Ilsa: vlčice SS (festivalový název)

Ilsa, She Wolf of the SS

David F. Friedman

Scénografie:

Jackson De Govia
  • Zeck

Naprostá sračka, kterou jsem si stáhnul na základě zdejší galerie. Scénář na hovno, herecké výkony k zblití, alespoň, že ty dudy byly fakt k nakousnutí. Pokud bych měl tento film brát vážně - historicky, tak bych narval tvůrcům jejich hovna do huby a pochcal bych je. Skvělé porno, pro fetišistický-sado-masochysty 70. let. 15% 02.08. 2010(2.8.2010)

Potem zbrocené esesačky s odhalenými ňadry bičující (náležitě hekaje námahou) mučenou ženskou příslušnici nižší rasy, zcela svlečenou a přivázanou na kavalci v "mučírně", po jejíchž stěnách stékají potoky krve? SS doktorka, která rozvíjí své teorie o nadřazenosti na základě velikosti penisu a možnosti ji uspokojit (což je hodně těžké, protože si holka dává na čas) a své frustrace řeší kastrací? Navíc, tato raná feministka touží po větším uplatnění žen v armádě, protože je přesvědčena, že daleko lépe snášejí bolest - což opět demonstruje sérií pokusů. A navíc vězeň (Američan!), který sám sebe přirovnává k sexuální mašině? Co se týče snímání, má tenhle film řadu moc pěkných momentů, tvůrci si vyhráli. A ten zbytek, při kterém si diváci uvyklí na Spielberga rvou vlasy? Panebože vždyť je to Naziplotaion! A dost povedený. Pět hvězdiček nedám jen proto, abych nevypadala jako absolutní úchyl, až si tenhle komentář bude číst můj brácha.(31.10.2010)

Na rozdíl od jemu podobných filmů nám tento snímek nabídl i celkem srozumitelný(leč i tak laciný) děj, který se ovšem rovněž nevyvaroval klasických kýčovitých chyb, na které jsem si u tohoto subžánru už zvykl. Jen se zde ve větším tempu střídají erotické a mučící scénky. I zde nechybí nutná dávka romantiky, která spíše brzdí rozjetý děj a v hororovém žánru jí moc nevyhledávám. Je zde však i mnohem více erotických scén, detailnější záběry mučení a několik opravdových lahůdek v podobě finálního výsledku nelidských pokusů. Pro podobné zvrhlíky jako jsem já to byla slušná podívaná, ale znám i dost lidí, jenž taková show znechucuje. Kvalita obrazu je v přijatelné kvalitě, takže si jistě nelze nevšimnout poněkud světlejší barvy krve, kterou se zde rozhodně nešetřilo, ale tento fakt mi vůbec nevadil. Atmosféra nám místy nabídla opravdu horké chvíle, ale občas jsem se přece jenom trošičku nudil. Přesto všechno je pro mě první díl Ilsy nezapomenutelnou záležitostí.(10.6.2011)

První a hned nejlepší díl této čtyřdílné série,asi i nejerotičtější a nejkrvavější,zároveň i nejuchylnější,Dyanne Thorne je fakt...to se musí vidět(její "herectví" a postava jsou prostě nepopsatelné 8D) a má to i jakýstakýs děj.Nicméně jde stále jen o zájmovou kultovku,běžný "spotřebitel" si bude klepat na čelo.(8.8.2007)

• EdaS

Kdybych to viděl ve třinácti, byl bych asi na vrcholu blaha - ve filmu je každou chvíli nějaká nahá ženská, případně nahá ženská, kterou někdo mučí. Místy je to opravdu velká legrace, občas se to hodně vleče. Docela bych se divil, kdyby se mi o Ilse nezdálo. Jestli si budu shánět i další díly téhle totálně ujeté série ještě nevím... každopádně bizarní bizarnost.(4.3.2006)

• - Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)

• - Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)