Reklama

Reklama

Thomas Rourke (Johnny Strong) projíždí napříč celou Amerikou bez jediného cíle. Přišel o svojí rodinu – vinou neznámého mutagenu, jenž z lidí udělal nestvůry toužící po krvi. Amerika je zdevastována. Avšak při jedné přestřelce zachrání život jisté Sam (Chelsea Edmundson). Ta mu nabídne bezpečné útočiště s municí a potravinami. Už od počátku mezi Thomasem a zbytkem party vyčnívá nedůvěra, ovšem během následujícího útoku nestvůr si celý tým uvědomí, že musí hodit za hlavu veškeré spory a spolupracovat. Především, když samotná základna začne být nestabilní a nedaleko se nachází funkční letadlo, které se zdá být jedinou šancí na přežití... (Ouwen)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (50)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je fajn, že se ve filmu „Daylight's End“ objevil nějaký ten známý obličej, jako třeba Lance Henriksen nebo Louis Mandylor, ale ani v jejich případě to není nic moc velkého, Lance je mnohdy ve scéně jen na ozdobu, což mi k němu přijde trochu nefér. V tohle filmu se ale pořádné role dočkat nemohl, protože film sám míří postupně se stopáží ke dnu. Přitom nezačínal zle. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Solidní postapo řežba. Kaufman po menším zaváhání u Jarheada 3 kde splnil zadání a pouze zrežíroval požadovaný produkt, opět natočil něco vlastního a svojského a potvrdil, že je momentálně králem nízkorozpočťáků. Film má moc fajn casting, Strong jako nekompromisní kosič je hodně v pohodě Henriksen nám zestárnul, ale pořád má charizma jako vrata i ta holčina mi byla celkem sympatická. Co se akce týče tak všechno už vesměs popsal ve svém vyčerpávajícím komentu Ouwen a já s ním vcelku souhlasím i když pár hluchých míst by se ve filmu našlo a možná, že menší zkrácení by mu neuškodilo i přesto to bude velmi slušná trojka, protože když člověk vidí jak si umí Kaufman vyhrát z malým rozpočtem obejde se bez zbytečnýho lacinýho cgi a nabízí nám poctivou Rkovou akci, tak člověk přivře oči i nad tím, že to není kdovíjak originální, ale funguje to tak jak to fungovat má. Navíc tyhle akční řežby se zombíky mě vždycky bavili. Škoda kdyby se spojil drajv a originalita nedávného Re-killu s přehledností a špičkovou akcí Daylights End dostali bychom ideální film.65% ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vydržel jsem hodinu a už nemám sílu film dokoukat, vlastně ani nevidím žádný důvod proč. Kaufman je ryze řadový režisér, který natočil pouze jeden koukatelný film a to Hříšníci a svatí, zbytek jsou průměrné až podprůměrné béčka, na které koukají "vyvolení" fandové. Za tu hodinu jsem dostal asi jen 2 akční scény a to tak nezajímavé, že mi přišla zábavnější moucha lítající kolem světla, efekty krve jsou vtipné a za hlavu chytající, výstřely ze zbraní zní jak na Airsoftu a lacinný look tuhle sračku akorát umocňuje. Vzhled zombie obyčejný a postavy rádoby drsňácké, no zkrátka velmi nezajímavé asi jako hádky v TV Show Big Brother. Jako by ten pytel sraček nebyl už tak dostatečně velký, tak je to navíc i neúprosná nuda. Film pouze pro velmi nenáročné fanoušky. Odpad nedávám pouze proto, že jsem zbylou půl hodinu neviděl, ale věřím, že by se mé hodnocení výrazně nezměnilo. 10% ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Planétu zem pred niekoľkými rokmi zasiahla záhadná epidémia, ktorá väčšinu ľudí zmenila v krvilačné monštrá. Thomas je jedným z mála, ktorému sa nákaze podarilo vyhnúť. Vyzbrojený, osamotený putuje krajinou, pričom kde vkročí, tam sa zbavuje infikovaných. Keď sa jedného dňa zapojí do prestrelky medzi dvoma skupinkami preživších, ani v tom najhoršom sne by ho nenapadlo, že sa daným rozhodnutím dostane do omnoho väčších problémov, v akých doposiaľ bol. V neďalekej policajnej stanici totiž naráža na ozbrojencov, ktorým musí napriek nevôli pomáhať v defenzíve pred útokmi nakazených, i následnému presunu do bezpečia. Keď divák takmer neustále bojuje s pocitom, že by mal film vypnúť, zrejme všetko nebude po kostolnom poriadku. Prvá polovica biedno biedny akčný počin, druhá zas sekunduje v rovnakej kvalite prevedenia z pohľadu hororového žánru. Nápad tuctový, milión krát znásilnený, gore takmer žiadne, ešte aj soundtrack ukradli, takže ja naozaj nemôžem inak, iba skonštatovať, že celkovo rozpačitý dojem nezachránila ani živšia záverečná dvadsať minútovka. Keď "Daylight End" porovnám s takým "Pandemic", toto je neskutočný prepadák. Banujem, že som na to vôbec "klikol" - 25% ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Jméno William Kaufman nemusí mnoha lidem nic říct, ale já jsem si jeho jméno zapamatoval po zhlédnutí snímku Hříšníci a svatí, který byl velmi nadprůměrným béčkem ve své kategorii. Na Daylight's end jsem se tudíž těšil, neboť spolupráce Kaufman - Strong se již jednou povedla. Tentokrát je to film trochu z jiného soudku. Na filmu je vidět, že vysoký rozpočet opravdu nemá, ale i tak je za 2 miliony dolarů slušná podívaná. Postapokalyptický svět, ve kterém vládnou nemrtví, není špatný. Nejlepším aspektem je zde bezesporu charisma hlavní postavy, která toho sice moc za film nenamluví, ale i tak jsem si ji oblíbil. Johnny Strongovi tato role byla šitá v zásadě na míru. Dále pak chci pochválit za přestřelky, které jsou natočeny dolce a přehledně a člověk se v nich dobře orientuje. Mínusem filmu je příběh, neboť nebylo vysvětleno, kde se vzala infekce, a celkově byl takový prostší. A dále i některé herci a jejich výkony, které ve vypjatých momentech byly na facku. I tak jsem se bavil. Příjemná podívaná na vypnutí mozkových závitů. Za mě dávám 66 % ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama