Ilsa: vlčice SS (festivalový název)

Ilsa, She Wolf of the SS

Horor / Válečný / Pornografický

Kanada, 1975, 96 min

Don Edmonds

Glenn Roland

David F. Friedman

Scénografie:

Jackson De Govia

Klasa mezi nazisploitation movies! Pervezní, soft, zvrácený, krutý, drsný, prostě asi nejslavnější film tohoto subžánru se vším všudy, i když dějové schéma u těhletěch filmů většinou zůstává neměnné. Co bych filmu vytkl? Tak asi nějakou tu ohlazenost, čistotu, uniformy, ta generálova vypadala spíš jako nějaká americká (vyznamenání apod). Jinak je to rozhodně koukatelný film v hl. roli s Ilsou alias Dyanne Thorne, která si touto rolí zajistila jistý kultovní status! ps: Jen mi trošku není jasný to, že když tu vlastně Ilsa nakonec zemře, točí se s ní i další filmy, v tomhle si měli tvůrci udělat trochu víc jasno:-) Hodnotím ale i tak přes nějaké ty nejasnosti vysoko, zejména díky nepopíratelné kultovnosti a faktu že tento snímek mě de facto uvedl do džungle filmů s taliánským žánrovým zaměřením nazis-sexploit-shocksploitation.(21.12.2006)

• kagemush

Samozřejmě je to fetišistický SM měký porno. Nic to nezachrání ani pokrytecká předmluva pana producenta.--Exploušn ani náhodou a jedna válečnická střílečka to nezachrání,natož sem tam nějakej zvrhlej mord,kde tak okatě prezentované násilí na vždy obnažených obětech jasně odkazuje na SM.--Dílko ujde ještě jakž takž při sadomaso,ale je tragický koukat na hrané mezihry,které se tváří jako že vo něco jde ,ale jsou strašný ve všech směrech a ty dialogy(!!),nebo spíš často monology( ,,............. včera jsem udělal objev.Tohle je hlavní brána.Tam je strážný,toho zlikvidujeme a potom utečeme.")--Na tohle jsem fakt hrozně málo nazi a SM (bohužel) skoro vůbec.(18.7.2010)

• MrPierc

Ilsa šéfuje speciálnímu koncentračnímu táboru č. 9 pro pokusy na lidech. Je to sexy blondýna s obrovskými ňadry a ráda mučí lidi. Mezi její koníčky patří mužská kastrace, znásilňovat ženy elektrickými robertky, vařit je ve vodě atp. Její mučení je podvědomě kvůli jediné věci, nemůže dosáhnouti orgasmu. Až jednoho dne potká nového vězně, který je Američan narozen v Německu. Právě proto je asi v posteli nejlepší. Americká a německá krev vytvoří sexuální mašinu a jen on dokáže uspokojit vášnivou Ilsu. Ale pomsta se už připravuje... Všechny ženy (vězenkyně i dozorčí) mají nejnižší velikost prsou C (trojky). Dozorkyně při bičování se vždy vysvléknou do půl pasu a pokud mají košili, tak jí mají zapnutou jen na jeden knoflík u pasu. Na zdech je krve jak po malování a má vždy oranžovou barvu. Na rozhlednách mají americké kulomety místo německých. Možná to někomu připadá zábavné, ale opak je pravdou. Na začátku filmu je upozornění, že film vychází ze skutečných událostí a že je jako varování budoucím generacím! Je to ostuda pro všechny lidi mučené a popravené v koncentračních táborech. Plivancem do očí je to, že je to film vytvořený v koprodukci USA a Západního Německa. Špatný film se špatnými herci, se špatnými triky a otřesnou alá němčinou. Jediným plusem je extra samice Dyanne Thorne alias Ilsa - vlčice SS. Něco tak blbého budete těžko hledat.(5.1.2013)

• Rocky62

Pan Edmonds se nejspíš posral v biografu, když si usmyslel, že uspokojí diváka směsicí brutality, "vášnivého" sexu a krve, která mimochodem připomíná naředěný balakryl. Rovněž byl přesvědčen, že přítomnost angličtiny v nacistickém lágru bude také zajímavá. Nikoliv. Zvrhlé porno pro úchyláky. Shlédnout něco takového je trestným činem a trestný čin je třeba potrestat. Já si za trest spálím dršku žehličkou. 0,5% za úctyhodně vyvinutý hrudník Ilsy.(21.7.2014)

Blbost, která se tváří drsněji než skutečně je. Podle názvu jsem čekal nazi-vlkodlačí řezničinu ve stylu fiktivního traileru od Roba Zombieho ale bohužel, nic takového se nekonalo. Angličtinu v koncentračním táboře ještě snést můžu ale jiné nelogičnosti jsou jedině k smíchu, ať už je to normální šatctvo včetně bot pro zajatce, neuvěřitelně velká volnost nebo dobré figury všech zajatých, o jídlo nejspíš nebyla nouze... Samotná hlavní “velitelka” je sice sexy ale opět moc logiky nepobrala, dost pochybuji o tom, že by si nějakého vězně tak pustila k tělu. Speciální schopnosti jiných vězněných jsou už jen třešnička na dortu nepravděpodobnosti. Nadruhou stranu ale uznávám, že ve filmu takového ražení se s věrohodností moc nepočítalo. Celková kontroverznost autorům asi moc nevyšla, to by museli ukázat víc...(7.2.2010)

• - Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)

• - Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)