojí se emotocí a nepotřebuje k tomu miliardový rozpočty aby dokázal emotivně strhávat i sdělovat.(16.10.2016)

Kousek maďarské historie. 1) Zaujali mě 32letý József Kádas (radikální útočník Tibor Bano) a 30letý Tamás Szabó Kimmel (umírněný útočník Abel Takacs). 2) Vzhledem ke skutečnosti, že Maďarská lidová republika měla ve Švýcarsku otevřené velvyslanectví a nikoli vyslanectví, správný název filmu by měl být Bernský velvyslanec (bez ohledu na původní maďarské znění).(14.5.2019)

Treba do toho ísť s naštudovanými reáliami. Bez to je to len velmi dobre zahraná dráma, s napätím, akciou a presne takou minutážou, akou si zaslúži. Postavy tam už idú s motiváciou a nemajú priestor na nejaké posúvanie sa, nie sú tam žiadne zaáískované flashbacky a podobne. Poučné, svižné, ďakujem. 4 z 5(18.8.2019)