Ilsa: vlčice SS

(festivalový název)
  • Kanada Ilsa, She Wolf of the SS (více)

Ilsa je nacistická šéfka malého SS tábora pre cca 20 väzňov. Má veľké prsia, uhladenú blond frizúru a veľmi peknú tváričku. Cez deň je jej úlohou robiť na väzňoch pokusy typu "Pri akej teplote vody asi tak človek, ponorený do nej, omdlie od bolesti?" a po nociach si relaxuje sexovaním s vybranými väzňami. V druhej línii filmu sa probližujeme k zopár väzňom a pripravujeme sa s nimi na veľký útek. Béčková snímka je prepchatá sexom, násilím a krvou. (POMO)

Slasher

Even the SS feared her! Dominantní sexuchtivá vedoucí menšího nacistického tábora, blonďatá panička s kozama za dvě - to je Ilsa. Prostě Mengele v ženském podání. Pod záštitou říše koná své zvrhlé, rádoby vědecké experimenty a snaží se dokázat svojí teorii, že žena vydrží více bolesti než muž. Vyměkne jedině před výkonným samečkem, jehož má zrovna na 'skladě' a kterého si dopřává ve volném čase. Ilsa není až tak odlehčený film jak jsem myslel, místy dosahuje až takové působivosti jako Saló a není to nejhezčí podívaná. Po filmové stránce šaškárna, bez větších gore efektů a s krví barvy rajčat, navíc s nefalšovaným matrixovským bullet timem:) Za zmínku stojí excelentně prasečí generál co přijede na inspekci a nechá se pochcat. Celkově samozřejmě chuťovka. Takže, ať žije nazisexploitation! ()

Flipnic

Takový ten "učesaný" explotation, který si bere do huby na začátku filmu ještě ubohé poselství jen proto, aby omluvil své vyprávění v tolik kontroverzním prostředí, jako je nacistický tábor. Myslím, že nacismus a jeho důsledky a historie si takovéto v podstatě ptákoviny nezaslouží. Ale jak to poberem je věc etiky a názoru každého z nás... Filmu se opravdu nemůže upřít odvaha ukázat toho hodně, ale nemyslím tím hodně na kameru, ale hodně věcí, které exploťáky obsahují. Do půlky je to ještě takové jako by se herci a celá ta parta lidí, co to natáčela, rozehřívali. Přiznám, že od půlky je to pak docela nářez a i já jsem byl mírně zaskočen, co všechno v roce 1975 dokázali natočit a ukázat. Každopádně se asi lidem líbilo, když vzniklo několik volných pokračování, že ... Tohle je exploťák, který se dá vydržet. Nevěříme obětem jejich utrpení, stejně jako nevěříme vetšině mučitelům požitek z týrání druhých. "Ploché" herecké výkony a něco, co jaksi drží diváka stále nad vodou nám brání se propadnout do něčeho tak totálně zvráceného a beznadějného, jako je "Salo 120 dní Sodomy" (Salo jsem jaksi jako jeden z mála filmů trochu "nezvládl", ale taky se nejedná o explotation). Tady je spousta nahoty, nějaké to mučení, dost sexu díky nadržené Ilse atd. Prostě starý, ale velmi dobrý exploťák pro začátečníky s tímto žánrem ... ()

Karlos80

Klasa mezi nazisploitation movies! Pervezní, soft, zvrácený, krutý, drsný, prostě asi nejslavnější film tohoto subžánru se vším všudy, i když dějové schéma u těhletěch filmů většinou zůstává neměnné. Co bych filmu vytkl? Tak asi nějakou tu ohlazenost, čistotu, uniformy, ta generálova vypadala spíš jako nějaká americká (vyznamenání apod). Jinak je to rozhodně koukatelný film v hl. roli s Ilsou alias Dyanne Thorne, která si touto rolí zajistila jistý kultovní status! ps: Jen mi trošku není jasný to, že když tu vlastně Ilsa nakonec zemře, točí se s ní i další filmy, v tomhle si měli tvůrci udělat trochu víc jasno:-) Hodnotím ale i tak přes nějaké ty nejasnosti vysoko, zejména díky nepopíratelné kultovnosti a faktu že tento snímek mě de facto uvedl do džungle filmů s taliánským žánrovým zaměřením nazis-sexploit-shocksploitation. ()

POMO

Slávna šokáreň, ktorá ale nie je ani zďaleka tak šokujúca, než sa proklamuje. Sexu je v nej požehnane a dosť otvoreného (čo poteší), ale násilie a krvavosť, akože sú taktiež zastúpené v hojnom počte, moc nepošteklia. Príčina - film ako taký je strašne naivný, amatérsky a nudný. Špatné herecké výkony a neschopná réžia neumožňujú vliezť pod kožu hlavnej ani vedľajším postavám na opačnej strane barikády a čo do atmosféry je na dvore lágru rovnako prázdno ako na dvore mojej babičky. Scenáristicky by to celkom ušlo - striedma stopáž a hustota násilia a sexu by určite vystačila na slušnú porciu zvrhlej zábavy. Ale to by to musel natočiť napríklad Pasolini. Krásny dôkaz toho, že natočenie pôsobivej úchylárne si vyžaduje taktiež filmárske schopnosti. ()

LIVINGDEAD

Viděl jsem UNCUT DVD verzi a první co mne uchvátilo, byl krásný čistý obraz! Nechápu to, protože film je z roku 1974 (uvedeno na konci filmu!) Některé filmy z roku 2008 se nemohou takové kvalitě vyrovnat! Co se týče obsahu film, několikrát jsem byl v šoku. Jaké brutální scény si dovolili už v roce 1974 natočit. Např. Ucvaknutí prstů, kastrace, vaření lidí při 90´C, vaginální elektrošoky a jiné pochutiny. A scéna, kdy se prasečí generál nechá pomočit, byla třešničkou na dortu. Mám jediné mínus k filmu a to, že krev byla více oranžová, než červená! No, ale dá se to odpustit :-) Rozhodně jsem se při filmu nenudil! ()

• Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)
  • Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)