Návštěva z temnot

Les Visiteurs du soir

Les Visiteurs du Soir

Drama / Fantasy / Romantický

Francie, 1942, 110 min

Právě jsem narazila na korejský film "Sarangddawin pilyoeobseo", který je přes vzdálenosti v čase a prostoru "Návštěvě z temnot" překvapivě velmi podobný. Takže komu se "Návštěva z temnot" pozdávala, tomu vřele doporučuji ke shlédnutí i výše zmíněný snímek. Zvítězí láska nad ďáblem a jeho nástrahami?(28.11.2013)

Úžasně naivní až to vyvolávalo člověku na rtech úsměv. První polovina samé "och, ách, láska", teprve s příchodem ďábla dostal děj trochu na spádu a zajímavosti.(28.10.2009)

Tato alegorie na režim nacistické okupace Francie, už dnes přece jenom nerezonuje v takových významech jako před lety (divák by se spíš musel snažit číst mezi řádky), přesto není od věci si občas připomenout, že i ten sebemocnější ďáblův smích může být poražen...třeba "obyčejnou" láskou. Po filmařské stránce však překvapivě již lehce vyčpělé.(30.4.2006)

Hrdina vypadá jako Jean Marais, ale není to Jean Marais - a jediné, co tomuto snímku dodává šťávy, je Ďábel.(28.10.2009)

• Blofeld

Pomalým tempem se vyznačující francouzský filozofický příběh se spoustou symboliky mohl být velice dobrým filmem; bohužel, až na pár scén (zastavený čas, ...) je natočen naprosto bez nápadu...(13.7.2007)

• - V tehdejší válečné nouzi musely být dobové kostýmy ušity z levných látek a filmový štáb vstřikoval injekcemi chemikálie do ovoce na stolech při scéně banketu, aby zabránil hladovým komparzistům v jeho konzumaci. (raininface)